LimeSurvey Develop - en to nn_NO translation catalogue (3512 entries)

en:  global level
nn_NO: globalt nivå

en: %d file deleted.|%d files deleted.
nn_NO: %d fil sletta.|%d filer sletta.

en: %s attribute deleted|%s attributes deleted
nn_NO: %s attributt sletta|%s attributtar sletta

en: %s cannot be left empty
nn_NO: %s kan ikkje vere tom

en: %s duplicate records removed
nn_NO: %s duplikate postar blei fjerna

en: %s entries were not copied because they already existed
nn_NO: %s oppføringar blei ikkje kopierte fordi dei allereide eksisterte

en: %s entries were skipped because they are blacklisted
nn_NO: Hoppa over %s oppføringar sidan dei er svartelista

en: %s field(s) were successfully added.
nn_NO: %s felt blei lagt til.

en: %s invalid attributes
nn_NO: %s ulovlege attributtar

en: %s lines had a mismatching number of fields.
nn_NO: %s liner hadde ikkje rett tal på felt.

en: %s lines with invalid tokens skipped (tokens may only contain 0-9,a-z,A-Z,_).
nn_NO: %s liner med ulovlege nøklar blei utelate (nøklar kan berre innehalde teikna 0-9,a-z,A-Z,_).

en: %s min. %s sec.
nn_NO: %s min %s sek

en: %s missing attributes
nn_NO: %s manglar attributtar

en: %s must be case-insensitive equal to %s
nn_NO: %s må ha bokstavstorleik lik %s

en: %s must not be case-insensitive equal to %s
nn_NO: %s må ikkje ha bokstavstorleik lik %s

en: %s new participants were created
nn_NO: %s nye deltakarar blei opprette

en: %s of %s columns selected
nn_NO: %s av %s kolonnar er valt

en: %s old response(s) and according timings were successfully imported.
nn_NO: %s gamle svar og tilhøyrande tidsbruk blei importerte.

en: %s old response(s) were successfully imported.
nn_NO: %s gamle svar blei importerte.

en: %s participant share was deleted|%s participant shares were deleted
nn_NO: %s deltakardeling blei sletta|%s deltakardelingar blei sletta

en: %s participants have been copied to the central participants table
nn_NO: %s deltakarar er kopierte til den sentrale deltakartabellen

en: %s participants have been shared
nn_NO: %s deltakarar er blitt delt

en: %s records found in CSV file
nn_NO: %s postar blei funne i CSV-fila

en: %s records have empty mandatory fields
nn_NO: %s postar har tomme naudsynte felt

en: %s records have incomplete or wrong attribute values
nn_NO: %s oppføringar har ufullstendige eller feil attributtverdiar

en: %s records imported
nn_NO: %s postar blei importerte.

en: %s records in CSV
nn_NO: %s oppføringar i CSV

en: %s records met minimum requirements
nn_NO: %s postar innfrir minimumskrava

en: %s records were duplicate but had attributes updated
nn_NO: %s postar var duplikate men hadde oppdaterte attributtar

en: %s records where the number of fields does not match
nn_NO: %s postar kor tal på felt ikkje stemmer.

en: %s records with allowed invalid email
nn_NO: %s postar med tillatt ugyldig e-postadresse

en: %s records with invalid email address removed
nn_NO: %s postar med ugyldig e-postadresse blei fjerna

en: %s records with other invalid information
nn_NO: %s postar med anna ugyldig informasjon

en: %s response lines in your file.
nn_NO: %s svarliner i fila.

en: %s responses already exist.
nn_NO: %s svar finnast allereie.

en: %s responses cannot be inserted or updated.
nn_NO: %s svar kan ikkje setjast inn eller oppdaterast.

en: %s responses were inserted.
nn_NO: %s svar bleit sette inn.

en: %s responses were updated.
nn_NO: %s svar blei oppdaterte.

en: %s rows per page
nn_NO: %s rader per side

en: %s unread messages were scanned out of which %s were marked as bounce by the system.
nn_NO: %s uleste meldingar blei skanna og %s blei merka som returpost av systemet.

en: %s unread messages were scanned, none were marked as bounce by the system.
nn_NO: %s uleste meldingar blei sjekka. Ingen blei merka som returpost av systemet.

en: %s were found to be duplicate entries and did not need a new participant to be created.
nn_NO: %s blei funne å vere duplikate oppføringar og treng ikkje at ein ny deltakar blir oppretta.

en: %s%% completed
nn_NO: %s%% fullført

en: '%s' can not be used if the 'Other' option for this question is activated.
nn_NO: '%s' kan ikkje brukast viss valet 'Anna' er aktivert for dette spørsmålet.

en: 'Other:' comment mandatory
nn_NO: Naudsynt kommentarfelt 'Anna:'

en: 'time' is a reserved word and can not be used for a subquestion.
nn_NO: 'time' er eit reservert ord og kan ikkje brukast i eit underspørsmål.

en: (Any group)
nn_NO: (Alle grupper)

en: (Any)
nn_NO: (Alle)

en: (Autodetect)
nn_NO: (Oppdag automatisk)

en: (Automatic)
nn_NO: (Automatisk)

en: (Base language)
nn_NO: (Grunnspråk)

en: (Iconv Library not installed)
nn_NO: (Iconv-biblioteket er ikkje installert)

en: (Label sets were not imported since you do not have the permission to create label sets.)
nn_NO: (Etikettsamlingar blei ikkje importerte sidan du ikkje har rettar til å lage nye etikettsamlingar)

en: (Maximum file size: %01.2f MB)
nn_NO: (Maksimal filstorleik: %01.2f MB)

en: (No target question)
nn_NO: (Ikkje noko mål-spørsmål)

en: (None)
nn_NO: (Ingen)

en: (Select multiple label sets by using the Ctrl key)
nn_NO: (Vel fleire etikettsamlingar ved å halde nede CTRL-tasten)

en: (Sub-)question width
nn_NO: Breidd på (under-)spørsmål

en: (none)
nn_NO: (ingen)

en: 16 or up
nn_NO: 16 og opp

en: 1st quartile (Q1)
nn_NO: 1. kvartil (Q1)

en: 1st time limit warning CSS style
nn_NO: CSS-stil for første varsel om tidsutløp

en: 1st time limit warning message
nn_NO: Førstegongs åtvaringstekst ved varsel om utlaup av tid

en: 1st time limit warning message display time
nn_NO: Førstegongs åtvaringstekst ved utløpsvarsel

en: 1st time limit warning message timer
nn_NO: Første åtvaringstekst om svarutløp

en: 2nd quartile (Median)
nn_NO: 2. kvartil (median)

en: 2nd time limit warning CSS style
nn_NO: CSS-stil for andre gongs varsel om tidsutløp

en: 2nd time limit warning message
nn_NO: Andre gongs åtvaringstekst ved tidsutløp

en: 2nd time limit warning message display time
nn_NO: Andregongs åtvaringstekst ved varsel om utlaup av tid

en: 2nd time limit warning message timer
nn_NO: Andregongs åtvaringstekst ved tidsutløp

en: 3rd quartile (Q3)
nn_NO: 3. kvartil (Q3)

en: 5 Point Choice
nn_NO: Fempunktsval

en: 7bit Swedish
nn_NO: 7bit Svensk

en: <No default value>
nn_NO: <Inga førehandsverdi>

en: <no data>
nn_NO: <ingen data>

en: A backup of this table has been made and can be accessed by your system administrator.
nn_NO: Ein sikkerheitskopi av denne tabellen er laga og kan brukast av systemadministratoren.

en: A backup of this table will be made if you proceed. Your system administrator will be able to access this table.
nn_NO: Ein sikkerheitskopi vil bli lage om du fortset. Systemadministrator vil ha tilgang til denne tabellen.

en: A code has been updated to %s.
nn_NO: Ein kode er oppdatert til %s.

en: A database named "%s" already exists.
nn_NO: Ein database med namnet "%s" finnast allereie.

en: A deactivated survey is not accessible to participants (only a message appears that they are not permitted to see this survey).
nn_NO: Ei deaktivert undersøking er ikkje tilgjengeleg for deltakarar (ei melding vil fortelje at dei ikkje har rettar til å sjå undersøkinga).

en: A first example question. Please answer this question:
nn_NO: Eit første døme på eit spørsmål. Ver venleg å svare på spørsmålet:

en: A full question index will be shown; participants will be able to jump between relevant questions.
nn_NO: Ei fullstendig liste over spørsmål vil visast. Deltakarar kan hoppe mellom relevante spørsmål.

en: A group without step status styling
nn_NO: Ei gruppe utan stil på framdriftsstatus

en: A participant table has been created for this survey.
nn_NO: Ein deltakartabell er oppretta i denne undersøkinga.

en: A question index will be shown; participants will be able to jump between viewed questions.
nn_NO: Ei oversikt over spørsmål vil visast. Deltakarar kan hoppe mellom viste spørsmål.

en: A security update is available.
nn_NO: Ei sikkerheitsoppdatering er tilgjengeleg.

en: A survey participant entry for the saved survey has been created too.
nn_NO: Ei deltakaroppføring blei og oppretta i den lagra undersøkinga.

en: A table of subquestions on each cell. The subquestion texts are in the colum header and concern the row header.
nn_NO: Ein tabell med underspørsmål i kvar celle. Teksten i underspørsmåla er i overskrifta og gjeld overskrift i line.

en: A table of subquestions on each cell. The subquestion texts are in the column header and relate the particular row header.
nn_NO: Ein tabell med underspørsmål i kvar celle. Teksten i underspørsmåla blir viste i kolonneoverskrifta og er relateret til den konkrete radoverskrifta.

en: A table with a subquestion on each row. The answer options are contained in the table header.
nn_NO: Ein tabell med eit underspørsmål i kvar rad. Svaralternativa blir viste i overskrifta i tabellen.

en: A table with a subquestion on each row. You have to select your answer.
nn_NO: Ein tabell med eit underspørsmål i kvar rad. Du må velje svaret ditt.

en: A template with that name already exists.
nn_NO: Ein mal med dette namnet finnast allereie.

en: A username was not supplied or the username is invalid.
nn_NO: Brukarnamn blei ikkje oppgitt eller det er feil.

en: AND/OR Date is
nn_NO: ELLER/OG dato er

en: ARMSCII-8 Armenian
nn_NO: ARMSCII-8 Armensk

en: Abbreviated question text
nn_NO: Forkorta spørsmålstekst

en: Ability to change of questions, groups and parameters is still limited.
nn_NO: Moglegheita til å endre spørsmål, grupper og parametrar er enno avgrensa.

en: Absolute value
nn_NO: Absolutt verdi

en: Accelerator keys for list items
nn_NO: Akseleratornøklar for listeelement

en: Accepts Font Awesome Unicode characters.
nn_NO: Godta teikn frå Font Awesome Unicode.

en: Access
nn_NO: Tilgang

en: Access denied
nn_NO: Nekta tilgang

en: Access denied!
nn_NO: Nekta tilgang!

en: Action
nn_NO: Handling

en: Action to perform when time limit is up
nn_NO: Hending når tida går ut

en: Actions
nn_NO: Handling

en: Actions:
nn_NO: Handlingar:

en: Activate
nn_NO: Aktiver

en: Activate Survey
nn_NO: Aktiver undersøking

en: Activate quotas
nn_NO: Aktiver kvoter

en: Activate survey
nn_NO: Aktiver undersøking

en: Activate survey participants table
nn_NO: Aktiver deltakartabell

en: Activate this survey
nn_NO: Aktiver denne undersøkinga

en: Activate this to show a map above the input field where the user can select a location
nn_NO: Aktiver denne for å vise eit kart over inndatafeltet der brukaren kan velje lokasjon

en: Activated
nn_NO: Aktivert

en: Active
nn_NO: Aktiv

en: Active and running
nn_NO: Aktiv og køyrer

en: Active but expired
nn_NO: Aktiv med utlaupt

en: Active but not yet started
nn_NO: Aktiv med enno ikkje starta

en: Active filters:
nn_NO: Aktive filter:

en: Active survey ID
nn_NO: Aktiv undersøkings-id

en: Active surveys
nn_NO: Aktive undersøkingar

en: Adaptive
nn_NO: Tilpassa

en: Add
nn_NO: Legg til

en: Add URL parameter
nn_NO: Legg til URL-parameter

en: Add a button to reset the slider. If you choose an start value, it reset at start value, else empty the answer.
nn_NO: Legg til ein knapp for å nullstille skyvekontrollen. Vel du ein startverdi vil dette bli ny verdi, viss ikkje blir svaret tomt.

en: Add a group
nn_NO: Legg til gruppe

en: Add a language:
nn_NO: Legg til ekstraspråk:

en: Add a new language
nn_NO: Legg til eit nytt språk

en: Add a new question
nn_NO: Legg til nytt spørsmål

en: Add a new survey administrator
nn_NO: Legg til ein ny undersøkingsadministrator

en: Add a prefix to the answer field
nn_NO: Legg til eit prefiks til svarfeltet

en: Add a question to this group
nn_NO: Legg eit spørsmål til i gruppa

en: Add a suffix to the answer field
nn_NO: Legg til eit suffix til svarfeltet

en: Add and edit conditions
nn_NO: Legg til og rediger vilkår

en: Add another participant
nn_NO: Legg til enda ein deltakar

en: Add another record
nn_NO: Legg til ein ny post

en: Add answer
nn_NO: Legg til svar

en: Add attribute
nn_NO: Legg til attributt

en: Add condition
nn_NO: Legg til vilkår

en: Add condition to this scenario
nn_NO: Legg vilkår til scenario

en: Add dropdown field
nn_NO: Legg til nedtrekksfelt

en: Add fields
nn_NO: Legg til felt

en: Add file
nn_NO: Legg til fil

en: Add gray background to questions in PDF:
nn_NO: Grå bakgrunn på spørsmål i PDF:

en: Add group
nn_NO: Legg til gruppe

en: Add language
nn_NO: Legg til språk

en: Add multiple conditions without a page reload
nn_NO: Legg til fleire vilkår utan å laste sida på nytt

en: Add new attribute
nn_NO: Legg til ny attributt

en: Add new group
nn_NO: Legg til ny gruppe

en: Add new participant
nn_NO: Legg til ny deltakar

en: Add new question
nn_NO: Legg til spørsmål

en: Add new question to group
nn_NO: Legg til nytt spørsmål i gruppa

en: Add new quota
nn_NO: Legg til ny kvote

en: Add new survey participant
nn_NO: Legg til ny deltakar

en: Add new user group
nn_NO: Legg til ny brukargruppe

en: Add or delete groups
nn_NO: Leggje til eller slette grupper

en: Add or delete questions
nn_NO: Leggje til eller slette spørsmål

en: Add or delete subquestions or change their codes
nn_NO: Leggje til eller slette underspørsmål eller endre kodane deira

en: Add participant
nn_NO: Legg til deltakar

en: Add participant to survey
nn_NO: Legg til deltakar til undersøkinga

en: Add participant to survey|Add participants to survey
nn_NO: Legg deltakar til undersøking|Legg deltakarar til undersøking

en: Add participants to central database
nn_NO: Legg til deltakarar til den sentrale databasen

en: Add participants to survey
nn_NO: Legg til deltakarar i undersøkinga

en: Add question
nn_NO: Legg til spørsmål

en: Add question group
nn_NO: Legg til spørsmålsgruppe

en: Add scenario
nn_NO: Legg til scenario

en: Add survey participant
nn_NO: Legg til deltakar

en: Add the selected participant to survey.|Add the {n} selected participants to survey.
nn_NO: Legg valt deltakar til undersøking.|Legg {n} valte deltakarar til undersøking.

en: Add to blacklist?
nn_NO: Legg til i svarteliste?

en: Add token entry
nn_NO: Legg til nøkkeloppføring

en: Add user
nn_NO: Legg til brukar

en: Add user group
nn_NO: Legg til brukargruppe

en: Add value
nn_NO: Legg til verdi

en: Add/delete survey participant attributes
nn_NO: Legg til/slett deltakarattributtar

en: Adding survey participant entry...
nn_NO: Legg til deltakaroppføring...

en: Additional Languages
nn_NO: Ekstra språk

en: Additional attributes
nn_NO: Ekstra attributtar

en: Additionally the following settings cannot be changed when the survey is active.
nn_NO: Følgjande innstillingar kan ikkje endrast når ei undersøking er aktiv.

en: Admin login name
nn_NO: Admin sitt innloggingsnamn

en: Admin login password
nn_NO: Admin sitt innloggingspassord

en: Administration
nn_NO: Administrasjon

en: Administrator credentials
nn_NO: Administratorlopplysningar

en: Administrator email
nn_NO: E-post til administrator

en: Administrator name
nn_NO: Administratornamn

en: Administrator name:
nn_NO: Administratornamn:

en: Advanced
nn_NO: Avansert

en: Advanced settings
nn_NO: Avanserte innstillingar

en: After
nn_NO: Etter

en: After confirmation you won't receive any invitations or reminders for this survey anymore.
nn_NO: Etter stadfesting vil du ikkje lenger motta invitasjonar eller påminningar om denne undersøkinga.

en: After having clicked the save button you can either close this browser window or continue filling out the survey.
nn_NO: Etter at du har lagra kan du lukke nettlesaren eller du kan halde fram å fylle ut undersøkinga.

en: After the answer options a cell does give some information.
nn_NO: Etter svaralternativa gir ei celle noko informasjon.

en: Albanian
nn_NO: Albansk

en: All
nn_NO: Alle

en: All answers are already selected in this quota.
nn_NO: Alle svar er allereie valt i denne kvota.

en: All answers meet consistency standards.
nn_NO: Alle svar overheld konsistensstandardane.

en: All assessments meet consistency standards.
nn_NO: Alle vurderingar overheld konsistensstandardane.

en: All conditions for this question have been deleted.
nn_NO: Alle vilkåra til dette spørsmålet er sletta.

en: All conditions in this survey have been deleted.
nn_NO: Alle vilkåra i undersøkinga er sletta.

en: All conditions meet consistency standards.
nn_NO: Alle betingingane overheld konsistensstandardane.

en: All conditions scenarios were renumbered.
nn_NO: Alle betingingsscenario blei nummererte på nytt.

en: All default values meet consistency standards.
nn_NO: Alle førehandsverdiar overheld konsistensstandardane.

en: All emails were sent.
nn_NO: Alle e-postar blei sende.

en: All files in local directories are writable.
nn_NO: Alle filene i lokale katalogar kan skrivast til.

en: All groups meet consistency standards.
nn_NO: Alle grupper overheld konsistensstandardane.

en: All in one
nn_NO: Alt i eitt

en: All of the user's surveys were transferred to %s.
nn_NO: Alle brukaren sine undersøkingar blei flytta til %s.

en: All old survey tables meet consistency standards.
nn_NO: Alle gamle undersøkingstabellar overheld konsistensstandardane.

en: All participant information is lost.
nn_NO: All deltakarinformasjon er tapt.

en: All question attributes meet consistency standards.
nn_NO: Alle spørsmålsattributtar overheld konsistensstandardane.

en: All questions meet consistency standards.
nn_NO: Alle spørsmål overheld konsistensstandardane.

en: All questions, answers, etc for removed languages will be lost. Are you sure?
nn_NO: Alle spørsmål, svar med meir for språka du vil slette vil gå tapt. Er du sikker?

en: All questions, groups and parameters are editable again.
nn_NO: Alle spørsmål, grupper og parametrar er moglege å redigere.

en: All quota language settings meet consistency standards.
nn_NO: Alle innstilingar for kvotespråk overheld konsistensstandardane.

en: All quota quota members meet consistency standards.
nn_NO: Alle kvotemedlemmer overheld konsistensstandardane.

en: All quotas meet consistency standards.
nn_NO: Alle kvoter overheld konsistensstandardane.

en: All responses
nn_NO: Alle svar

en: All responses are not accessible anymore with LimeSurvey.
nn_NO: Svara er ikkje lenger tilgjengelege i LimeSurvey.

en: All survey language settings meet consistency standards.
nn_NO: Alle undersøkingsspråk overheld konsistensstandardane.

en: All surveys meet consistency standards.
nn_NO: Alle undersøkingar overheld konsistensstandardane.

en: All the attributes are automatically mapped
nn_NO: Alle attributtane er kopla automatisk

en: All tokens
nn_NO: Alle nøklar

en: All users
nn_NO: Alle brukarar

en: All your answers must be different and you must rank in order.
nn_NO: Alle svara dine må vere forskjellige og du må setje dei i rekkjefølgje.

en: Allow
nn_NO: Tillat

en: Allow array style questions to be split over multiple pages
nn_NO: Tillat matrisespørsmål å bli delt over fleire sider.

en: Allow backward navigation:
nn_NO: Tillat å navigere attende

en: Allow blacklisted participants to be added to a survey:
nn_NO: Tillat svartelista deltakarar å bli lagt til i ei undersøking:

en: Allow invalid email addresses:
nn_NO: Tillat ulovlege e-postadresser:

en: Allow multiple responses or update responses with one token:
nn_NO: Tillat fleire svar eller oppdater svar med ein nøkkel:

en: Allow multiple short text / numeric questions to be split over multiple pages
nn_NO: Tillat fleire korttekst /numeriske spørsmål å bli delt over fleire sider

en: Allow only numerical input
nn_NO: Tillet berre numeriske inndata

en: Allow only numerical input for 'Other' text
nn_NO: Tillat berre numerisk inndata i tekstfeltet 'Anna'

en: Allow participant to unblacklist himself/herself:
nn_NO: Gjer deltakarar moglegheit til å fjerne seg sjølve frå svartelista:

en: Allow public registration:
nn_NO: Tillat offentleg registrering:

en: Allow reset the slider
nn_NO: Tillate å nullstille skyvekontrollen

en: Allow single choice questions to be split over multiple pages
nn_NO: Tillat einvalspørsmål å bli splitta over fleire sider

en: Allow slider questions to be split over multiple pages
nn_NO: Tillat skyvekontrollspørsmål å bli delt over fleire sider

en: Allow user to modify his last answers before terminate survey.
nn_NO: Tillat brukaren å endre dei siste svara sine før undersøkinga blir avslutta.

en: Allowed file types
nn_NO: Tillatne filtypar

en: Allowed file types in comma separated format. e.g. pdf,doc,odt
nn_NO: Tillatne tiltypar i kommaseparert format, til dømes pdf,doc,odt

en: Always
nn_NO: Alltid

en: Always closed
nn_NO: Alltid lukka

en: Always hide this question
nn_NO: Skjul alltid dette spørsmålet

en: Always open
nn_NO: Alltid open

en: Amharic
nn_NO: Amharisk

en: An email has been sent to the address you provided with access details for this survey. Please follow the link in that email to proceed.
nn_NO: Ein e-post med tilgangsinformasjon for undersøkinga har blitt sendt til e-postadressa du gav. Følj lenkja i e-posten for å fortsetje.

en: An email has been sent with details about your saved survey
nn_NO: Ein e-post med detaljar om den lagra undersøkinga er sendt til deg

en: An email with a generated password was sent to the user.
nn_NO: Ein e-post med passord blei sendt til brukaren.

en: An error occured while creating a backup of your files. Check your local system (permission, available space, etc.)
nn_NO: Det oppsto ein feil ved oppretting av sikkerheitskopi av filene. Sjekk rettane til det lokale systemet (rettar, tilgjengeleg lagrinsplass med meir)

en: An error occured while creating your update package file.
nn_NO: Det oppsto ein feil medan oppdateringspakka blei laga.

en: An error occured while getting checksums.
nn_NO: Det oppsto ein feil med kontrollsummane.

en: An error occured while getting the changeset.
nn_NO: Det oppsto ein feil under henting av endringsoppsettet.

en: An error occurred saving a response to survey id
nn_NO: Ein feil oppsto ved lagring av svar på spørsmål i undersøking

en: An error occurred uploading your file. This may be caused by incorrect permissions for the application /tmp folder.
nn_NO: Ein feil oppsto medan fila blei opplasta. Dette kan komma av manglande rettar i katalogen /tmp.

en: An error occurred.
nn_NO: Det oppsto ein feil.

en: An expired survey is not accessible to participants (they only see a message that the survey has expired).
nn_NO: Ei utgått undersøking er ikkje tilgjengeleg for deltakarane (dei vil berre sjå ei melding om at undersøkinga har utløpt).

en: An non-recoverable error happened during the update. Error details:
nn_NO: Ein feil som ikkje kan reparerast oppsto under oppgraderinga. Detaljar om feilen:

en: An unexpected error has occurred and your responses cannot be saved.
nn_NO: Ein uventa feil har medført at svara dine ikkje kunne lagrast.

en: An unknown error occured.
nn_NO: Det oppsto ein ukjent feil.

en: An unknown error occurred
nn_NO: Det oppsto ein ukjend feil

en: Anonymized responses
nn_NO: Anonym

en: Anonymized responses:
nn_NO: Anonyme svar:

en: Anonymized responses?
nn_NO: Anonyme svar?

en: Answer
nn_NO: Svar

en: Answer codes
nn_NO: Svarkode

en: Answer codes must be unique by question.
nn_NO: Svarkodar må vere unike ved spørsmål.

en: Answer label font size (normal)
nn_NO: Skriftstorleik på svaretikett (normal)

en: Answer label font size (small)
nn_NO: Skriftstorleik på svaretikett (liten)

en: Answer matched (regexp)
nn_NO: Svaret passa til (regexp)

en: Answer must be %s
nn_NO: Svar må vere %s

en: Answer must be between %s and %s
nn_NO: Svar må vere mellom %s og %s

en: Answer must be greater or equal to %s
nn_NO: Svar må vere større enn eller lik %s

en: Answer must be less or equal to %s
nn_NO: Svar må vere mindre enn eller lik %s

en: Answer option / subquestion font size
nn_NO: Storleik på skrifttype på svaralternativ/underspørsmål

en: Answer options
nn_NO: Svaralternativ

en: Answer options were successfully saved.
nn_NO: Svaralternativ blei lagra.

en: Answer prefix
nn_NO: Svar-prefiks

en: Answer suffix
nn_NO: Svar-suffix

en: Answer was
nn_NO: Svaret var

en: Answer was NOT
nn_NO: Svaret var ikkje

en: Answer was greater than
nn_NO: Svaret var større enn

en: Answer was greater than or equal to
nn_NO: Svaret var større enn eller lik

en: Answer was less than
nn_NO: Svaret var mindre enn

en: Answer was less than or equal to
nn_NO: Svaret var mindre enn eller lik

en: Answers
nn_NO: Svar

en: Answers and tokens have been re-opened.
nn_NO: Svar og nøklar har blitt opna igjen.

en: Answers cleared
nn_NO: Svara er sletta

en: Answers from this response
nn_NO: Detaljar frå dette svaret

en: Answers with a code of 0 (zero) or blank code are not allowed, and will not be saved
nn_NO: Svar som er 0 (null) eller blanke er ikkje tillate og vil ikkje bli lagra

en: Answer|Left-slider-text|Right-slider-text separator character
nn_NO: Svar|venstre-skyvekontroll-tekst|høgre-skyvekontroll-tekst skiljeteikn

en: Apply
nn_NO: Utfør

en: Apr
nn_NO: apr

en: April
nn_NO: april

en: Arabic
nn_NO: Arabisk

en: Arc cosine
nn_NO: Arc cosinus

en: Arc sine
nn_NO: Arc sinus

en: Arc tangent of two variables
nn_NO: Arc tangent av to variablar

en: Are you really sure you want to *delete* some incomplete answers and reset the completed state of both answers and tokens?
nn_NO: Er du sikker på du ønskjer å slette svara som ikkje er fullstendige og nullstille statusen på både svar og nøklar?

en: Are you sure you want to activate all selected quotas?
nn_NO: Skal alle valte kvoter aktiverast?

en: Are you sure you want to deactivate all selected quotas?
nn_NO: Skal alle valte kvoter deaktiverast?

en: Are you sure you want to delete all conditions for this question?
nn_NO: Skal valde vilkår slettast  for dette spørsmålet?

en: Are you sure you want to delete all conditions set in this scenario?
nn_NO: Vil du slette alle betingingar tilhøyrande dette scenario?

en: Are you sure you want to delete all selected quotas?
nn_NO: Skal alle valte kvoter slettast?

en: Are you sure you want to delete all those surveys?
nn_NO: Er det sikkert at du vil slette valte undersøkingar?

en: Are you sure you want to delete all uploaded files from the selected responses?
nn_NO: Skal alle opplasta filer til valte svar slettast?

en: Are you sure you want to delete the selected entries?
nn_NO: Er det sikkert at du vil slette dei valte oppføringane?

en: Are you sure you want to delete the selected participants?
nn_NO: Skal valte deltakarar slettast?

en: Are you sure you want to delete the selected responses?
nn_NO: Skal dei valte svara slettast?

en: Are you sure you want to delete this URL parameter?
nn_NO: Vil du slette URL-parameteren?

en: Are you sure you want to delete this box ?
nn_NO: Skal denne boksen slettast?

en: Are you sure you want to delete this condition?
nn_NO: Vil du slette dette vilkåret?

en: Are you sure you want to delete this entry?
nn_NO: Er du sikker på at du vil fjerna denne oppføringa?

en: Are you sure you want to delete this label set?
nn_NO: Skal denne etikettsamlinga slettast?

en: Are you sure you want to delete this user group?
nn_NO: Skal denne brukargruppa slettast?

en: Are you sure?
nn_NO: Er du sikker?

en: Arithmetic mean
nn_NO: Aritmetisk snitt

en: Armenian
nn_NO: Armensk

en: Array
nn_NO: Matrise

en: Array (10 Point Choice)
nn_NO: Matrise (10-poengsval)

en: Array (5 Point Choice)
nn_NO: Matrise (5-punktsval)

en: Array (Increase/Same/Decrease)
nn_NO: Matrise (auk/uendra/reduser)

en: Array (Numbers)
nn_NO: Matrise (tal)

en: Array (Texts)
nn_NO: Matrise (tekst)

en: Array (Yes/No/Uncertain)
nn_NO: Matrise (ja/nei/usikker)

en: Array by column
nn_NO: Matrise etter kolonne

en: Array dual scale
nn_NO: Matrise dobbel skala

en: Array filter
nn_NO: Matrisefilter

en: Array filter exclusion
nn_NO: Matrisefilter, ekskludering

en: Array filter style
nn_NO: Matrise filterstil

en: Arrays
nn_NO: Matriser

en: As a last step you should clear your browser cache now.
nn_NO: Som eit siste steg bør du no tømme hurtigbufferet i nettlesaren.

en: As defined in question settings
nn_NO: Som definert i innstillingane til spørsmålet

en: Assessment details
nn_NO: Vurderingsdetaljar

en: Assessment group score
nn_NO: Poengsum for vurderingsgruppe

en: Assessment heading
nn_NO: Vurderingsoverskrift

en: Assessment rules
nn_NO: Vurderingsreglar

en: Assessment value
nn_NO: Vurderingsverdi

en: Assessment:
nn_NO: Vurdering:

en: Assessments
nn_NO: Vurderingar

en: Assessments mode not activated
nn_NO: Vurderingsmodus er ikkje aktivert

en: Assigning a new value to a variable.
nn_NO: Tilordne ein ny verdi til ein variabel.

en: At beginning
nn_NO: Først

en: At end
nn_NO: Sist

en: At least one installed
nn_NO: Minst ein er installert

en: At the end of the process the database will be updated.
nn_NO: Til slutt vil databasen bli oppdatert.

en: At the end of the process we'll proceed to the LimeSurvey update.
nn_NO: På slutten av prosessen vil vi halde fram med oppdateringa av LimeSurvey.

en: Attention: Several question codes were updated. Please check these carefully as the update  may not be perfect with customized expressions.
nn_NO: Åtvaring: Fleire spørsmålskodar blei oppdaterte. Sjekk om desse oppdateringane passer i høve til tilpassa uttrykk.

en: Attribute
nn_NO: Attributt

en: Attribute %s (%s)
nn_NO: Attributt %s (%s)

en: Attribute %s was deleted.
nn_NO: Attributt %s blei sletta.

en: Attribute display setting updated
nn_NO: Innstilling for attributtvisning er oppdatert

en: Attribute field
nn_NO: Attributtfelt

en: Attribute management
nn_NO: Attributtadministrasjon

en: Attribute name:
nn_NO: Attributtnamn

en: Attribute settings
nn_NO: Attributtinnstillingar

en: Attribute successfully deleted
nn_NO: Attributtet blei sletta

en: Attribute successfully updated
nn_NO: Attributtet blei oppdatert

en: Attribute type
nn_NO: Attributt-type

en: Attribute type:
nn_NO: Attributt-type:

en: Attribute values for existing participants have been updated from the participants records
nn_NO: Attributtverdiar for eksisterande deltakarar har blitt oppdaterte frå postane til deltakaren

en: Attribute values for existing participants have been updated from the token records
nn_NO: Attributtverdiar for eksisterande deltakarar har blitt oppdaterte frå nøkkelpostane

en: Attribute visible:
nn_NO: Synleg attributt:

en: Attribute was saved.
nn_NO: Attributtet blei lagra.

en: Attributes
nn_NO: Attributtar

en: Attributes to be created
nn_NO: Attributtar som skal lagrast

en: Attributes to export:
nn_NO: Attributtar som skal eksporterast:

en: Aug
nn_NO: aug

en: August
nn_NO: august

en: Authentication method
nn_NO: Autentiseringsmåte

en: Auto
nn_NO: Automatisk

en: Auto Translate
nn_NO: Setje om automatisk

en: Auto-check exclusive option if all others are checked
nn_NO: Vel automatisk eksklusivt alternativ viss alle andre er valt

en: Autoload URL
nn_NO: Autolast URL

en: Autoload URL:
nn_NO: Autolast URL:

en: Automatic
nn_NO: Automatisk

en: Automatic (UTF-8)
nn_NO: Automatisk (UTF-8)

en: Automatically rename question code if already exists?
nn_NO: Automatisk endre spørsmålskode viss koden eksisterar frå før?

en: Available functions
nn_NO: Tilgjengelege funksjonar

en: Available languages:
nn_NO: Tilgjengelege språk:

en: Available space in directory:
nn_NO: Tilgjengeleg plass i katalog:

en: Average
nn_NO: Gjennomsnitt

en: Average file size
nn_NO: Gjennomsnittleg filstorleik

en: Average interview time:
nn_NO: Gjennomsnittleg gjennomføringstid:

en: Average no. of files per respondent
nn_NO: Snitt tal på filer per respondent

en: Average size per respondent
nn_NO: Snitt storleik per respondent

en: Back
nn_NO: Attende

en: Back to Response Import
nn_NO: Attende til responsimport

en: Back to main menu
nn_NO: Attende til hovudmenyen

en: Back to survey home
nn_NO: Attende til undersøking

en: Background colour for questions (0 black - 255 white)
nn_NO: Bakgrunnsfarge for spørsmål (0 svart - 255 kvit)

en: Background colour for sections (0 black - 255 white)
nn_NO: Bakgrunnsfarge på seksjonar (0 svart - 255 kvit)

en: Backup
nn_NO: Sikkerheitskopi

en: Backup entire database
nn_NO: Ta sikkerheitskopi av heile databasen

en: Bar chart
nn_NO: Søylediagram

en: Base language
nn_NO: Standardspråk

en: Base language:
nn_NO: Standardspråk:

en: Basic admin notification
nn_NO: Enkelt adminvarsel

en: Basic admin notification body
nn_NO: Hovedtekst i enkelt e-postvarsel til admin

en: Basic admin notification email body:
nn_NO: Hovedtekst i enkelt e-postvarsel til admin:

en: Basic admin notification subject
nn_NO: Emnefelt i enkelt e-postvarsel til admin

en: Basic admin notification subject:
nn_NO: Emnefelt i enkelt e-postvarsel til admin:

en: Basic attributes
nn_NO: Grunnleggjande attributtar

en: Basic email notification is sent to:
nn_NO: Enkelt e-postvarsel blir sendt til:

en: Basic notification attachments:
nn_NO: Vedlegg til enkelt varsel:

en: Basic settings
nn_NO: Grunnleggjande innstillingar

en: Basque
nn_NO: Baskisk

en: Batch-edit participants
nn_NO: Masserediger deltakarar

en: Before
nn_NO: Før

en: Before proceeding please back up your database using a backup tool!
nn_NO: Før du helt fram bør du ta ein sikkerheitskopi av databasen!

en: Before you can add questions you must add a question group first.
nn_NO: Før du kan leggje til spørsmål må du lage ei spørsmålsgruppe.

en: Before you proceed to the LimeSurvey update, we must first update ComfortUpdate itself.
nn_NO: Før du kan fortsetje til LimeSurvey ComfortUpdate, må sjølve ComfortUpdate oppdaterast.

en: Before you start, please prove you are human.
nn_NO: Før du kan starte må du prove at du er eit menneske.

en: Belarusian
nn_NO: Kviterussisk

en: Big5 Traditional Chinese
nn_NO: Big5 Tradisjonell kinesisk

en: Binary pseudo charset
nn_NO: Binært pseudo-teiknsett

en: Binary safe case-insensitive string comparison
nn_NO: Sikker binærsamanlikning av tekststrengar som ikkje tek omsyn til små eller store bokstavar

en: Binary safe string comparison
nn_NO: Binærsikker samanlikning av tekststrengar

en: Blacklist all current surveys for participant once the global field is set:
nn_NO: Svartelist alle gjeldande undersøkingar for deltakar når globalt felt er sett:

en: Blacklist participant for any new added survey once the global field is set:
nn_NO: Svartelist deltakar i alle nye undersøkingar når det globale feltet er sett:

en: Blacklist settings
nn_NO: Innstillingar for svarteliste

en: Blacklist settings were saved.
nn_NO: Innstillingar for svarteliste blei lagra.

en: Blacklist user:
nn_NO: Svartelist brukar:

en: Blacklisted
nn_NO: Svartelista

en: Blacklisted participants
nn_NO: Svartelista deltakarar

en: Borders around questions in PDF:
nn_NO: Rammer rundt spørsmål i PDF:

en: Borders around responses in PDF:
nn_NO: Rammer rundt svar i PDF:

en: Bosnian
nn_NO: Bosnisk

en: Both
nn_NO: Begge

en: Bounce processing
nn_NO: Returprosessering

en: Bounce processing is deactivated either application-wide or for this survey in particular.
nn_NO: Returprosessering er deaktivert, enten for denne undersøkinga åleine eller globalt.

en: Bounce settings
nn_NO: Innstillingar for e-postretur

en: Bounce settings have been saved.
nn_NO: Innstillingane for e-postretur er lagra.

en: Box deleted
nn_NO: Boks blei sletta

en: Box settings updated!
nn_NO: Innstillingar for boksar er oppdatert!

en: Box updated
nn_NO: Boks blei oppdatert

en: Boxes
nn_NO: Boksar

en: Boxes by row:
nn_NO: Boksar per rad:

en: Branch
nn_NO: Grein

en: Browse
nn_NO: Sjå gjennom

en: Browse participants
nn_NO: Sjå gjennom deltakarar

en: Browse responses
nn_NO: Sjå gjennom svar

en: Browse saved responses
nn_NO: Sjå gjennom lagra svar

en: Browse survey participants
nn_NO: Sjå gjennom deltakarar

en: Buildnumber was successfully updated to %s.
nn_NO: Byggnummeret blei oppdatert til %s.

en: Bulgarian
nn_NO: Bulgarsk

en: Bulk convert conditions to relevance
nn_NO: Massekonvertering av vilkår til relevanse

en: But this one isn't.
nn_NO: Men denne er ikkje det.

en: Button group
nn_NO: Knappegruppe

en: Buy a new key
nn_NO: Kjøp ein ny nøkkel

en: By question group
nn_NO: Etter spørsmålsgruppe

en: Bypass date control before sending email:
nn_NO: Hopp over datokontroll før utsending av e-postar:

en: Bypass token with failing email addresses:
nn_NO: Hopp over nøkkel med feil i e-postadresse:

en: CPDB CSV summary
nn_NO: Oppsummering av CPDB CSV

en: CPDB mapping
nn_NO: CPDB-kopling

en: CSS Style for the message that displays in the countdown timer during the countdown
nn_NO: CSS-stil for meldinga som blir vist under nedtelljnga for tidsutløp

en: CSS class(es)
nn_NO: CSS-klasse

en: CSS class(es):
nn_NO: CSS-klassar:

en: CSS style for the 'time limit expiry message'
nn_NO: CSS-stil for utløpsmeldinga

en: CSS style used when the 'time limit warning' message is displayed
nn_NO: CSS-stil brukt når 'åtvaring om utlaup av tid' blir vist

en: CSS style used when the 2nd 'time limit warning' message is displayed
nn_NO: CSS-stil brukt på andregongs åtvaringstekst ved tidsutløp

en: CSV field names
nn_NO: CSV-feltnamn

en: CSV file
nn_NO: CSV-fil

en: CSV input format
nn_NO: CSV-inndataformat

en: Calculate storage
nn_NO: Kalkuler lagerplass

en: Calculate the Sample Standard Deviation for the list of numbers
nn_NO: Kalkulerer utvalet sitt standardavvik for lista av tal

en: Calculate the sum of values in an array
nn_NO: Kalkuler summen av verdiar i ei matrise

en: Calculates the exponent of e
nn_NO: Reknar ut eksponenten til e

en: Calculation
nn_NO: Utrekning

en: Can edit?
nn_NO: Kan redigere?

en: Can't bind to the LDAP directory. Error message: %s
nn_NO: Kan ikkje binde til LDAP-katalogen. Feilmelding: %s

en: Can't connect to the LDAP directory
nn_NO: Kan ikkje kople til LDAP-katalogen

en: Can't delete question group when the survey is active
nn_NO: Kan ikkje slette spørsmålsgruppe når undersøkinga er aktiv

en: Can't find user group!
nn_NO: Kan ikkje finne brukargruppe!

en: Can't update labels because you are using duplicated codes
nn_NO: Kan ikkje oppdatere etiketar fordi du brukar duplikate kodar

en: Cancel
nn_NO: Avbryt

en: Cancel editing
nn_NO: Avbryt redigering

en: Cannot be changed
nn_NO: Kan ikkje endrast

en: Cannot import the VVExport file.
nn_NO: Kan ikkje importera VV-fila.

en: Catalan
nn_NO: Katalansk

en: Catalan (Valencian)
nn_NO: Katalansk (Valencia)

en: Category separator
nn_NO: Kategoriskilje

en: Central database
nn_NO: Sentral database

en: Central participant database
nn_NO: Sentral deltakardatabase

en: Central participant management
nn_NO: Behandling av sentrale deltakarar

en: Central participants database summary
nn_NO: Oppsummering av den sentrale deltakardatabasen

en: Change log
nn_NO: Endringslogg

en: Change scenario number
nn_NO: Endre scanario-nummer

en: Change settings
nn_NO: Endre innstillingar

en: Change texts
nn_NO: Endre tekstar

en: Change the display style of the month when using select boxes
nn_NO: Endre visninga av månad når ein brukar veljeboksar

en: Change the language
nn_NO: Endre språket

en: Character set for file import/export:
nn_NO: Teiknsett ved import/eksport:

en: Character set of file:
nn_NO: Teiknsettet i fila:

en: Character set of the file:
nn_NO: Teiknsettet i fila:

en: Chart type
nn_NO: Diagramtype

en: Chart type:
nn_NO: Diagramtype:

en: Check again
nn_NO: Sjekk om att

en: Check any that apply
nn_NO: Vel så mange alternativ som passar

en: Check data
nn_NO: Sjekk data

en: Check data integrity
nn_NO: Kontroller dataintegritet

en: Check if the content of a variable is a valid integer value
nn_NO: Sjekk om innhaldet i ein variabel er eit gyldig heiltal

en: Check logic
nn_NO: Kontroller logikk

en: Check survey logic for current question group
nn_NO: Sjekk logikk for gjeldande spørsmålsgruppe

en: Checkbox is checked
nn_NO: Avkryssingsboksen er valt

en: Checkbox is unchecked
nn_NO: Avkryssingsboksen er ikkje valgt

en: Checkbox layout
nn_NO: Avkryssingsvisning

en: Checked
nn_NO: Avkryssa

en: Checking basic requirements...
nn_NO: Sjekkar grunnleggjande krav...

en: Checking existing LimeSurvey files...
nn_NO: Sjekkar eksisterande LimeSurvey-filer...

en: Chinese (Simplified)
nn_NO: Kinesisk (enkel)

en: Chinese (Traditional - Hong Kong)
nn_NO: Kinesisk (tradisjonell, Hong Kong)

en: Chinese (Traditional - Taiwan)
nn_NO: Kinesisk (tradisjonell, Taiwan)

en: Choice header
nn_NO: Valtittel

en: Choice of rank %s
nn_NO: Val av rangering %s

en: Choose 'Run/All' from the menu to run the import.
nn_NO: Vel 'Køyr/Alle' frå menyen for å køyre importen.

en: Choose one of the following answers
nn_NO: Vel eitt av følgjande svaralternativ

en: Choose the CSV file to upload:
nn_NO: Vel CSV-fila som skal lastast opp:

en: Choose the file to upload:
nn_NO: Vel fila du skal laste opp:

en: Choose token fields:
nn_NO: Vel nøkkelfelt:

en: Choose when user can add a comment
nn_NO: Vel når ein brukar kan leggje til ein kommentar

en: Choose your language
nn_NO: Vel ditt språk

en: Chosen icon:
nn_NO: Valt ikon:

en: Circle
nn_NO: Sirkel

en: Clear
nn_NO: Tøm

en: Clear all
nn_NO: Tilbakestill alle

en: Clear assets cache:
nn_NO: Tøm mellomlager for eigedelar:

en: Clear now
nn_NO: Tøm no

en: Clear selection
nn_NO: Tøm utval

en: Click here to log in.
nn_NO: Klikk her for å logge inn.

en: Click here to start the survey.
nn_NO: Klikk her for å starte undersøkinga

en: Click here to use ComfortUpdate or to download it.
nn_NO: Klikk her for å bruke ComfortUpdate eller for å laste han ned.

en: Click here to use ComfortUpdate.
nn_NO: Klikk her for å nytte ComfortUpdate

en: Click on the following button if you want to
nn_NO: Klikk på følgjande knapp viss du vil

en: Click this button to log out.
nn_NO: Klikk på denne knappen for å logge ut.

en: Click to adjust.
nn_NO: Klikk for å justere.

en: Click to expand
nn_NO: Klikk for å utvide

en: Click to set the location or drag and drop the pin. You may may also enter coordinates
nn_NO: Klikk for å setje lokasjon eller dra og slepp nåla. Du kan og taste inn koordinatar

en: Clicking 'Yes' will generate tokens for all those in this token list that have not been issued one. Continue?
nn_NO: Klikkar du 'Ja' vil det bli generert nøklar for alle i denne lista som ikkje allereie har fått ein nøkkel.

en: Close
nn_NO: Lukk

en: Close editor
nn_NO: Lukk redigeringsmodus

en: Close the picker
nn_NO: Lukk veljaren

en: Closed group
nn_NO: Lukka gruppe

en: Code
nn_NO: Kode

en: Code filter
nn_NO: Kodefilter

en: Code/text separator:
nn_NO: Skiljeteikn for kode/tekst:

en: Code:
nn_NO: Kode:

en: Collapse all
nn_NO: Slå saman alle

en: Columns
nn_NO: Kolonnar

en: ComfortUpdate could not download the update!
nn_NO: ComfortUpdate kunne ikkje laste ned oppdateringa!

en: ComfortUpdate could not find the update info data.
nn_NO: ComfortUpdate kunne ikkje finne data om oppdateringa.

en: ComfortUpdate could not zip the files for your backup
nn_NO: ComfortUpdate kunne ikkje zippe filene i sikkerheitskopien

en: ComfortUpdate couldn't find the update file on your local system (or the updater update file)
nn_NO: ComfortUpdate kunne ikkje finne oppdateringsfila på det lokale systemet ditt (eller oppdateringsfila til oppdateringa)

en: ComfortUpdate couldn't remove one or more directories that were deleted with the update.
nn_NO: ComfortUpdate kunne ikkje fjerne ein eller fleire katalogar som er sletta i oppdateringa.

en: ComfortUpdate couldn't remove one or more files that were deleted with the update.
nn_NO: ComfortUpdate kunne ikkje fjerne ei eller fleire filer som er sletta i oppdateringa.

en: ComfortUpdate couldn't unzip the update file (or the updater update file)
nn_NO: ComfortUpdate kunne ikkje pakke ut oppdateringsfila (eller oppdateringa si oppdateringsfil)

en: ComfortUpdate encountered an error while trying to get data from your database.
nn_NO: ComfortUpdate oppdaga feil i forsøk på å hente data frå databasen.

en: ComfortUpdate has been updated!
nn_NO: ComfortUpdate har blitt oppdatert!

en: ComfortUpdate is disabled in your LimeSurvey configuration. Please contact your administrator for more information.
nn_NO: ComfortUpdate er slått av i konfigurasjonen. Ta kontakt med administrator for meir informasjon.

en: ComfortUpdate key
nn_NO: ComfortUpdate-nøkkel

en: ComfortUpdate key information
nn_NO: Informasjon om ComfortUpdate-nøkkel

en: ComfortUpdate needs to be updated
nn_NO: ComfortUpdate treng å oppdaterast

en: ComfortUpdate step %s
nn_NO: ComfortUpdate steg %s

en: Comma
nn_NO: Komma

en: Comma (,)
nn_NO: Komma (,)

en: Comment
nn_NO: Kommentar

en: Comment only when
nn_NO: Kommenter berre når

en: Comment only when you choose an answer.
nn_NO: Kommenter berre når du vel eit svar.

en: Comment only when you don't choose an answer.
nn_NO: Kommenter berre når du ikkje vel eit svar.

en: Comment your answers.
nn_NO: Kommenter svara dine.

en: Comments
nn_NO: Kommentarar

en: Compact
nn_NO: Kompakt

en: Compare a string to a regular expression pattern
nn_NO: Samanlikne ein streng med eit regulært uttrykk

en: Comparison operator
nn_NO: Samanlikningsoperator

en: Compatible
nn_NO: Kompatibilitet

en: Compatible with type coercion
nn_NO: Kompatibel med typeoversetjing

en: Complete only
nn_NO: Berre fullstendige

en: Completed
nn_NO: Fullført

en: Completed responses only
nn_NO: Berre komplette svar

en: Completed?
nn_NO: Fullført?

en: Completion state:
nn_NO: Fullføringsstatus:

en: Condition
nn_NO: Vilkår

en: Condition added.
nn_NO: Vilkår lagt til.

en: Condition successfully copied
nn_NO: Vilkår blei kopiert

en: Condition successfully copied (some were skipped because they were duplicates)
nn_NO: Vilkår blei kopiert (nokre blei hoppa over fordi dei var duplikatar)

en: Condition updated.
nn_NO: Vilkår oppdatert.

en: Conditional processing
nn_NO: Betinga prosessering

en: Conditions
nn_NO: Vilkår

en: Conditions designer
nn_NO: Vilkårsdesignar

en: Configuration
nn_NO: Konfigurasjon

en: Configuration directory is not writable
nn_NO: Kan ikkje skrive til konfigurasjonskatalogen

en: Configure
nn_NO: Konfigurer

en: Confirm
nn_NO: Stadfest

en: Confirm password:
nn_NO: Stadfest passord

en: Confirm your admin password
nn_NO: Stadfest adminpassordet

en: Confirmation
nn_NO: Stadfesting

en: Confirmation attachments:
nn_NO: Vedlegg til stadfesting:

en: Confirmation email
nn_NO: E-poststadfesting

en: Confirmation email body
nn_NO: E-postmelding i stadfesting

en: Confirmation email body:
nn_NO: Brødtekst i e-poststadfesting:

en: Confirmation email subject
nn_NO: Emnefelt i e-poststadfesting

en: Confirmation email subject:
nn_NO: Emnefelt i e-poststadfesting:

en: Confirmation of your participation in our survey
nn_NO: Stadfesting på deltakinga di i undersøkinga

en: Connection with database failed. Please check database location, user name and password and try again.
nn_NO: Koplinga til databasen verkar ikkje. Sjekk databaseplasseringa, brukarnamnet og passordet og prøv om att.

en: Constant
nn_NO: Konstant

en: Continue
nn_NO: Fortset

en: Continue?
nn_NO: Halde fram?

en: Convert N to:
nn_NO: Konverter N til:

en: Convert Y to:
nn_NO: Konverter Y til:

en: Convert a 8 bit string to a quoted-printable string
nn_NO: Konverter ein 8-bitarsstreng til ein skrivbar tekststreng i hermeteikn

en: Convert a date/time string to unix timestamp
nn_NO: Konverter ein dato/tidsstreng til unix tidsstempling

en: Convert a numerical value using a inputTable and outputTable of numerical values
nn_NO: Konverter ein numerisk verdi ved hjelp av ein inputTable og outputTable med numeriske verdiar

en: Convert a quoted-printable string to an 8 bit string
nn_NO: Konverter ein skrivbar tekststreng i hermeteikn til ein 8-bitarsstreng

en: Convert all HTML entities to their applicable characters (always uses ENT_QUOTES and UTF-8)
nn_NO: Konverter alle HTML-einingar til tilsvarende teikn (brukar alltid ENT_QUOTES og UTF-8)

en: Convert all applicable characters to HTML entities (always uses ENT_QUOTES and UTF-8)
nn_NO: Konverter alle tilgjengelege teikn til HTML-einingar (brukar alltid ENT_QUOTES og UTF-8)

en: Convert resource links and expression fields?
nn_NO: Gjer om ressurslenkjer og uttrykksfelt?

en: Convert resource links?
nn_NO: Konverter ressurslenkjer?

en: Convert spaces in question text to underscores:
nn_NO: Konverter mellomrom i spørsmål til understrekar:

en: Convert special HTML entities back to characters (always uses ENT_QUOTES and UTF-8)
nn_NO: Konverter spesielle HTML-oppføringar attende til teikn (brukar alltid ENT_QUOTES og UTF-8)

en: Convert special characters to HTML entities (always uses ENT_QUOTES and UTF-8)
nn_NO: Konverter spesielle teikn til HTML-einingar (brukar alltid ENT_QUOTES og UTF-8)

en: Copy
nn_NO: Kopier

en: Copy a survey
nn_NO: Kopier ei undersøking

en: Copy advanced settings?
nn_NO: Kopier avanserte innstillingar?

en: Copy answer options?
nn_NO: Kopier svaralternativ?

en: Copy conditions
nn_NO: Kopier betingingar

en: Copy failed
nn_NO: Kopiering mislukkast

en: Copy of survey is completed.
nn_NO: Kopiering av undersøking er ferdig.

en: Copy options
nn_NO: Kopier val

en: Copy question
nn_NO: Kopier spørsmål

en: Copy subquestions?
nn_NO: Kopier underspørsmål?

en: Copy survey
nn_NO: Kopier undersøking

en: Copy the selected conditions to:
nn_NO: Kopier dei valde vilkåra til:

en: Core plugin can not be disabled.
nn_NO: Naudsynt tillegg kan ikkje bli slått av.

en: Corner boxes
nn_NO: Hjørneboksar

en: Corner lines
nn_NO: Hjørneliner

en: Corrected time:
nn_NO: Korrigert tid:

en: Cosine
nn_NO: Cosinus

en: Could not connect to LDAP server.
nn_NO: Kunne ikkje kople til LDAP-tenaren.

en: Could not create new box
nn_NO: Kunne ikkje opprette ny boks

en: Could not delete user group.
nn_NO: Kunne ikkje slette brukargruppe.

en: Could not delete user group. No group selected.
nn_NO: Kunne ikkje slette brukargruppe. Inga gruppe er valt.

en: Could not delete user. User was not supplied.
nn_NO: Kunne ikkje slette brukar. Brukar var ikkje oppgjeven.

en: Could not insert all conditions.
nn_NO: Kunne ikkje setje inn alle vilkåra.

en: Could not modify user data.
nn_NO: Kunne ikkje endre brukardata.

en: Could not open file
nn_NO: Kunne ikkje åpne fil

en: Could not remove deleted files
nn_NO: Kunne ikkje fjerne sletta filer

en: Could not remove the deleted directories
nn_NO: Kunne ikkje fjerne sletta katalogar.

en: Could not retrieve update info data
nn_NO: Kunne ikkje motta informasjon om oppdatering

en: Could not update box
nn_NO: Kunne ikkje oppdatere boks

en: Could not update condition.
nn_NO: Kunne ikkje oppdatere vilkår.

en: Could not write file
nn_NO: Kunne ikkje skrive til fil

en: Count
nn_NO: Tal på

en: Count stats for each question based only on the total number of responses for which the question was displayed
nn_NO: Teljestatistikk for kvart spørsmål er berre basert på tal på svar der spørsmålet blei vist

en: Count the number of answered questions in the list
nn_NO: Tal på svarte spørsmål i lista

en: Count the number of answered questions in the list equal the first argument
nn_NO: Tel svarte spørsmål i lista som er like det første argumentet

en: Count the number of answered questions in the list which pass the critiera (arg op value)
nn_NO: Tal på svarte spørsmål i lista som stemmer med kriteria (arg op verdi)

en: Create
nn_NO: Opprett

en: Create a new box
nn_NO: lag ein ny boks

en: Create a new question group inside your survey.
nn_NO: Opprett ei ny spørsmålsgruppe i undersøkinga di.

en: Create a new survey
nn_NO: Lag ei ny undersøking

en: Create a new survey clicking on the %s icon.
nn_NO: Lag ei ny undersøking ved å klikke på ikonet %s.

en: Create database
nn_NO: Opprett database

en: Create dummy participants
nn_NO: Opprett testdeltakarar

en: Create one or more questions inside the new question group.
nn_NO: Opprett eitt eller fleire spørsmål i den nye spørsmålsgruppa.

en: Create or import new label set(s)
nn_NO: Opprett ny eller importer etikettsamling(ar)

en: Create survey
nn_NO: Lag undersøking

en: Create tokens
nn_NO: Opprett nøklar

en: Create, import, or copy survey
nn_NO: Opprett, importer eller kopier undersøking

en: Create...
nn_NO: Opprett...

en: Create/edit user groups
nn_NO: Opprett/rediger brukargrupper

en: Created
nn_NO: Oppretta

en: Created by
nn_NO: Oppretta av

en: Creating file backup
nn_NO: Lagar sikkerheitskopi

en: Credentials are valid but we failed to create a user
nn_NO: Opplysningane er lovlege men det oppsto likevel ein feil ved oppretting av brukar

en: Croatian
nn_NO: Kroatisk

en: Current
nn_NO: Gjeldande

en: Current database version:
nn_NO: Gjeldande databaseversjon:

en: Current group is disabled
nn_NO: Gjeldande gruppe er deaktivert

en: Currently there are no additional languages configured for this survey.
nn_NO: Det er ikkje lagt inn ekstraspråk i denne undersøkinga.

en: Currently there are no conditions configured for this survey.
nn_NO: Førebels er det ikkje konfigurert noko vilkår i denne undersøkinga.

en: Currently we detect and handle the following changes:
nn_NO: Førebels blir følgjande endringar oppdaga og behandla:

en: Custom
nn_NO: Eigendefinert

en: Custom attributes
nn_NO: Eigendefinerte attributtar

en: Custom handle Unicode code
nn_NO: Eigendefinert behandling av Unicode-kode

en: Czech
nn_NO: Tsjekkisk

en: Czech (informal)
nn_NO: Tjekkisk (uformell)

en: DATA TO BE ENTERED
nn_NO: DATA SOM SKULLE TASTAST INN

en: DB backup created:
nn_NO: Sikkerheitskopi av databasen oppretta:

en: DEC West European
nn_NO: DEC Vesteuropeisk

en: DOS Central European (cp852)
nn_NO: DOS sentraleuropeisk (cp852)

en: DOS Cyrillic (cp866)
nn_NO: DOS kyrillisk (cp866)

en: DOS Kamenicky Czech-Slovak (cp895)
nn_NO: DOS kamenicky tjekkisk-slovakisk (cp895)

en: DOS West European (cp850)
nn_NO: DOS vesteuropeisk (cp850)

en: Danish
nn_NO: Dansk

en: Data consistency check
nn_NO: Kontroll av datakonsistens

en: Data entry
nn_NO: Dataregistrering

en: Data entry screen
nn_NO: Dataregistreringsskjerm

en: Data redundancy check
nn_NO: Kontroll av dataredundans

en: Data selection
nn_NO: Datautval

en: Data selection:
nn_NO: Datautval:

en: Data view control
nn_NO: Datavisningskontroll

en: Database %s has been successfully populated.
nn_NO: Databasen %s har blitt fylt ut.

en: Database configuration
nn_NO: Databasekonfigurasjon

en: Database creation
nn_NO: Database oppretta

en: Database doesn't exist!
nn_NO: Databasen finst ikkje!

en: Database driver
nn_NO: Databasedrivar

en: Database driver version
nn_NO: Database drivarversjon

en: Database error
nn_NO: Databasefeil

en: Database error!
nn_NO: Feil med databasen!

en: Database exists
nn_NO: Databasen eksisterar

en: Database has been created.
nn_NO: Database har blitt oppretta.

en: Database has been successfully upgraded to version %s
nn_NO: Databasen har blitt oppgradert til versjon %s

en: Database location
nn_NO: Databaseplassering

en: Database name
nn_NO: Databasenamn

en: Database name:
nn_NO: Databasenamn:

en: Database password
nn_NO: Passord for database

en: Database server info
nn_NO: Database tenarinfo

en: Database server version
nn_NO: Database tenarversjon

en: Database settings
nn_NO: Databaseinnstillingar

en: Database type
nn_NO: Databasetype

en: Database type:
nn_NO: Databasetype:

en: Database update
nn_NO: Databaseoppdatering

en: Database upgrade
nn_NO: Databaseoppgradering

en: Database user
nn_NO: Databasebrukar

en: Date
nn_NO: Dato

en: Date (YYYY-MM-DD) equals
nn_NO: Dato (ÅÅÅÅ-MM-DD) er lik

en: Date added
nn_NO: Dato lagt til

en: Date entered is invalid!
nn_NO: Data som blei tasta inn er ikkje gyldig!

en: Date format:
nn_NO: Datoformat:

en: Date in the format: %s
nn_NO: Dato i formatet: %s

en: Date is
nn_NO: Dato er

en: Date last action
nn_NO: Dato for siste hending

en: Date saved
nn_NO: Dato lagra

en: Date stamp:
nn_NO: Datomerking:

en: Date stamp?
nn_NO: Datostempel?

en: Date started
nn_NO: Startdato

en: Date submitted
nn_NO: Innsendingsdato

en: Date/Time
nn_NO: Dato/Tid

en: Date/Time format
nn_NO: Dato/tidsformat

en: Datestamp
nn_NO: Datostempel

en: Day
nn_NO: Dag

en: Deactivate
nn_NO: Deaktiver

en: Deactivate Survey
nn_NO: Deaktiver undersøkinga

en: Deactivate quotas
nn_NO: Deaktiver kvoter

en: Deactivate survey
nn_NO: Deaktiver undersøkinga

en: Deactivated result tables
nn_NO: Deaktiverte resultattabellar

en: Deactivation
nn_NO: Deaktivering

en: Dear {FIRSTNAME},
    
    Recently we invited you to participate in a survey.
    
    We note that you have not yet completed the survey, and wish to remind you that the survey is still available should you wish to take part.
    
    The survey is titled:
    "{SURVEYNAME}"
    
    "{SURVEYDESCRIPTION}"
    
    To participate, please click on the link below.
    
    Sincerely,
    
    {ADMINNAME} ({ADMINEMAIL})
    
    ----------------------------------------------
    Click here to do the survey:
    {SURVEYURL}
nn_NO: Hei {FIRSTNAME} {LASTNAME}!
    
    For ei stund sidan inviterte vi deg til å delta i undersøkinga «{SURVEYNAME}».
    
    Vi ser at du ikkje har fullført undersøkinga enno og vil berre minne deg om at undersøkinga framleis er open dersom du ynskjer å delta.
    
    "{SURVEYDESCRIPTION}"
    
    Klikk på lenka under for å delta.
    
    Helsing
    
    {ADMINNAME} ({ADMINEMAIL})
    
    ----------------------------------------------
    Klikk på lenka for å delta i undersøkinga:
    {SURVEYURL}

en: Dear {FIRSTNAME},
    
    You, or someone using your email address, have registered to participate in an online survey titled {SURVEYNAME}.
    
    To complete this survey, click on the following URL:
    
    {SURVEYURL}
    
    If you have any questions about this survey, or if you did not register to participate and believe this email is in error, please contact {ADMINNAME} at {ADMINEMAIL}.
nn_NO: Hei {FIRSTNAME}!
    
    Du, eller nokon som disponerer e-postadressa di, har registrert deg som deltakar i ei undersøking: {SURVEYNAME}.
    
    For å delta/svare på undersøkinga, klikk på denne lenka:
    
    {SURVEYURL}
    
    Viss du har spørsmål om denne undersøkinga, eller du meiner denne e-posten er sendt ved ein feil, ta kontakt med {ADMINNAME} på {ADMINEMAIL}.

en: Dear {FIRSTNAME},
    
    this email is to confirm that you have completed the survey titled {SURVEYNAME} and your response has been saved. Thank you for participating.
    
    If you have any further questions about this email, please contact {ADMINNAME} on {ADMINEMAIL}.
    
    Sincerely,
    
    {ADMINNAME}
nn_NO: Hei {FIRSTNAME}!
    
    Denne e-posten er ei stadfesting på at du har fullført ei undersøking med namn {SURVEYNAME} og at svara dine har blitt lagra. Takk for at du deltok!
    
    Viss du har spørsmål om denne e-posten, ta kontakt med {ADMINNAME} på {ADMINEMAIL}.
    
    Med helsing
    
    {ADMINNAME}

en: Dear {FIRSTNAME},
    
    you have been invited to participate in a survey.
    
    The survey is titled:
    "{SURVEYNAME}"
    
    "{SURVEYDESCRIPTION}"
    
    To participate, please click on the link below.
    
    Sincerely,
    
    {ADMINNAME} ({ADMINEMAIL})
    
    ----------------------------------------------
    Click here to do the survey:
    {SURVEYURL}
nn_NO: Hei {FIRSTNAME}!
    
    Du er invitert til å svare på ei undersøking.
    
    Namnet på undersøkinga er:
    "{SURVEYNAME}"
    
    "{SURVEYDESCRIPTION}"
    
    For å svare klikkar du på lenka under.
    
    Venleg helsing
    {ADMINNAME} ({ADMINEMAIL})
    ----------------------------------------------
    Klikk her for å svare på undersøkinga:
    {SURVEYURL}

en: Dec
nn_NO: des

en: December
nn_NO: desember

en: Decimal mark:
nn_NO: Desimalteikn:

en: Decrease
nn_NO: Reduser

en: Default
nn_NO: Standard

en: Default HTML editor mode:
nn_NO: Standard HTML-redigeringsmodus:

en: Default answer for scale %s:
nn_NO: Førehandssvar for skala %s:

en: Default answer value:
nn_NO: Førehandsval:

en: Default answers
nn_NO: Førehandssvar

en: Default attribute name:
nn_NO: Standard attributtnamn:

en: Default coordinates of the map when the page first loads. Format: latitude [space] longtitude
nn_NO: Standard koordinatar på kartet når det lastast første gang. Format: breiddegrad [mellomrom] lengdegrad

en: Default language
nn_NO: Standardspråk

en: Default position
nn_NO: Standardposisjon

en: Default scenario
nn_NO: Standard scenario

en: Default site admin email:
nn_NO: Standard e-postadresse til admin:

en: Default site bounce email:
nn_NO: Standard e-postretur:

en: Default site language:
nn_NO: Standard språk på nettstad:

en: Default value for option 'Other':
nn_NO: Førehandsverdi for valet 'Anna':

en: Default value settings were successfully saved.
nn_NO: Standard førehandsverdiar blei lagra.

en: Default value:
nn_NO: Førehandsverdi:

en: Default:
nn_NO: Standard:

en: Delete
nn_NO: Slett

en: Delete User
nn_NO: Slett brukar

en: Delete all conditions
nn_NO: Slett alle betingingar

en: Delete all conditions in this scenario
nn_NO: Slett alle vilkår i dette scanarioet

en: Delete all incomplete answers that correspond to a token for which a completed answers is already recorded
nn_NO: Slett alle ufullstendige svar som knyt seg til ein nøkkel som allereie har eit fullstendig svar.

en: Delete all notifications
nn_NO: Slett alle varslingar

en: Delete attachments
nn_NO: Slett vedlegg

en: Delete attribute
nn_NO: Slett attributt

en: Delete checked items!
nn_NO: Slett avkryssa element

en: Delete condition
nn_NO: Slett vilkår

en: Delete current question group
nn_NO: Slett gjeldande spørsmålsgruppe

en: Delete current user group
nn_NO: Slett gjeldande brukargruppe

en: Delete exported participants:
nn_NO: Slett eksporterte deltakarar:

en: Delete from central panel, associated surveys and all associated responses
nn_NO: Slett frå sentralt panel, tilhøyrande undersøkingar og alle svar

en: Delete from the central panel and associated surveys
nn_NO: Slett frå det sentrale panelet og tilhøyrande undersøkingar

en: Delete globally blacklisted participant from the database:
nn_NO: Slett globalt svartelista deltakarar frå databasen:

en: Delete label set
nn_NO: Slett etikettsamling

en: Delete marked responses
nn_NO: Slett merka svar

en: Delete one or more participants...
nn_NO: Slett ein eller fleire deltakarar...

en: Delete only from the central panel
nn_NO: Slett kun frå det sentrale panelet

en: Delete participant
nn_NO: Slett deltakar

en: Delete participants table
nn_NO: Slett deltakartabell

en: Delete question(s)
nn_NO: Slett spørsmål

en: Delete quotas
nn_NO: Slett kvoter

en: Delete responses
nn_NO: Slett svar

en: Delete survey
nn_NO: Slett undersøking

en: Delete survey files
nn_NO: Slett undersøkingsfiler

en: Delete survey participant
nn_NO: Slett deltakar

en: Delete survey participants
nn_NO: Slett deltakarar

en: Delete survey participants table
nn_NO: Slett deltakartabell

en: Delete surveys
nn_NO: Slett undersøkingar

en: Delete table
nn_NO: Slett tabell

en: Delete the selected entries
nn_NO: Slett dei valde oppføringane

en: Delete this attribute
nn_NO: Slett dette attributtet

en: Delete this attribute:
nn_NO: Slett dette attributtet:

en: Delete this entry
nn_NO: Slett denne oppføringa

en: Delete this participant
nn_NO: Slett denne deltakaren

en: Delete this response
nn_NO: Slett dette svaret

en: Delete this user
nn_NO: Slett denne brukaren

en: Delete token attribute %s
nn_NO: Slett nøkkelattributt %s

en: Delete user
nn_NO: Slett brukar

en: Delete user group
nn_NO: Slett brukargruppe

en: Delete value
nn_NO: Slett verdi

en: Deleted
nn_NO: Sletta

en: Deleting  will also delete any answer options and subquestions it includes. Are you sure you want to continue?
nn_NO: Sletting av dette spørsmålet vil og slette alle svaralternativ og underspørsmål til spørsmålet. Er du sikker?

en: Deleting User
nn_NO: Slettar brukar

en: Deleting answers: %u answers deleted
nn_NO: Slettar svar: %u svar blei sletta

en: Deleting assessments: %u assessment entries deleted
nn_NO: Slettar vurderingar: %u vurderingsoppføringar blei sletta

en: Deleting conditions: %u conditions deleted
nn_NO: Slettar betingingar: %u betingingar sletta

en: Deleting groups: %u groups deleted
nn_NO: Slettar grupper: %u gruppar blei sletta

en: Deleting question attributes: %u attributes deleted
nn_NO: Slettar spørsmålsattributtar: %u attributtar blei sletta

en: Deleting questions: %u questions deleted
nn_NO: Slettar spørsmål: %u spørsmål blei sletta

en: Deleting survey languagesettings: %u survey languagesettings deleted
nn_NO: Slettar språkinnstillingar i undersøking: %u språkinnstillingar blei sletta

en: Deleting survey table: %s
nn_NO: Slettar undersøkingstabell: %s

en: Deleting surveys: %u surveys deleted
nn_NO: Slettar undersøkingar: %u undersøkingar blei sletta

en: Deleting this group will also delete any questions and answers it contains. Are you sure you want to continue?
nn_NO: Sletting av denne gruppa vil og slette alle spørsmål og svar i gruppa. Vil du halde fram?

en: Deleting this question will also delete any answer options and subquestions it includes. Are you sure you want to continue?
nn_NO: Sletting av dette spørsmålet vil og slette tilhøyrande svarval og underspørsmål. Vil du fortsetje?

en: Demo mode only: Uploading files is disabled in this system.
nn_NO: Berre demomodus: Opplasting av filer er slått av.

en: Demo mode: Login credentials are prefilled - just click the Login button.
nn_NO: Demo-modus: Innloggingsdata er førehandsutfylte - berre klikk på knappen Logg inn.

en: Demo mode: Uploading template files is disabled.
nn_NO: Demo-modus: Opplasting av malfiler er slått av.

en: Demo mode: Uploading templates is disabled.
nn_NO: Demomodus: Opplasting av malar er slått av.

en: Depending on the number of uploaded files, this might take some time.
nn_NO: Det kjem an på tal på opplasta filer, men dette kan ta noko tid.

en: Description
nn_NO: Beskriving

en: Description of the survey
nn_NO: Beskriving av undersøkinga

en: Description:
nn_NO: Beskriving:

en: Destination URL:
nn_NO: URL-mål:

en: Destination question group:
nn_NO: Til spørsmålsgruppe:

en: Detailed Error
nn_NO: Detaljert feil

en: Detailed admin notification
nn_NO: Detaljert adminvarsel

en: Detailed admin notification body
nn_NO: Emnefelt i detaljert e-postvarsel til admin

en: Detailed admin notification email body:
nn_NO: Hovedtekst i detaljert e-postvarsel til admin:

en: Detailed admin notification subject
nn_NO: Emnefelt i detaljert e-postvarsel til admin

en: Detailed admin notification subject:
nn_NO: Emnefelt i detaljert adminvarsel:

en: Detailed email notification with response data is sent to:
nn_NO: Detaljert e-postvarsel med svardata blir sendt til:

en: Detailed notification attachments:
nn_NO: Vedlegg til detaljert varsel:

en: Determine whether a variable is considered to be empty
nn_NO: Slå fast om ein variabel er tom

en: Did Not Save
nn_NO: Blei ikkje lagra

en: Directory with the name `%s` already exists - choose another name
nn_NO: Ei mappe med namnet `%s` eksisterar allereie, vel eit anna namn

en: Disable chart
nn_NO: Slå av diagram

en: Disable map display
nn_NO: Vis kartvisning

en: Disable only
nn_NO: Berre slå av

en: Disable the next button until time limit expires
nn_NO: Slå av knappen 'neste' til tida har utlaupt

en: Disable the prev button until the time limit expires
nn_NO: Slå av knappen 'førre' fram til tida går ut

en: Disabled
nn_NO: Avslått

en: Display
nn_NO: Vis

en: Display CPDB participants
nn_NO: Vis CPDB-deltakarar

en: Display a 'time limit warning' when there are this many seconds remaining in the countdown (warning will not display if left blank)
nn_NO: Vis ei åtvaring om tidsutløp når det står att så mange sekund i nedteljinga (inga åtvaring viss det ikkje blir oppgitt noko)

en: Display a chart in the statistics?
nn_NO: Vis diagram i statistikken?

en: Display as bar chart
nn_NO: Vis som søylediagram

en: Display as pie chart
nn_NO: Vis som kakediagram

en: Display attribute warnings:
nn_NO: Vis åtvaringar om attributtar:

en: Display chart
nn_NO: Vis diagram

en: Display chart:
nn_NO: Vis diagram:

en: Display columns
nn_NO: Vis kolonnar

en: Display dropdown boxes
nn_NO: Vis rullegardinsboksar

en: Display logo:
nn_NO: Vis logo:

en: Display map
nn_NO: Vis kart

en: Display min and max value under the slider
nn_NO: Vis min- og maksverdiar under skyvekontrollen

en: Display mode:
nn_NO: Visningsmodus:

en: Display numbers with comma as decimal separator, if needed
nn_NO: Viss naudsynt: vis tal med komma som skiljeteikn

en: Display participants
nn_NO: Vis deltakarar

en: Display responses
nn_NO: Vis svar

en: Display rows
nn_NO: Vis rader

en: Display slider min and max value
nn_NO: Vis min- og maksverdiar  ved skyvekontroll

en: Display survey tokens after adding?
nn_NO: Vis nøklar etter at dei er lagt inn?

en: Display the 'time limit expiry message' for this many seconds before performing the 'time limit action' (defaults to 1 second if left blank)
nn_NO: Vis melding om tidsutløp i oppgitt tal sekundar før handling ved tidsutløp blir utført (standard er 1 sekund viss ikkje anna er oppgitt)

en: Display the 2nd 'time limit warning' when there are this many seconds remaining in the countdown (warning will not display if left blank)
nn_NO: Vis andre gongs åtvaring ved tidsutløp når angitt tal på sekundar står att (advarsel visast ikkje viss det ikkje er angitt noko)

en: Display this box to:
nn_NO: Vis denne boksen til:

en: Display type
nn_NO: Type visning

en: Display:
nn_NO: Skjerm:

en: Displaying {count} survey(s).
nn_NO: Viser {count} undersøking(ar).

en: Displaying {start}-{end} of {count} result(s).
nn_NO: Vis {start}-{end} av {count} resultat.

en: Do you really want to continue?
nn_NO: Vil du halde fram?

en: Do you really want to delete all marked responses?
nn_NO: Vil du slette alle merka svar?

en: Do you really want to delete this label set?
nn_NO: Vil du slette denne etikettsamlinga?

en: Do you really want to delete this response?
nn_NO: Vil du slette dette svaret?

en: Do you want to continue?
nn_NO: Vil du fortsetje?

en: Do you want to delete this user?
nn_NO: Vil du slette denne brukaren?

en: Do you want to populate that database now by creating the necessary tables?
nn_NO: Vil du gjere ferdig databasen no og setje inn naudsynte tabellar?

en: Don't force on/off
nn_NO: Ikkje tving på/av

en: Don't import if label set already exists:
nn_NO: Ikkje importer viss etikettsamlinga finnast frå før:

en: Done. Test your survey using the %s icon.
nn_NO: Ferdig. Test undersøkinga di ved å bruke %s-ikonet.

en: Dot (.)
nn_NO: Punktum (.)

en: Double-click or drag-and-drop items in the left list to move them to the right - your highest ranking item should be on the top right, moving through to your lowest ranking item.
nn_NO: Dobbeltklikk eller dra-og-slepp element i den venstre lista for å flytte til høgre. Ditt høgast rangerte element skal vere øverst i høgre liste og det lågast rangerte nederst.

en: Doughnut
nn_NO: Smultring

en: Doughnut chart
nn_NO: Hjul

en: Download
nn_NO: Last ned

en: Download CSV file
nn_NO: Last ned CSV-fil

en: Download all files in this response as a zip file
nn_NO: Last ned alle filene i dette svaret som ei ZIP-fil

en: Download archive
nn_NO: Last ned arkiv

en: Download error!
nn_NO: Feil med nedlastinga!

en: Download files
nn_NO: Last ned filer

en: Download marked files
nn_NO: Last ned merka filer

en: Download the data and the syntax file.
nn_NO: Last ned data og syntaksfil.

en: Download this file
nn_NO: Last ned denne fila

en: Drag and drop the pin to the desired location. You may also right click on the map to move the pin.
nn_NO: Dra og slett teiknestifta til valt stad. Du kan og høgreklikke på kartet for å flytte teiknestifta.

en: Drag this attribute to another column to map it to the central participants database
nn_NO: Dra dette attributtet til ei anna kolonne for å kople det til den sentrale deltakardatabasen

en: Drop a CSV field into an existing participant attribute listed below to import your data into it.
nn_NO: Slepp eit CSV-felt i eit eksisterande deltakarattributt nedanfor for å importere data til det.

en: Drop a CSV field into this area to create a new participant attribute and import your data into it.
nn_NO: Slepp eit CSV-felt på dette området for å lage eit nytt deltakarattributt og importer data til det.

en: Drop-down list
nn_NO: Rullegardinliste

en: Dropdown fields
nn_NO: Nedtrekksfelt

en: Dropdown prefix/suffix
nn_NO: Rullegardinliste prefiks/suffiks

en: Dropdown separator
nn_NO: Rullegardin-skilje

en: Duplicate codes found, these entries won't be updated
nn_NO: Duplikate kodar blei funne og desse oppføringane blir ikkje oppdaterte

en: Duplicate label set name
nn_NO: Duplikat namn på etiketsamling

en: Duplicate records removed
nn_NO: Duplikate postar blei fjerna

en: Duplicates are determined by:
nn_NO: Duplikatar er avgjorte av

en: Duplicates will be detected by a combination of firstname, lastname and email addresses.
nn_NO: Duplikatar vil bli oppdaga ved ein kombinasjon av førenamn, etternamn og e-postadresser.

en: Duplicates will be detected using the participant_id field in this CSV file.
nn_NO: Duplikatar vil bli oppdaga ved bruk av feltet deltakar_id i denne CSV-fila.

en: Dutch
nn_NO: Nederlandsk

en: Dutch (informal)
nn_NO: Nederlandsk (uformell)

en: E-mail:
nn_NO: E-post:

en: EM value
nn_NO: EM-verdi

en: ERROR MESSAGE
nn_NO: FEILMELDING

en: EUC-JP Japanese
nn_NO: EUC-JP Japansk

en: EUC-KR Korean
nn_NO: EUC-KR Koreansk

en: Each answer may only be a number.
nn_NO: Kvart svar kan kun vere eit tal.

en: Each answer must be %s
nn_NO: Kvart svar må vere %s

en: Each answer must be at least %s
nn_NO: Kvart svar må minst vere %s

en: Each answer must be at most %s
nn_NO: Kvart svar må maksimalt vere %s

en: Each answer must be between %s and %s
nn_NO: Kvart svar må vere mellom %s og %s

en: Each question has its own graph type defined in its advanced settings.
nn_NO: Kvart spørsmål har definert sin eigen diagramtype under avanserte innstillingar.

en: Earlier than:
nn_NO: Tidligare enn:

en: Edge detection format:
nn_NO: Format på oppdaging av kant:

en: Edit
nn_NO: Endre

en: Edit Group
nn_NO: Rediger gruppe

en: Edit URL parameter
nn_NO: Rediger URL-parameter

en: Edit answer options
nn_NO: Rediger svaralternativ

en: Edit answer options
nn_NO: Rediger svaralternativ

en: Edit answer options for this question
nn_NO: Rediger svaralternativa til dette spørsmålet

en: Edit attribute
nn_NO: Rediger attributt

en: Edit condition
nn_NO: Rediger vilkår

en: Edit current question group
nn_NO: Rediger gjeldande spørsmålsgruppe

en: Edit current user group
nn_NO: Rediger gjeldande brukargruppe

en: Edit default answer values
nn_NO: Rediger førehandsval

en: Edit default answers
nn_NO: Rediger standardsvar

en: Edit email templates
nn_NO: Rediger e-postmalar

en: Edit global settings
nn_NO: Rediger globale innstillingar

en: Edit group
nn_NO: Rediger gruppe

en: Edit label set
nn_NO: Rediger etikettsamling

en: Edit label sets
nn_NO: Rediger etikettsamlingar

en: Edit participant
nn_NO: Rediger deltakar

en: Edit permissions
nn_NO: Rediger rettar

en: Edit question
nn_NO: Rediger spørsmål

en: Edit quota
nn_NO: Rediger kvote

en: Edit relevance equation
nn_NO: Rediger relevanselikning

en: Edit response URL
nn_NO: Rediger svar-URL

en: Edit subquestions
nn_NO: Rediger underspørsmål

en: Edit subquestions
nn_NO: Rediger underspørsmål

en: Edit subquestions for this question
nn_NO: Rediger underspørsmål til dette spørsmålet

en: Edit survey participant
nn_NO: Rediger deltakar

en: Edit survey permissions
nn_NO: Rediger undersøkingsrettar

en: Edit survey permissions for group %s
nn_NO: Rediger undersøkingsrettar for gruppe %s

en: Edit survey permissions for user %s
nn_NO: Rediger undersøkingsrettar for brukar %s

en: Edit survey settings
nn_NO: Rediger innstillingar for undersøkinga

en: Edit text elements and general settings
nn_NO: Rediger tekstelement og generelle innstillingar

en: Edit the %s line and complete the filename with a full path to the downloaded data file.
nn_NO: Rediger line %s og fullfør filnamnet med ein fullstendig sti til den nedlasta datafila.

en: Edit this attribute
nn_NO: Rediger dette attributtet

en: Edit this entry
nn_NO: Rediger denne oppføringa

en: Edit this participant
nn_NO: Rediger denne deltakaren

en: Edit this response
nn_NO: Rediger dette svaret

en: Edit this survey participant
nn_NO: Rediger denne deltakaren

en: Edit this token
nn_NO: Endre nøkkel

en: Edit this user
nn_NO: Rediger denne brukaren

en: Edit user group
nn_NO: Rediger brukargruppe

en: Edit user permissions for user %s
nn_NO: Rediger brukarrettar for brukar %s

en: Edit value
nn_NO: Rediger verdi

en: Editing
nn_NO: Redigerar

en: Editing %s
nn_NO: Redigerar %s

en: Editing response (ID %s)
nn_NO: Redigerar svar (ID %s)

en: Editing user
nn_NO: Endre brukar

en: Editing user group (Owner: %s)
nn_NO: Rediger brukargruppe (Eigar: %s)

en: Either admin login name, password or email is empty
nn_NO: Admin sitt brukarnamn, passord eller e-post er blankt

en: Either you have been inactive for too long, you have cookies disabled for your browser, or there were problems with your connection.
nn_NO: Enten så har du vore inaktiv for lenge, du har deaktivert informasjonskapslar i nettlesaren din eller det var problem med tilkoplinga di.

en: Email
nn_NO: E-post

en: Email address
nn_NO: E-postadresse

en: Email address is not valid.
nn_NO: E-postadresse er ikkje gyldig.

en: Email address of the survey administrator
nn_NO: E-postadresse til administrator for undersøking

en: Email address:
nn_NO: E-postadresse:

en: Email batch size:
nn_NO: Tal på samstundes e-postutsendingar:

en: Email failed
nn_NO: Feil med e-post

en: Email from the token
nn_NO: E-post frå nøkkel

en: Email from token
nn_NO: E-post frå nøkkel

en: Email method:
nn_NO: E-postmetode:

en: Email settings
nn_NO: Innstillingar for e-post

en: Email status
nn_NO: E-poststatus

en: Email status:
nn_NO: E-poststatus:

en: Email templates
nn_NO: E-postmalar

en: Email templates successfully saved.
nn_NO: E-postmalar blei lagra.

en: Email to %s failed. Error Message:
nn_NO: E-post til %s var ikkje vellukka: Feilmelding:

en: Email to {FIRSTNAME} {LASTNAME} ({EMAIL}) delayed: Token is not yet valid.
nn_NO: Forseinka e-post til {FIRSTNAME} {LASTNAME} ({EMAIL}): Nøkkel er førebels ikkje gyldig.

en: Email to {FIRSTNAME} {LASTNAME} ({EMAIL}) skipped: Token is not valid anymore.
nn_NO: E-post til {FIRSTNAME} {LASTNAME} ({EMAIL}) vart hoppa over: Nøkkelen er ikkje lenger gyldig.

en: Email to {NAME} ({EMAIL}) failed.
nn_NO: E-post til {NAMA} ({EMAIL}) feila.

en: Email user group
nn_NO: E-post til brukargruppe

en: Email was not sent because demo-mode is activated.
nn_NO: E-post blei ikkje sendt fordi demo-modus er på.

en: Email:
nn_NO: E-post:

en: Enable assessment mode:
nn_NO: Tillat vurderingsmodus:

en: Enable chart
nn_NO: Slå på diagram

en: Enable map display
nn_NO: Slå på kartvisning

en: Enable token-based response persistence:
nn_NO: Tillat nøkkelbaserte svar:

en: Encryption type:
nn_NO: Krypteringstype:

en: End
nn_NO: Slutt

en: End URL:
nn_NO: Slutt-URL:

en: End message:
nn_NO: Sluttmelding:

en: End tour
nn_NO: Avslutt omvisninga

en: End: %s
nn_NO: Slutt: %s

en: English
nn_NO: Engelsk

en: Ensure a minimum number of possible answers (0=No limit)
nn_NO: Sørg for at det er minst eit visst tal på moglege svar (0=inga grense)

en: Enter a boolean equation to validate the whole question.
nn_NO: Skriv inn ei dikotom likning for å validere heile spørsmålet.

en: Enter a header text for the first scale
nn_NO: Angi ei overskrift for første skala

en: Enter a header text for the second scale
nn_NO: Angi ei overskrift til den andre aksen

en: Enter a name and password for this survey and click save below.
nn_NO: Skriv inn namn og passord for denne undersøkinga og klikk på lagre under.

en: Enter a new key
nn_NO: Angi ein ny nøkkel

en: Enter a title for your first question group
nn_NO: Skriv inn ein tittel på den første spørsmålsgruppa di

en: Enter question ID to get subquestion order from a previous question
nn_NO: Skriv inn spørsmål-ID for å få underspørsmål frå eit tidligare spørsmål

en: Enter the code(s) of Multiple choice question(s) (separated by semicolons) to exclude the matching answer options in this question.
nn_NO: Skriv inn kode/kodane til fleirsvarspørsmåla (skild med semikolon) for å ekskludere dei passande svaralternativa til dette spørsmålet.

en: Enter the code(s) of Multiple choice question(s) (separated by semicolons) to only show the matching answer options in this question.
nn_NO: Skriv inn kodane til fleirsvalspørsmåla (skild med semikolon) for å berre vise dei passande svaralternativa til dette spørsmålet.

en: Enter your details below, and an email containing the link to participate in this survey will be sent immediately.
nn_NO: Fyll inn detaljane om deg under. Ein e-post med den informasjonen du treng for å ta del i undersøkinga vil bli sendt til deg med det same.

en: Enter your hostname and port, e.g.: imap.gmail.com:995
nn_NO: Skriv domenenamn og port, t.d. imap.gmail.com:995

en: Enter your labels:
nn_NO: Angi etikettar:

en: Enter your update key:
nn_NO: Tast inn oppdateringsnøkkelen:

en: Equals
nn_NO: Er lik

en: Equals sum value
nn_NO: Summen må vere lik

en: Equals:
nn_NO: Er lik:

en: Equation
nn_NO: Likning

en: Error
nn_NO: Feil

en: Error : %s
nn_NO: feil: %s

en: Error Files List
nn_NO: Liste over filer med feil

en: Error code:
nn_NO: Feilkode:

en: Error creating LDAP connection
nn_NO: Feil ved oppretting av LDAP-kopling

en: Error files list
nn_NO: Liste over filer med feil

en: Error in SQL update
nn_NO: Feil i SQL-oppdatering

en: Error message returned by IMAP:
nn_NO: Feilmelding frå IMAP:

en: Error on %s for subquestion %s: %s
nn_NO: Feil på %s for underspørsmål %s: %s

en: Error saving results
nn_NO: Feil ved lagring av resultat

en: Error when saving %s for plugin %s
nn_NO: Feil ved lagring av %s for tillegg %s

en: Error while creating zip file
nn_NO: Feil ved oppretting av zip-fil

en: Error while updating template permissions.
nn_NO: Feil ved oppdatering av malrettar.

en: Error!
nn_NO: Feil!

en: Error. Deleted %s attribute(s). Error message: %s
nn_NO: Feil. Sletta %s attributt(ar). Feilmelding: %s

en: Error: 'other' is a reserved keyword.
nn_NO: Feil: 'anna' er eit reservert nøkkelord.

en: Error: Cannot purge files for a survey that is not deleted. Please delete the survey normally in the survey view.
nn_NO: Feil: Kan ikkje renske filer til ei undersøking som ikkje er sletta. Slett undersøkinga på vanleg måte frå oversyn over undersøkingar.

en: Error: Could not delete some files:
nn_NO: Feil: Nokre filer kunne ikkje slettast:

en: Error: Could not delete survey files.
nn_NO: Feil: Kunne ikkje slette undersøkelsesfiler.

en: Error: Email failed, this may indicate a PHP Mail Setup problem on the server. Your survey details have still been saved, however you will not get an email with the details. You should note the "name" and "password" you just used for future reference.
nn_NO: Feil: E-post feila. Dette kan indikere eit problem med oppsettet av PHP Mail på din tenarmaskin. Undersøkingsdetaljane dine er lagra, men du vil ikkje få ein e-post med desse. Du bør notere "namn" og "passord" som du nettopp brukte.

en: Error: Response table does not exist. Survey cannot be deactivated.
nn_NO: Feil: Svartabell finnast ikkje. Undersøkinga kan ikkje deaktiverast.

en: Error: There are no answer options for this question and/or they don't exist in this language.
nn_NO: Feil: Det finnast ingen svaralternativ for dette spørsmålet og/eller dei finnast ikkje på dette språket.

en: Error: There are no answers defined for this question.
nn_NO: Feil: Det er ikkje definert nokon svar til dette spørsmålet.

en: Error: You are trying to use duplicate answer codes.
nn_NO: Feil: Du prøver å bruke duplikate svarkodar.

en: Error: You are trying to use duplicate label codes.
nn_NO: Feil: Du prøver å bruke duplikate etikettkodar.

en: Error: You are trying to use duplicate subquestion codes.
nn_NO: Feil: Du prøvar å bruke duplikate underspørsmålskodar.

en: Error: You have to enter a group title for each language.
nn_NO: Feil: Du må angi ein gruppetittel for kvart språk.

en: Error: You have to enter a name for this label set.
nn_NO: Feil: Du må angi eit namn til denne etikettsamlinga.

en: Estonian
nn_NO: Estisk

en: Everybody
nn_NO: Alle

en: Everything looks alright. Please proceed to the next step.
nn_NO: Alt ser bra ut. Fortset til neste steg.

en: Example data
nn_NO: Døme på data

en: Exclude answers?
nn_NO: Utelate svar?

en: Exclude quotas?
nn_NO: Utelate kvoter?

en: Exclude record IDs?
nn_NO: Ekskluder postar med ID?

en: Exclude survey permissions?
nn_NO: Utelate rettane i undersøkinga?

en: Exclusive option
nn_NO: Eksklusivt val

en: Execute survey
nn_NO: Køyr undersøking

en: Existing LID: %s
nn_NO: Eksisterande LID: %s

en: Existing attribute
nn_NO: Eksisterande attributt

en: Existing participant attributes
nn_NO: Eksisterande deltakarattributtar

en: Exit and clear survey
nn_NO: Avslutt og tøm undersøkinga

en: Expand all
nn_NO: Utvid alle

en: Expected expressions separated by commas
nn_NO: Forventa uttrykk skild med komma

en: Expected left parentheses after function name
nn_NO: Forventa venstreparantes etter funksjonsnamn

en: Expected right parentheses
nn_NO: Forventa høgre parantes

en: Expert mode
nn_NO: Ekspertmodus

en: Expiration
nn_NO: Utløp

en: Expiration date/time:
nn_NO: Utløpsdato/tid:

en: Expire survey
nn_NO: Utløp undersøking

en: Expired
nn_NO: Utgått

en: Expired: %s
nn_NO: Utløpt: %s

en: Expiry date/time:
nn_NO: Sluttdato/tid:

en: Exponential expression
nn_NO: Eksponentiell uttrykk

en: Export
nn_NO: Eksporter

en: Export
nn_NO: Eksporter

en: Export %s participants to CSV
nn_NO: Eksporter %s deltakarar til CSV

en: Export VV file
nn_NO: Eksporter VV-fil

en: Export a VV survey file
nn_NO: Eksporter ei VV-undersøkingsfil

en: Export as...
nn_NO: Eksporter som...

en: Export data
nn_NO: Eksporter data

en: Export format:
nn_NO: Eksportformat:

en: Export label set
nn_NO: Eksporter etikettsamling

en: Export language:
nn_NO: Eksporter språk:

en: Export multiple label sets
nn_NO: Eksporter fleire etikettsamlingar

en: Export participants
nn_NO: Eksporter deltakarar

en: Export printable survey
nn_NO: Eksporter utskriftsvenleg undersøking

en: Export questions as:
nn_NO: Eksporter spørsmål som:

en: Export resources as ZIP archive
nn_NO: Eksporter ressursar som ZIP-arkiv

en: Export response data to SPSS
nn_NO: Eksporter svardata til SPSS

en: Export responses as:
nn_NO: Eksporter svar som:

en: Export results
nn_NO: Eksporter resultata

en: Export selected label sets
nn_NO: Eksporter valde etikettsamlingar

en: Export survey
nn_NO: Eksporter undersøking

en: Export survey archive
nn_NO: Eksporter undersøkingsarkiv

en: Export survey results
nn_NO: Eksporter undersøkingsresultatar

en: Export survey structure
nn_NO: Eksporter undersøkingsstrukturar

en: Export syntax
nn_NO: Eksportsyntaks

en: Export this label set
nn_NO: Eksporter denne etikettsamlinga

en: Export this question group
nn_NO: Eksporter denne spørsmålsgruppa

en: Export this question to PDF.
nn_NO: Eksporter dette spørsmålet til PDF.

en: Export this response
nn_NO: Eksporter dette svaret

en: Export tokens
nn_NO: Eksporter nøklar

en: Export:
nn_NO: Eksporter:

en: Exported
nn_NO: Eksportert

en: Expression Manager
nn_NO: Uttrykksbehandlar

en: Expression Manager descriptions
nn_NO: Beskrivingar i uttrykksbehandlaren

en: Extended
nn_NO: Utvida

en: Extra comma found in function
nn_NO: Ekstra komma blei funne i funksjonen

en: Extra right parentheses detected
nn_NO: Ekstra høgreparantes oppdaga

en: Extra token found after expressions
nn_NO: Ekstra nøkkel funne etter uttrykka

en: Extra tokens found
nn_NO: Ekstra nøklar funne

en: Failed
nn_NO: Mislukkast

en: Failed to activate the plugin.
nn_NO: Feil ved aktivering av tillegg.

en: Failed to add group! Group Name was not supplied.
nn_NO: Kunne ikkje leggje til gruppe! Du oppgav ikkje gruppenamn.

en: Failed to add group! Group already exists.
nn_NO: Kunne ikkje leggje til gruppe. Gruppa eksisterte frå før!

en: Failed to add group! Group name length more than 20 characters.
nn_NO: Kunne ikkje leggje til gruppe! Gruppenamnet er lengre enn 20 teikn.

en: Failed to add user
nn_NO: Kunne ikkje leggje til brukar

en: Failed to add user group.
nn_NO: Kunne ikkje leggje til brukargruppe.

en: Failed to add user.
nn_NO: Kunne ikkje leggje til brukar.

en: Failed to create token entries
nn_NO: Kunne ikkje opprette nøkkeloppføringar

en: Failed to deactivate the plugin.
nn_NO: Feil ved deaktivering av tillegg.

en: Failed to delete answer
nn_NO: Klarte ikkje å slette svar

en: Failed to edit user group!
nn_NO: Kunne ikkje redigere brukargruppe!

en: Failed to open the inbox of the bounce email account.
nn_NO: Feil ved opning av innboksen til kontoen til returpost.

en: Failed to open the uploaded file!
nn_NO: Kunne ikkje opne den opplasta fila!

en: Failed to remove user.
nn_NO: Kunne ikkje slette brukar.

en: Failed to update answer:
nn_NO: Feil ved oppdatering av svar:

en: Failed to update answers
nn_NO: Klarte ikkje å oppdatere svar

en: Failed to update survey permissions!
nn_NO: Kunne ikkje oppdatere undersøkingsrettar!

en: Failed.
nn_NO: Feila.

en: Fax to:
nn_NO: Faks til:

en: Feb
nn_NO: feb

en: February
nn_NO: februar

en: Female
nn_NO: Kvinne

en: Field caption
nn_NO: Felttekst

en: Field description
nn_NO: Feltbeskriving

en: Fields marked with an asterisk (%s) are mandatory.
nn_NO: Felt merka med stjerne (%s) er naudsynte.

en: Fields with %s*%s are required.
nn_NO: Felt med %s*%s er naudsynte.

en: File
nn_NO: Fil

en: File %s
nn_NO: Fil %s

en: File %s deleted
nn_NO: Fil %s blei slette

en: File %s uploaded
nn_NO: Fila %s er lasta opp.

en: File backup created: %s
nn_NO: Sikkerheitskopi utført: %s

en: File count
nn_NO: Tal på filer

en: File extension:
nn_NO: Filending:

en: File metadata
nn_NO: Fil-metadata

en: File name
nn_NO: Filnamn

en: File seems empty or has only one line
nn_NO: Fila ser tom ut eller ho inneheld berre ei line

en: File size
nn_NO: Filstorleik

en: File system
nn_NO: Filsystem

en: File upload
nn_NO: Filopplasting

en: File upload succeeded.
nn_NO: Filopplastinga var vellukka.

en: Files
nn_NO: Filer

en: Files imported:
nn_NO: Importerte filer:

en: Files skipped:
nn_NO: Filer som er utelate:

en: Filter HTML for XSS:
nn_NO: Filtrer HTML for XSS:

en: Filter blank email addresses:
nn_NO: Filtrer tomme e-postadresser:

en: Filter by email address:
nn_NO: Filtrer etter e-postadresse:

en: Filter by language:
nn_NO: Filtrer etter språk:

en: Filter duplicate records:
nn_NO: Filtrer duplikate postar:

en: Filter the available answers by this value
nn_NO: Filtrer tilgjengelege svar etter denne verdein

en: Filtered from statistics script
nn_NO: Filtrert frå statistikk

en: Final equation to set in database, defaults to question text.
nn_NO: Siste likning å angi i databasen. Standard sett til spørsmålstekst.

en: Finalize response submission
nn_NO: Klargjer innsending av svar

en: Find first occurrence of a string
nn_NO: Finn første førekomst av ein streng

en: Find highest value
nn_NO: Finn høgaste verdi

en: Find lowest value
nn_NO: Finn lågaste verdi

en: Find position of first occurrence of a case-insensitive string
nn_NO: Finn posisjonen til den første førekomsten av ein tekststreng som ikkje tek omsyn til små eller store bokstavar

en: Find position of first occurrence of a string
nn_NO: Finn posisjon til første førekomst av ein tekststreng

en: Find whether the type of a variable is string
nn_NO: Sjekk om ein variabeltype er tekststreng

en: Finds whether a value is not a number
nn_NO: Finn om ein verdi ikkje er eit tal

en: Finds whether a variable is NULL
nn_NO: Finn om ein variabel er NULL

en: Finds whether a variable is a number or a numeric string
nn_NO: Finn om ein variabel er eit tal eller ein numerisk tekststreng

en: Finds whether the type of a variable is float
nn_NO: Finn ut om ein variabeltype er desimaltal

en: Finish
nn_NO: Ferdig

en: Finnish
nn_NO: Finsk

en: First choice
nn_NO: Første val

en: First line contains the code of questions:
nn_NO: Første line inneheld spørsmåla sine kodar:

en: First name
nn_NO: Førenamn

en: First name from token
nn_NO: Førenamn frå nøkkel

en: First name:
nn_NO: Førenamn:

en: Follow the following link to update it
nn_NO: Følg denne lenka for å oppdatere

en: Following survey(s) are not yet active but you can register for them.
nn_NO: Følgjande undersøkingar er førebels ikkje aktive men du kan likevel registrere deg på dei.

en: Font size of PDFs:
nn_NO: Skriftstorleik i PDF:

en: For easy opening in MS Excel, change the extension to 'tab' or 'txt'
nn_NO: For å enkelt kunne opne i Excel, endre filetternamnet til 'tab' eller 'txt'

en: For list dropdown boxes, show up to this many rows
nn_NO: For rullegardinboksar, vis opp til så mange liner

en: Forbidden Extension
nn_NO: Forbode fil-etternamn

en: Force HTTPS:
nn_NO: Tving HTTPS:

en: Force import:
nn_NO: Tving import:

en: Forgot your password?
nn_NO: Gløymt passordet?

en: Format a GMT date/time
nn_NO: Formatere GMT-dato/-tid

en: Format a local date/time
nn_NO: Formatere lokaldato/-tid

en: Format a local time/date as integer
nn_NO: Format lokal tid/dato som eit heiltal

en: Format a number with grouped thousands
nn_NO: Formater tal med gruppering per tusen

en: Found
nn_NO: Funne

en: Found & writable
nn_NO: Funne & skrivbar

en: Found no participant share
nn_NO: Fann ikkje noko deltakardeling

en: Found no response with ID %d
nn_NO: Ingen svar med id %d vart funne

en: French
nn_NO: Fransk

en: From:
nn_NO: Frå:

en: Full
nn_NO: Komplett

en: Full answers
nn_NO: Heile svar

en: Full name
nn_NO: Fullt namn

en: Full name:
nn_NO: Fullt namn:

en: Full names
nn_NO: Fulle namn

en: Full question text
nn_NO: Heil spørsmålstekst

en: Full responses
nn_NO: Fullstendige svar

en: Full selector
nn_NO: Komplett veljar

en: Full template editor
nn_NO: Komplett malredigerar

en: Function does not support %s arguments
nn_NO: Funksjonen støttar ikkje %s argument

en: Function supports this many arguments, where -1=unlimited: %s
nn_NO: Funksjonen støttar så mange argument, kor -1=uavgrensa: %s

en: GB2312 Simplified Chinese
nn_NO: GB2312 Forenkla kinesisk

en: GBK Simplified Chinese
nn_NO: GBK Forenkla kinesisk

en: GEOSTD8 Georgian
nn_NO: GEOSTD8 Georgisk

en: Galician
nn_NO: Galisisk

en: Gender
nn_NO: Kjønn

en: General
nn_NO: Generelt

en: General filters
nn_NO: Generelle filter

en: General options
nn_NO: Generelle val

en: General settings
nn_NO: Generelle innstillingar

en: General settings & texts
nn_NO: Generelle innstillingar og tekstar

en: Generate a random integer
nn_NO: Generer eit tilfeldig heiltal

en: Generate tokens
nn_NO: Generer nøklar

en: Georgian
nn_NO: Georgisk

en: German
nn_NO: Tysk

en: German (informal)
nn_NO: Tysk (uformell)

en: Get UNIX timestamp for a date (each of the 6 arguments are optional)
nn_NO: Få UNIX tidsstempel for ein dato (kvart av dei 6 argumenta er valfrie)

en: Get order from previous question
nn_NO: Hent rekkjefølgje frå førre spørsmål

en: Get string length
nn_NO: Finn lengden på tekststreng

en: Get system information
nn_NO: Få systeminformasjon

en: Get the default location using the user's IP address?
nn_NO: Finn staden ved hjelp av brukaren si IP-adresse?

en: Get the integer value of a variable
nn_NO: Finn heiltalsverdi i ein variabel

en: Get value of pi
nn_NO: Hent verdi av pi

en: Global settings
nn_NO: Globale innstillingar

en: Global settings were saved.
nn_NO: Globale innstillingar blei lagra.

en: Go to question
nn_NO: Gå til spørsmål

en: Go to question group
nn_NO: Gå til spørsmålsgruppe

en: Go to survey
nn_NO: Gå til undersøking

en: Go to today
nn_NO: Gå til i dag

en: Google Analytics settings:
nn_NO: Innstillingar for Google Analytics:

en: Google Analytics style:
nn_NO: Stil på Google Analytics:

en: Google Maps API key:
nn_NO: Google Maps API-nøkkel:

en: Google Translate API key:
nn_NO: Google Translate API-nøkkel

en: Grand total
nn_NO: Totalsum

en: Graph labels:
nn_NO: Etikett på graf:

en: Greater than
nn_NO: Større enn

en: Greater than (Strings)
nn_NO: Større enn (tekststrenger)

en: Greater than or equal to
nn_NO: Større enn eller lik

en: Greater than or equal to (Strings)
nn_NO: Større enn eller lik (strenger)

en: Greater than:
nn_NO: Større enn:

en: Greek
nn_NO: Gresk

en: Group
nn_NO: Gruppe

en: Group 1: The first lot of questions
nn_NO: Gruppe 1: Dei første spørsmåla

en: Group ID
nn_NO: ID

en: Group by Group
nn_NO: Gruppevis

en: Group by group
nn_NO: Gruppe for gruppe

en: Group could not be deleted
nn_NO: Gruppe kunne ikkje slettast

en: Group description
nn_NO: Gruppebeskriving

en: Group description:
nn_NO: Gruppebeskriving:

en: Group member can only see own group:
nn_NO: Gruppemedlem kan berre sjå eiga gruppe:

en: Group members
nn_NO: Gruppemedlemmer

en: Group name
nn_NO: Gruppenamn

en: Group not found
nn_NO: Gruppe ikkje funne

en: Group not found.
nn_NO: Gruppa vart ikkje funnen.

en: Group of checkboxes
nn_NO: Gruppe med avkryssingsboksar

en: Group order
nn_NO: Grupperekkjefølgje

en: Group quick actions
nn_NO: Hurtigval for gruppe

en: Group summary
nn_NO: Oppsummering av gruppe

en: Group time
nn_NO: Gruppetid

en: Group:
nn_NO: Gruppe:

en: Group:
nn_NO: Gruppe:

en: Groups to which I belong
nn_NO: Gruppeg eg tilhøyrer

en: HP West European
nn_NO: HP Vesteuropeisk

en: HTML editor
nn_NO: HTML-redigeringsmodus

en: HTML editor mode:
nn_NO: HTML-redigerermodus

en: HTML source
nn_NO: HTML-kjelde

en: Handle shape
nn_NO: Utforming av handtak

en: Header for first scale
nn_NO: Overskrift for første skala

en: Header for second scale
nn_NO: Overskrift for andre skala

en: Heading
nn_NO: Overskrift

en: Headings
nn_NO: Overskrifter

en: Hebrew
nn_NO: Hebraisk

en: Height of dropdown
nn_NO: Høgda på rullegardin

en: Hello %s,
nn_NO: Hei %s!

en: Help about this question
nn_NO: Hjelp til dette spørsmålet

en: Help:
nn_NO: Hjelp:

en: Hidden
nn_NO: Skjult

en: Hidden:
nn_NO: Skjult:

en: Hide advanced settings
nn_NO: Skjul avanserte innstillingar

en: Hide blacklisted participants:
nn_NO: Skjul svartelista deltakarar:

en: Hide both
nn_NO: Skjul begge

en: Hide both (Forced by the system administrator)
nn_NO: Skjul begge (tvungen av systemadministrator)

en: Hide the tip that is normally shown with a question
nn_NO: Skjul tipset som normalt blir vist ved eit spørsmål

en: Hide this question at any time. This is useful for including data using answer prefilling.
nn_NO: Skjul alltid dette spørsmålet. Dette kan vere nyttig viss du inkluderer data som førehandsutfylte svar.

en: Hide tip
nn_NO: Skjul tips

en: Hint when response is not valid
nn_NO: Tips når svaret ikkje er gyldig

en: Hint when response is valid
nn_NO: Hint når svaret er gyldig

en: Home page settings
nn_NO: Innstillingar for heimeside

en: Horizontal
nn_NO: Horisontal

en: Hour
nn_NO: Time

en: How many roads must a man walk down?
nn_NO: Kor mange vegar må ein mann vandre?

en: How many rows to display
nn_NO: Kor mange rader å vise

en: However it is very important that you clear your browser cache now. After that please click the button below.
nn_NO: No er det viktig at nettlesaren sitt mellomlager blir tømt. Etter det, klikk på knappen under.

en: Huge Free Text
nn_NO: Ekstra lang tekst

en: Hungarian
nn_NO: Ungarsk

en: I accept
nn_NO: Eg aksepterer

en: I confirm
nn_NO: Eg stadfestar

en: IFrame embedding allowed:
nn_NO: Tillat innebygd IFrame:

en: IP Addresses will be logged
nn_NO: IP-adresser vil bli loggført

en: IP Info DB API Key:
nn_NO: IP-info DB API-nøkkel:

en: IP address
nn_NO: IP-adresse

en: IP as default location
nn_NO: IP som standard plassering

en: ISO 8859-1 West European (latin1)
nn_NO: ISO 8859-1 vesteuropeisk (latin1)

en: ISO 8859-13 Baltic (latin7)
nn_NO: ISO 8859-13 baltisk (latin7)

en: ISO 8859-2 Central European (latin2)
nn_NO: ISO 8859-2 sentraleuropeisk (latin2)

en: ISO 8859-7 Greek
nn_NO: ISO 8859-7 Gresk

en: ISO 8859-8 Hebrew
nn_NO: ISO 8859-8 Hebraisk

en: ISO 8859-9 Turkish (latin5)
nn_NO: ISO 8859-9 tyrkisk (latin5)

en: Icelandic
nn_NO: Islandsk

en: Icon
nn_NO: Ikon

en: Icon:
nn_NO: Ikon:

en: Identifier
nn_NO: Identitet

en: Identifier:
nn_NO: Identitet:

en: If errors are showing up you might have to execute this script repeatedly.
nn_NO: Viss det dukkar opp feilmeldingar må du køyre denne kommandoen fleire gonger.

en: If necessary the database will be updated in a final step.
nn_NO: Om naudsynt vil databasen bli oppdatert som eit siste steg.

en: If necessary the database will be updated.
nn_NO: Om naudsynt vil databasen bli oppdatert.

en: If one of the subquestions is marked then for each marked subquestion this value is added as assessment.
nn_NO: Viss eit av underspørsmåla er markerte vil alle markerte underspørsmål få tilordna denne vurderingsverdien.

en: If some tokens have a 'valid from' date set which is in the future, they will not be able to access the survey before that 'valid from' date.
nn_NO: Viss nøklar har ein startdato som er fram i tid, viss dei ikke fungere før denne datoen er nådd.

en: If the database does not yet exist it will be created (make sure your database user has the necessary permissions). In contrast, if there are existing LimeSurvey tables in that database they will be upgraded automatically after installation.
nn_NO: Viss ikkje databasen eksisterar frå før vil han no bli oppretta (pass på at databasebrukaren har naudsynte rettar). Om det eksisterar LimeSurvey-tabellar i databasen frå før vil desse bli oppgraderte automatisk etter installeringa.

en: If the link does not work and you turn on HTTPS, LimeSurvey will break and you won't be able to access it.
nn_NO: Viss ikkje lenka fungerar og du slår på HTTPS vil LimeSurvey slutte å fungere og du kan ikkje lenger få tilgang til systemet.

en: If the option -Anonymized responses- is activated only a dummy date stamp (1980-01-01) will be used for all responses to ensure the anonymity of your participants.
nn_NO: Viss valet "anonyme svar" er aktivert, vil alle svar bli merka med datoen 01.01.1980 for å overhalde deltakarane sin anonymitet.

en: If the option -Anonymized responses- is activated only a dummy date stamp (1980-01-01) will be used for all responses to ensure the anonymity of your participants. If you are running a closed survey you will NOT be able to link responses to participants if the survey is set to be anonymous.
nn_NO: Viss alternativet -Anonymiserte svar- er aktivert, vil berre eit dummy-datostempel (1980-01-01) bli brukt for alle svar, for å sikre anonymiteten til deltakarane. Viss du køyrer ei lukka undersøking, vil du IKKJE kunne knyte svar til deltakarane dersom undersøkinga er sett som anonym.

en: If the participant marks all options, uncheck all and check the option set in the "Exclusive option" setting
nn_NO: Viss deltakaren vel alle vala, slå av alle val og vel heller valet som er gjort under innstillingane "Eksklusivt alternativ"

en: If token-based response persistence is enabled a participant can update his response after completion, else a participant can add new responses without restriction.
nn_NO: Vis nøkkelbaserte svar er slått på kan ein deltakar oppdatere svara sine etter at svaret er fullført. Viss ikkje kan deltakaren leggje til nye svar uten begrensningar.

en: If tokens are used, the public may register for this survey
nn_NO: Viss ein bruker nøklar kan offentlegheita registrere for deltaking i denne undersøkinga.

en: If you are blacklisted but want to participate in this survey and want to receive invitations please click the following link:
    {OPTINURL}
nn_NO: Viss du er svartelista, men likevel vil delta i undersøkinga, be om å få tilsendt ein invitasjon ved å klikke på denne lenka:
    {OPTINURL}

en: If you are using token functions or notifications emails you need to set an administrator email address.
nn_NO: Viss du brukar nøkkelfunksjonar eller e-postvarsel må du oppgi administratoren si e-postadresse.

en: If you choose '%s' please also specify your choice in the accompanying text field.
nn_NO: Viss du veljer '%s' må du og spesifisere valet i det tilhøyrande tekstfeltet.

en: If you delete this table tokens will no longer be required to access this survey.
nn_NO: Viss du slettar denne tabellen vil ikkje nøklar lenger vere naudsynte for å få tilgjenge til undersøkinga.

en: If you do not want to participate in this survey and don't want to receive any more invitations please click the following link:
    {OPTOUTURL}
nn_NO: Viss du ikkje vil svare på denne undersøkinga og heller ikkje vil ha fleire invitasjonar, klikk på lenkja under:
    {OPTOUTURL}

en: If you don't have an account on limesurvey.org, please %sregister first%s.
nn_NO: Viss du ikkje har ein konto på limesurvey.org må du %sregistrere%s deg først.

en: If you give an email address, an email containing the details will be sent to you.
nn_NO: Viss du skriv inn e-postadresse vil ein e-post med naudsynte opplysningar bli sendt til deg.

en: If you have any questions regarding this mail please do not hesitate to contact the site administrator at %s. Thank you!
nn_NO: Viss du har spørsmål om denne e-posten kan du ta kontakt med systemadministratoren på %s. Takk!

en: If you have been issued a token, please enter it in the box below and click continue.
nn_NO: Dersom du har fått ein nøkkel, skriv han inn i feltet under og klikk på fortset.

en: If you remove this attribute, you will lose all information.
nn_NO: Viss du slettar dette attributtet vil du miste all informasjon.

en: If you replace the label set the existing asssessment values will be lost.
nn_NO: Viss du erstattar etikettsamlinga vil eksisterande vurderingsverdiar gå tapt.

en: If you replace the label set these translations will be lost.
nn_NO: Viss du erstattar etikettsamlinga vil desse oversetjingana gå tapt.

en: If you switch email mode, you'll have to review your email templates to fit the new format
nn_NO: Viss du byttar e-postmodus må du sjekke at e-postmalane passar det nye formatet

en: If you turn on the -Anonymized responses- option and create a tokens table, LimeSurvey will mark your completed tokens only with a 'Y' instead of date/time to ensure the anonymity of your participants.
nn_NO: Viss du slår på anonyme svar, og deretter lagar ein nøkkeltabell, vil besvarte undersøkingar bli merka med Y i staden for dato/klokkeslett for å oppretthalde anonymiteten til deltakarane.

en: If you used an identifying token to access this survey, please rest assured that this token will not be stored together with your responses. It is managed in a separate database and will only be updated to indicate whether you did (or did not) complete this survey. There is no way of matching identification tokens with survey responses.
nn_NO: Viss du brukte ein nøkkel for å få tilgang til denne undersøkinga, ver merksam på at at denne nøkkelen ikkje blir lagra saman med svara du har gitt. Nøkkelen er lagra i ein separat database og blir berre brukt for å finne ut om du fullførte eller ikkje fullførte undersøkinga. Det er ikkje mogleg for administrator eller nokon annan å koble ein nøkkel med eit svar.

en: If you want to export blacklisted participants, set "Hide blacklisted participants" to "No" in CPDB settings.
nn_NO: Viss du vil eksportere svartelista deltakarar, set "Skjul svartelista deltakarar" til "Nei" i innstillingane i CPDB.

en: If you want to import survey on old installation or if your survey have problem: use old version (automatically selected if some code are duplicated).
nn_NO: Viss du vil importere undersøkinga til ein gamal installasjon eller hvis det er problem med undersøkinga: bruk gamal versjon (automatisk valt viss nokre kodar er duplikatar).

en: If you wish, you may upload %s more file(s); else you may return back to survey.
nn_NO: Viss du vil kan du laste opp enno %s fil(er). Viss ikkje kan du gå attende til undersøkinga.

en: If your database is shared, recommended prefix is "lime_" else you can leave this setting blank.
nn_NO: Viss databasen er delt blir det anbefala å bruke "lime_" som prefiks. Er ikkje databasen delt treng du ikkje gjere noko.

en: If your database is using a custom port attach it using a colon. Example: db.host.com:5431
nn_NO: Viss databasen brukar ein eigendefinert port legg du han til etter eit kolon. Til dømes db.host.com:5431

en: Ignore
nn_NO: Ignorer

en: Ignored columns
nn_NO: Ignorerte kolonnar

en: Image
nn_NO: Bilete

en: Images
nn_NO: Bilete

en: Import
nn_NO: Importer

en: Import CSV
nn_NO: Importer CSV

en: Import Label Set
nn_NO: Importer merkesamling

en: Import VV file
nn_NO: Importer VV-fil

en: Import a VV response data file
nn_NO: Importer ei VV-svardatafil

en: Import a VV survey file
nn_NO: Importer ei VV-undersøkingsfil

en: Import a group
nn_NO: Importer ei gruppe

en: Import a question
nn_NO: Importer eit spørsmål

en: Import a survey
nn_NO: Importer ei undersøking

en: Import as not finalized answers?
nn_NO: Importer som ufullstendig svar?

en: Import failed. You specified an invalid file type '%s'.
nn_NO: Importen feila. Du oppgav ein ugyldig filtype '%s'.

en: Import failed: Forced import was requested but the input file doesn't contain enough columns to fill the survey.
nn_NO: Feil ved importeringa: Tvungen import blei prøvd men fila inneheld ikkje nok kolonnar til å passe til undersøkinga.

en: Import failed: No answers could be mapped.
nn_NO: Feil ved importeringa: Ingen svar kunne koplast.

en: Import label set resources
nn_NO: Importer etikettsamlingsressursar

en: Import label set(s)
nn_NO: Importer etikettsamling(ar)

en: Import of label set(s) is completed.
nn_NO: Import av etikettsamling(ar) er ferdig.

en: Import of survey is completed.
nn_NO: Import av undersøkinga er ferdig.

en: Import old tokens
nn_NO: Importer gamle nøklar

en: Import participants from:
nn_NO: Importer deltakarar frå:

en: Import question group
nn_NO: Importer spørsmålsgruppe

en: Import resources ZIP archive
nn_NO: Import av ressursar frå ZIP-arkiv

en: Import responses
nn_NO: Importer svar

en: Import responses from a deactivated survey table
nn_NO: Importer svar frå ei deaktivert undersøking

en: Import survey
nn_NO: Importer undersøking

en: Import survey data
nn_NO: Importer undersøkingsdata

en: Import survey participants from CSV file
nn_NO: Importer deltakarar frå CSV-fil

en: Import survey participants from LDAP
nn_NO: Importer deltakarar frå LDAP

en: Import survey resources
nn_NO: Importer undersøkingsressursar

en: Import timings (if exist)
nn_NO: Importer tider (hvis dei finnast)

en: Important instructions
nn_NO: Viktige instruksjonar

en: Imported Files List
nn_NO: Importerte fil-liste

en: Imported files list
nn_NO: Liste over importere filer

en: Imported files:
nn_NO: Importerte filer:

en: Imported resources for
nn_NO: Importer ressursar for

en: Impossible to delete this group because there is at least one question having a condition on its content
nn_NO: Kunne ikkje slette denne gruppa fordi minst eitt spørsmål har vilkår knytt til innhaldet

en: In the printable version replace the relevance equation with this explanation text.
nn_NO: Erstatt relevanselikninga med ein forklarande tekst i utskriftsvenleg versjon.

en: Inactive
nn_NO: Ikkje aktiv

en: Include:
nn_NO: Inkluder:

en: Incomplete only
nn_NO: Berre ufullstendige

en: Incomplete responses
nn_NO: Ufullstendige svar

en: Incomplete responses only
nn_NO: Berre ufullstendige svar

en: Incorrect permissions in your %s folder.
nn_NO: %s-mappa har feil tilgangsrettar.

en: Incorrect username and/or password!
nn_NO: Feil brukarnamn og/eller passord!

en: Increase
nn_NO: Auk

en: Incremental
nn_NO: Inkrementell

en: Indonesian
nn_NO: Indonesisk

en: Initial Superadmin cannot be deleted!
nn_NO: Administrator kan ikkje slettast!

en: Initialise participant table
nn_NO: Opprett deltakartabell

en: Inline
nn_NO: Innebygd

en: Inline HTML editor
nn_NO: Innebygd HTML-redigerar

en: Input
nn_NO: Inndata

en: Insert a page break before this question in printable view by setting this to Yes.
nn_NO: Set inn eit sideskift før dette spørsmålet i utskrifta

en: Insert page break in printable view
nn_NO: Set inn sideskift i utskriftsvenleg versjon

en: Insert/edit placeholder field
nn_NO: Set inn/erstatt referansefelt

en: Inserting the label set failed.
nn_NO: Feil ved innsetjing av etikettsamling.

en: Inserts HTML line breaks before all newlines in a string
nn_NO: Set inn HTML-lineskift før alle lineskift i ein tekststreng

en: Instructions for the impatient
nn_NO: Instruksjonar for den utålmodige

en: Integer only
nn_NO: Berre heiltal

en: Interface language:
nn_NO: Språk i brukargrensesnitt

en: Interfaces
nn_NO: Grensesnitt

en: Internal database authentication
nn_NO: Intern database-autentisering

en: Internal database authentication method is not allowed for this user
nn_NO: Intern database-autentiseringa er ikkje tillate for denne brukaren

en: Interview time
nn_NO: Gjennomføringstid

en: Invalid PERL Regular Expression: %s
nn_NO: Ugyldig PERL regulært uttrykk: %s

en: Invalid email address.
nn_NO: Ugyldig e-postadresse.

en: Invalid group id
nn_NO: Ugyldig gruppe-id

en: Invalid group number for this survey:
nn_NO: Ikkje gyldig gruppenummer for denne undersøkinga:

en: Invalid notification id
nn_NO: Ugyldig varslings-id

en: Invalid question id
nn_NO: Ugyldig spørsmåls-id

en: Invalid screen name
nn_NO: Ulovleg skjermnamn

en: Invalid survey ID
nn_NO: Ugyldig ID

en: Invalid survey id
nn_NO: Ugyldig undersøkings-id

en: Invalid type.
nn_NO: Ulovleg type.

en: Invalid value(s) on the stack
nn_NO: Ugyldig(e) verdi(ar) i samlinga

en: Invitation
nn_NO: Invitasjon

en: Invitation attachments:
nn_NO: Vedlegg til invitasjon:

en: Invitation email
nn_NO: E-postinvitasjon

en: Invitation email body
nn_NO: E-postmelding i invitasjon

en: Invitation email body:
nn_NO: Brødtekst i e-postinvitasjon:

en: Invitation email subject
nn_NO: Emnefelt i e-postinvitasjon

en: Invitation email subject:
nn_NO: Emnefelt i e-postinvitasjon:

en: Invitation email:
nn_NO: E-postinvitasjon:

en: Invitation sent date
nn_NO: Invitasjon sendt dato

en: Invitation sent to:
nn_NO: Invitasjon sendt til:

en: Invitation sent?
nn_NO: Sendt invitasjon?

en: Invitation status:
nn_NO: Status på invitasjon:

en: Invitation to participate in a survey
nn_NO: Invitasjon til å delta i ei undersøking

en: Invitations & reminders
nn_NO: Invitasjonar og påminningar

en: Invited
nn_NO: Invitert

en: Irish
nn_NO: Irsk

en: Is no answer (missing) allowed when either 'Equals sum value' or 'Minimum sum value' are set?
nn_NO: Er tomt svar (manglar) tillaten når anten 'Er lik sum-verdi' eller 'Minimum sum-verdi' er definert?

en: Is the participant required to give a comment to the uploaded file?
nn_NO: Må deltakaren gi ein kommentar til den opplasta fila?

en: Is the participant required to give a title to the uploaded file?
nn_NO: Må deltakaren gi eit namn til den opplasta fila?

en: Is your ComfortUpdate up to date?
nn_NO: Er ComfortUpdate oppdatert?

en: It is missing a quota message for the following languages:
nn_NO: Det manglar ei kvotemelding for følgjande språk:

en: It is presented group by group.
nn_NO: Spørsmåla blir viste gruppevis.

en: It is presented on one single page.
nn_NO: Presentert på ei enkelt side.

en: It is presented question by question.
nn_NO: Spørsmål for spørsmål.

en: It seems that ComfortUpdate doesn't know the version you're trying to update to. Please restart the process.
nn_NO: Det ser ikkje ut til at ComfortUpdate veit kva versjon du prøver å oppdatere til. Start prosessen på nytt.

en: It seems that the ComfortUpdate server is not responding. Please try again in few minutes or contact the LimeSurvey team.
nn_NO: Det ser ikkje ut til at ComfortUpdate svarar akkurat no. Prøv om nokre minutter eller ta kontakt med utviklarane av LimeSurvey.

en: It seems that your server doesn't support PHP CURL Library. Please install it before proceeding to ComfortUpdate.
nn_NO: Det ser ikkje ut til at tenaren støttar biblioteket PHP CURL. Installer dette før du held fram med ComfortUpdate.

en: It seems you're using a version coming from the LimeSurvey GitHub repository. You can't use ComfortUpdate.
nn_NO: Det ser ut til at du brukar ein versjon som kjem frå GitHub. Du kan ikkje bruke ComfortUpdate.

en: It uses cookies for access control.
nn_NO: Brukar informasjonskapslar for tilgangskontroll.

en: It will also delete any resources/files that have been uploaded for this survey.
nn_NO: Det vil og slette alle ressursar/filer som er lasta opp i denne undersøkinga

en: It will not affect your update key.
nn_NO: Det vil ikkje påverke oppdateringsnøkkelen.

en: It's still possible to perform statistics on responses using LimeSurvey.
nn_NO: Det er framleis mogleg å hente ut statistikk frå svar i LimeSurvey.

en: Italian
nn_NO: Italiensk

en: Italian (informal)
nn_NO: Italiensk (uformell)

en: Iterate survey
nn_NO: Gjenta undersøking

en: Jan
nn_NO: jan

en: January
nn_NO: januar

en: Japanese
nn_NO: Japansk

en: Join array elements with a string
nn_NO: Set samen matriseelement med ein tekststreng

en: Join strings, return joined string.This function is an alias of implode("",argN)
nn_NO: Set saman tekststrengar og returner den samansette strengen. Denne funksjonen er eit alias for implode("",argN)

en: Jul
nn_NO: jul

en: July
nn_NO: juli

en: Jun
nn_NO: jun

en: June
nn_NO: juni

en: KOI8-R Relcom Russian
nn_NO: KOI8-R Relcom Russisk

en: KOI8-U Ukrainian
nn_NO: KOI8-U Ukrainsk

en: Key can't be null!
nn_NO: Nøkkel kan ikkje vere null!

en: Key update
nn_NO: Oppdateringsnøkkel

en: Korean
nn_NO: Koreansk

en: Kurdish (Sorani)
nn_NO: Kurdisk (Sorani)

en: Kyrgyz
nn_NO: Kirgisisk

en: LDAP authentication
nn_NO: LDAP-autentisering

en: LDAP authentication failed: LDAP PHP module is not available.
nn_NO: Feil ved LDAP-autentiseringa. Modulen LDAP PHP er ikkje tilgjengeleg.

en: LDAP is disabled or no LDAP query defined.
nn_NO: LDAP er slått av eller ingen LDAP-spørjing er definert.

en: LDAP queries are defined by the administrator in the configuration file /application/config/ldap.php .
nn_NO: LDAP-spørjingar er definerte av administrator i konfigurasjonsfila /application/config/ldap.php.

en: LDAP query
nn_NO: LDAP-spørjing

en: Label
nn_NO: Etikett

en: Label %s
nn_NO: Etikett %s

en: Label column width
nn_NO: Breidd på etikettkolonne

en: Label for 'Other:' option
nn_NO: Alternativ tekst for feltet 'Anna:'

en: Label set ID
nn_NO: Etikettsamlings-ID

en: Label set browser
nn_NO: Sjå gjennom  etikettsamling

en: Label set import summary
nn_NO: Oppsummering av import av etikettsamling

en: Label set name
nn_NO: Namn på etikettsamling

en: Label set properties sucessfully updated.
nn_NO: Eigenskapane til etikettsamlinga er oppdaterte.

en: Label set storage
nn_NO: Lagerplass for etikettsamlingar

en: Label set sucessfully deleted.
nn_NO: Etikettsamlinga blei sletta.

en: Label set was not imported because the same label set already exists.
nn_NO: Etikettsamlinga blei ikkje importert fordi ha eksisterte frå før

en: Label sets
nn_NO: Etikettsamlingar

en: Label sets list
nn_NO: Liste over etikettsamlingar

en: Label:
nn_NO: Etikett:

en: Labels
nn_NO: Merke

en: Labels sucessfully updated
nn_NO: Etikettar blei oppdaterte

en: Landscape
nn_NO: Landskap

en: Language
nn_NO: Språk

en: Language Switch
nn_NO: Språkveljar

en: Language code
nn_NO: Språkkode

en: Language selection
nn_NO: Språkval

en: Language successfully deleted
nn_NO: Språket blei sletta

en: Language:
nn_NO: Språk:

en: Languages
nn_NO: Språk

en: Languages:
nn_NO: Språk:

en: Last VV version
nn_NO: Siste VV-versjon

en: Last invited
nn_NO: Sist invitert

en: Last name
nn_NO: Etternamn

en: Last name from token
nn_NO: Etternamn frå nøkkel

en: Last name:
nn_NO: Etternamn:

en: Last page
nn_NO: Siste side

en: Last reminder sent date
nn_NO: Siste påminning sendt dato

en: Last visited question:
nn_NO: Sist vitja spørsmål:

en: Last visited survey:
nn_NO: Sist vitja undersøking:

en: Later than:
nn_NO: Seinare enn:

en: Latvian
nn_NO: Latvisk

en: Launch the survey with this token
nn_NO: Lanser undersøkinga med denne nøkkelen

en: Less than
nn_NO: Mindre enn

en: Less than (Strings)
nn_NO: Mindre enn (strenger)

en: Less than or equal to
nn_NO: Mindre enn eller lik

en: Less than or equal to (Strings)
nn_NO: Mindre enn eller lik (strenger)

en: Less than:
nn_NO: Mindre enn:

en: Let's have a look at your first survey.
nn_NO: La oss ta ein kikk på vår første undersøking.

en: License
nn_NO: Lisens

en: LimeSurvey build
nn_NO: LimeSurvey byggnummer

en: LimeSurvey can attempt to create this database for you.
nn_NO: LimeSurvey kan forsøke å opprette denne databasen for deg.

en: LimeSurvey has been installed successfully.
nn_NO: LimeSurvey er no ferdig installert.

en: LimeSurvey installer
nn_NO: LimeSurvey installasjon

en: LimeSurvey online manual
nn_NO: LimeSurvey online-manual

en: LimeSurvey version
nn_NO: LimeSurvey versjon

en: Limit
nn_NO: Grense

en: Limit the number of possible answers
nn_NO: Avgrens tal på moglege svar

en: Limit the number of possible answers fixed by number of columns in database
nn_NO: Avgrens tal på moglege svar ut frå tal på kolonnar i databasen

en: Limit time to answer question (in seconds)
nn_NO: Avgrens tid til å svare på spørsmål (i sekundar)

en: Limit:
nn_NO: Grense:

en: Line %s : %s %s (%s) - token : %s
nn_NO: Line %s : %s %s (%s) - nøkkel : %s

en: Line %s: Fields found: %s Expected: %s
nn_NO: Line %s: Felt funne: %s Forventa: %s

en: Line chart
nn_NO: Line

en: List
nn_NO: Liste

en: List (Dropdown)
nn_NO: Liste (rullegardin)

en: List (Radio)
nn_NO: Liste (radioknappar)

en: List active surveys
nn_NO: List aktive undersøkingar

en: List available surveys
nn_NO: List tilgjengelege undersøkingar

en: List question groups
nn_NO: List spørsmålsgrupper

en: List questions
nn_NO: List spørsmål

en: List survey publicly:
nn_NO: Vis undersøkingspublisitet:

en: List surveys
nn_NO: List undersøkingar

en: List with comment
nn_NO: Liste (radioknappar) med kommentar

en: Lithuanian
nn_NO: Litauisk

en: Load
nn_NO: Last inn

en: Load now
nn_NO: Last inn no

en: Load unfinished survey
nn_NO: Last uferdig undersøking

en: Loading translations
nn_NO: Lastar inn oversetjingar

en: Loading...
nn_NO: Lastar...

en: Location
nn_NO: Plassering

en: Log in
nn_NO: Logg inn

en: Logic
nn_NO: Logikk

en: Logic File for Survey #
nn_NO: Logikkfil for undersøking #

en: Logout
nn_NO: Logg ut

en: Logout successful.
nn_NO: Vellukka utlogging.

en: Long Free Text
nn_NO: Lang tekst

en: Luxembourgish
nn_NO: Luxembourgsk

en: MYSQL version is only %s
nn_NO: MYSQL-versjon er kun %s

en: MYSQL version required:
nn_NO: Naudsynt MYSQL-versjon:

en: Mac Central European
nn_NO: Mac Sentraleuropeisk

en: Mac West European
nn_NO: Mac Vesteuropeisk

en: Macedonian
nn_NO: Makedonsk

en: Mail to all Members
nn_NO: E-post til alle medlemmar

en: Main Admin Screen
nn_NO: Hovudadministratorside

en: Maintenance!
nn_NO: Vedlikehald!

en: Make a comment on your choice here:
nn_NO: Kommenter valet ditt her:

en: Make a string lowercase
nn_NO: Gjer ein tekststreng om til små bokstavar

en: Make a string uppercase
nn_NO: Gjer ein tekststreng om til store bokstavar

en: Make the 'Other:' comment field mandatory when the 'Other:' option is active
nn_NO: Gjer feltet 'Anna:' naudsynt når 'Anna-valet er aktivert

en: Make these mappings automatic in future
nn_NO: Gjer desse koplingane automatisk i framtida

en: Malay
nn_NO: Malayisk

en: Male
nn_NO: Mann

en: Maltese
nn_NO: Maltesisk

en: Manage attribute fields
nn_NO: Behandle attributtfelt

en: Manage attributes
nn_NO: Behandle attributtar

en: Manage label sets
nn_NO: Behandle etikettsamlingar

en: Manage survey administrators
nn_NO: Behandle undersøkingsadministratorar

en: Manage your key
nn_NO: Behandle nøkkel

en: Mandatory
nn_NO: Naudsynt

en: Mandatory Question
nn_NO: Naudsynt spørsmål

en: Mandatory field:
nn_NO: Naudsynt felt:

en: Mandatory fields:
nn_NO: Naudsynte felt:

en: Mandatory:
nn_NO: Naudsynt:

en: Mandatory?
nn_NO: Naudsynt?

en: Map height
nn_NO: Karthøgd

en: Map participant attributes
nn_NO: Kople deltakarattributtar

en: Map width
nn_NO: Kartbreidde

en: Map your participant attributes to an existing token attribute or create a new one
nn_NO: Kople deltakarattributtene til eit eksisterandre nøkkelattributt eller opprett eit nytt

en: Map zoom level
nn_NO: Kartforstørring

en: Mar
nn_NO: mar

en: March
nn_NO: mars

en: Margin before questionnaireInfo element (mm)
nn_NO: Marg føre undersøkingsinfo (mm)

en: Mask questions
nn_NO: Maskespørsmål

en: Max number of files
nn_NO: Maks tal på filer

en: Max reminders:
nn_NO: Maks tal på påminningar:

en: Maximum
nn_NO: Maksimum

en: Maximum answers
nn_NO: Maksimum tal på svar

en: Maximum characters
nn_NO: Maks tal på teikn

en: Maximum characters allowed
nn_NO: Maks teikn som kan skrivast

en: Maximum columns for answers
nn_NO: Maksimalt tal på kolonnar for svar

en: Maximum date
nn_NO: Høgaste dato

en: Maximum date, valide date in any English textual datetime description (YYYY-MM-DD for example). Expression Managed can be used (only with YYYY-MM-DD format) value. For dropdown : only the year is restricted if date use variable not in same page.
nn_NO: Maksimum dato. Gyldig format er YYYY-MM-DD eller andre datoformat i engelsk format. Uttrykksbehandlar kan brukast (berre med format YYYY-MM-DD). For nedtrekksliste: kun året er avgrensa viss dato nyttar variabel frå anna side.

en: Maximum file size allowed (in KB)
nn_NO: Maks tillaten filstorleik (i KB)

en: Maximum number of files that the participant can upload for this question
nn_NO: Maks tal på filer ein deltakar kan laste opp i dette spørsmålet

en: Maximum sum value
nn_NO: Maks sumverdi

en: Maximum sum value of multiple numeric input
nn_NO: Maksimal sum av fleire numeriske inndata

en: Maximum value
nn_NO: Maksimumsverdi

en: Maximum value for array(mult-flexible) question type
nn_NO: Maksimumsverdi for spørsmålstype matrise (multi-fleksible)

en: Maximum value of the numeric input
nn_NO: Maksverdi i numerisk inndata

en: Maximum:
nn_NO: Maksimum:

en: May
nn_NO: mai

en: Maybe you don't have permission.
nn_NO: Kanskje du ikkje har naudsynte rettar?

en: Members
nn_NO: Medlammar

en: Message
nn_NO: Melding

en: Message(s) sent successfully!
nn_NO: Melding(ar) blei sendt!

en: Message:
nn_NO: Melding:

en: Min days between reminders:
nn_NO: Minimum dagar mellom påminningar:

en: Min number of files
nn_NO: Minimum tal på filer

en: Minimum answers
nn_NO: Minimum tal på svar

en: Minimum date
nn_NO: Lågaste dato

en: Minimum date, valide date in YYYY-MM-DD format or any English textual datetime description. Expression Managed can be used (only with YYYY-MM-DD format). For dropdown : only the year is restricted if date use variable not in same page.
nn_NO: Minimum dato. Gyldig format er YYYY-MM-DD eller andre datoformat i engelsk format. Uttrykksbehandlar kan brukast (berre med format YYYY-MM-DD). For nedtrekksliste: berre året er avgrensa viss dato brukar variabel frå anna side.

en: Minimum height of single choice answer boxes
nn_NO: Minimum høgd på einval svarboksar

en: Minimum height of subquestion items
nn_NO: Minimum høgd på underspørsmålselement

en: Minimum memory available
nn_NO: Minimum minne tilgjengeleg

en: Minimum number of files that the participant must upload for this question
nn_NO: Minimum tal på filer som deltakaren må laste opp i dette spørsmålet

en: Minimum requirements
nn_NO: Minimumskrav

en: Minimum section height (mm)
nn_NO: Minimum høgd på seksjon (mm)

en: Minimum sum value
nn_NO: Minimum sum

en: Minimum value
nn_NO: Minimumsverdi

en: Minimum value for array(multi-flexible) question type
nn_NO: Minimumsverdi for spørsmålstype matrise (multi-fleksible)

en: Minimum value of the numeric input
nn_NO: Minimumsverdi for numerisk inndata

en: Minute
nn_NO: Minutt

en: Minute step interval
nn_NO: Intervall i minuttar

en: Missing %s closing right parentheses
nn_NO: Manglar %s høgre parantesar

en: Missing columns
nn_NO: Manglande kolonnar

en: Mobile
nn_NO: Mobil

en: Modify
nn_NO: Endre

en: Mongolian
nn_NO: Mongolsk

en: Month
nn_NO: Månad

en: Month display style
nn_NO: Stil på visning av månad

en: Move all fields to create column
nn_NO: Flytt alle felt for å lage kolonne

en: Move on without warning
nn_NO: Gå vidare utan åtvaring

en: Move to question:
nn_NO: Flytt til spørsmål:

en: Moving user templates to new location at %s...
nn_NO: Flyttar brukarmalar til ny lokasjon %s...

en: Multiple Numerical Input
nn_NO: Numerisk, fleire

en: Multiple Short Text
nn_NO: Fleire korte tekstfelt

en: Multiple choice
nn_NO: Fleirval

en: Multiple choice questions
nn_NO: Fleirvalsspørsmål

en: Multiple choice with comments
nn_NO: Fleirval med kommentarar

en: Multiple numeric inputs sum must equal this value
nn_NO: Summen av numeriske inndata må vere lik denne verdien

en: My first question group
nn_NO: Mi første spørsmålsgruppe

en: My personal menus
nn_NO: Mine personlege menyar

en: My personal settings
nn_NO: Mine innstillingar

en: My profile
nn_NO: Min profil

en: My user groups
nn_NO: Mine grupper

en: Name
nn_NO: Namn

en: Name [ID]
nn_NO: Namn [ID]

en: Name of the page where the box should be shown
nn_NO: Namnet på sida kor boksen skal visast

en: Name of the survey
nn_NO: Namn på undersøking

en: Name of the survey administrator
nn_NO: Namn på undersøkinga sin administraor

en: Name:
nn_NO: Namn:

en: Navigation
nn_NO: Navigering

en: Navigation delay (seconds):
nn_NO: Navigeringsforseinking (sekundar):

en: Need {n} token.|Need {n} tokens.
nn_NO: Treng {n} nøkkel.|Treng {n} nøklar.

en: New UNSTABLE update available:
nn_NO: Ny USTABIL oppdatering er tilgjengeleg:

en: New answer for quota '%s'
nn_NO: Nytt svar i kvote '%s'

en: New answer option
nn_NO: Nytt svaralternativ

en: New box
nn_NO: Ny boks

en: New box created
nn_NO: Ny boks er oppretta

en: New dummy participants were added.
nn_NO: Ny testdeltakar blei lagt til.

en: New entry was added.
nn_NO: Ny oppføring blei lagt til.

en: New files were successfully installed.
nn_NO: Nye filer blei installerte.

en: New files will be downloaded and installed.
nn_NO: Nye filer vil bli lasta ned og installerte.

en: New key
nn_NO: Ny nøkkel

en: New label set
nn_NO: Ny etikettsamling

en: New password: %s
nn_NO: Nytt passord: %s

en: New question group was saved.
nn_NO: Ny spørsmålsgruppe blei lagra.

en: New quota
nn_NO: Ny kvote

en: New quota saved
nn_NO: Ny kvote blei lagra

en: New scenario number:
nn_NO: Nytt scenarionummer:

en: New survey
nn_NO: Ny undersøking

en: New survey id:
nn_NO: Ny id:

en: New survey title:
nn_NO: Tittel på ny undersøking:

en: New update available:
nn_NO: Ny oppdatering er tilgjengeleg:

en: Next
nn_NO: Neste

en: Next century
nn_NO: Neste århundre

en: Next choice
nn_NO: Neste val

en: Next decade
nn_NO: Neste tiår

en: Next month
nn_NO: Neste månad

en: Next year
nn_NO: Neste år

en: No
nn_NO: Nei

en: No (Forced by the system administrator)
nn_NO: Nei (tvunge frå systemadministrator)

en: No (but optional)
nn_NO: Nei (men valfri)

en: No CFIELDNAME field set!
nn_NO: Ingen CFIELDNAME felt er sett!

en: No GID (Group) has been provided. Cannot import question
nn_NO: Ingen GID (gruppe) er oppgjeven. Kan ikkje importere spørsmål

en: No HTML editor
nn_NO: Inga HTML-redigering

en: No SID (Survey) has been provided. Cannot import question.
nn_NO: Noko SID (undersøking) er ikkje oppgjeve. Kan ikkje importere spørsmål.

en: No Username selected.
nn_NO: Brukarnamn er ikkje valt.

en: No answer
nn_NO: Ingen svar

en: No answer:
nn_NO: Ingen svar:

en: No answers have been set for this quota.
nn_NO: Ingen svar har blitt sett for denne kvota.

en: No available surveys
nn_NO: Ingen tilgjengelege undersøkingar

en: No build version found!
nn_NO: Byggversjon ikkje funnen!

en: No conditions could be copied (due to duplicates)
nn_NO: Inga betinging kunne kopierast (årsaka er duplikatar)

en: No control on checkbox
nn_NO: Inga kontroll på avkryssingsboks

en: No database action required!
nn_NO: Ikkje naudsynt å gjere noko med databasen!

en: No file selected
nn_NO: Inga fil valt

en: No group found!
nn_NO: Inga gruppe funne!

en: No invitation code is needed to complete the survey.
nn_NO: Det er ikkje naudsynt med invitasjonskode for å svare på undersøkinga.

en: No label sets available
nn_NO: Ingen etikettsamlingar er tilgjengelege

en: No label sets found.
nn_NO: Ingen etikettsamlingar funne.

en: No matching CFIELDNAME group!
nn_NO: Inga passande CFIELDNAME-gruppe!

en: No matching CQID
nn_NO: Ingen samsvarande CQID

en: No matching group
nn_NO: Inga samsvarande gruppe

en: No matching question
nn_NO: Ingen samsvarande spørsmål

en: No matching survey
nn_NO: Ingen samsvarande undersøkingar

en: No new participants were created
nn_NO: Ingen nye deltakarar blei oppretta

en: No notifications found
nn_NO: Ingen varslingar funne

en: No of surveys
nn_NO: Tal på undersøkingar

en: No old responses found.
nn_NO: Ingen gamle svar blei funne.

en: No participant information lost.
nn_NO: Ingen deltakarinformasjon forsvinn.

en: No participant shares were deleted
nn_NO: Ingen deltakardelingar blei sletta

en: No participant table found for this survey!
nn_NO: Ingen deltakartabell funne for denne undersøkinga!

en: No participants deleted
nn_NO: Ingen deltakarar sletta

en: No participants found.
nn_NO: Ingen deltakarar funne.

en: No permission
nn_NO: Ingen rettar

en: No question group found.
nn_NO: Ingen spørsmålsgruppe blei funne.

en: No question group in this survey
nn_NO: Det finnast ikkje spørsmålsgrupper i denne undersøkinga

en: No question index will be shown with this format.
nn_NO: Ingen spørsmålsoversikt vil visast med dette formatet.

en: No questions found.
nn_NO: Ingen spørsmål funne.

en: No questions groups found.
nn_NO: Ingen spørsmålsgrupper funne.

en: No quotas
nn_NO: Ingen kvoter

en: No quotas have been set for this survey
nn_NO: Det er ikkje sett noko kvote for denne undersøkinga

en: No reminder(s) sent
nn_NO: Ingen påminningar blei sende

en: No replacement variable available for this field
nn_NO: Ingen erstatningsvariabel er tilgjengeleg i dette feltet

en: No response lines in your file.
nn_NO: Ingen svarliner i fila.

en: No responses are lost.
nn_NO: Ingen svar forsvinn.

en: No server answer
nn_NO: Ikkje noko svar frå tenaren

en: No server answer!
nn_NO: Ikkje noko svar frå tenaren!

en: No shared participants found
nn_NO: Ingen delte deltakarar funne

en: No simple graph for this question type
nn_NO: Ingen graf for denne spørsmålstypen

en: No survey ID has been provided. Cannot copy survey
nn_NO: Ingen ID blei oppgitt. Kan ikkje kopiere undersøking

en: No survey participants found.
nn_NO: Ingen deltakarar blei funne.

en: No surveys found.
nn_NO: Ingen undersøkingar funne.

en: No syntax errors detected in this survey.
nn_NO: Ingen syntaksfeil funne i denne undersøkinga.

en: No update available for your version.
nn_NO: Ingen oppdateringar for denne versjonen.

en: No user groups found.
nn_NO: Ingen brukargrupper funne.

en: No, thanks.
nn_NO: Nei takk.

en: Nobody
nn_NO: Ingen

en: Nominal
nn_NO: Nominell

en: Non-existing survey participants table
nn_NO: Ikkjeeksisterande deltakartabell

en: None
nn_NO: Ingen

en: None found
nn_NO: Ingen funne

en: None selected
nn_NO: Ingen valte

en: Norwegian (Bokmal)
nn_NO: Norsk (bokmål)

en: Norwegian (Nynorsk)
nn_NO: Norsk (nynorsk)

en: Not Selected
nn_NO: Ikkje valt

en: Not a valid expression
nn_NO: Ikkje eit gyldig uttrykk

en: Not active.
nn_NO: Ikkje aktiv.

en: Not all answer options were saved. This usually happens due to server limitations ( PHP setting max_input_vars) - please contact your system administrator.
nn_NO: Alle svar blei ikkje lagra. Dette skjer vanlegvis som ei følgje av begrensningar på teneren (PHP-innstillinga max_input_vars). Ta kontakt med systemadministratoren.

en: Not all emails were sent:
nn_NO: Ikkje alle e-postar blei sende:

en: Not all labels were updated successfully.
nn_NO: Ikkje alle etikettane blei oppdaterte.

en: Not all subquestions were saved. This usually happens due to server limitations ( PHP setting max_input_vars) - please contact your system administrator.
nn_NO: Alle underspørsmål blei ikkje lagra. Dette skjer vanlegvis som ei følgje av begrensningar på teneren (PHP-innstillinga max_input_vars). Ta kontakt med systemadministratoren.

en: Not completed
nn_NO: Ikkje fullført

en: Not completed or Not displayed
nn_NO: Ikkje fullført eller ikkje vist

en: Not displayed
nn_NO: Ikkje vist

en: Not enough response data
nn_NO: Ikkje nok svardata

en: Not enough space
nn_NO: Ikkje nok plass

en: Not enough values for calculation
nn_NO: Ikkje nok verdiar for kalkulering

en: Not equal to
nn_NO: Ikkje lik

en: Not found
nn_NO: Ikkje funne

en: Not found!
nn_NO: Ikkje funnet!

en: Not imported label sets
nn_NO: Ikkje importerte etikettsamlingar

en: Not invited
nn_NO: Ikkje invitert

en: Not relevant for this question type
nn_NO: Ikkje relevant for denne spørsmålstypen

en: Not started
nn_NO: Ikkje starta

en: Not updatable!
nn_NO: Kan ikkje oppdaterast!

en: Note : In some hosting, like shared hosting, it can happen that the available free space is not correctly evaluated. If you checked manually that you have enough free space to update, please, just ignore this error.
nn_NO: Merk: Nokre leverandørar av webhotell ol. viser ikkje ledig plass korrekt. Viss du har kontrollert at det er nok ledig plass manuelt, sjå vekk frå denne meldinga.

en: Note that this assessment section will only show if assessment rules have been set and assessment mode is activated.
nn_NO: Merk at denne vurderingsseksjonen berre vil vere synleg om det finnast vurderingsmalar og når vurderingsmodus er slått på.

en: Note that you cannot undo a delete if you proceed. The data will be gone.
nn_NO: Merk at du ikkje kan omgjere ei sletting viss du fortset. Data vil mistast for alltid.

en: Note:
nn_NO: Merk:

en: Note: All fields marked with (*) are required.
nn_NO: Merk: Alle felta merka med (*) er naudsynte.

en: Note: Because you are updating from a stable to an unstable version or vice versa a change log might not be available or incomplete.
nn_NO: Merk: Sidan du oppdaterer fra ein stabil til ein ustabil versjon, eller omvendt, er det ikkje sikkert at ein endringslogg blir oppretta eller at han er komplett.

en: Note: Demo mode is activated. Marked (*) settings can't be changed.
nn_NO: Merk: Demomodus er aktivert. Merka(*) innstillingar kan ikkje endrast.

en: Note: If you deactivated this survey in error, it is possible to restore this data easily if you do not make any changes to the survey structure. See the LimeSurvey documentation for further details
nn_NO: Merk: Viss du deaktiverte denne undersøkinga ved ein feil er det mogleg å gjennopprette data viss du ikkje gjer endringar i undersøkinga. Les i dokumentasjonen til LimeSurvey for meir informasjon

en: Note: If you turn on the -Anonymized responses- option for this survey then LimeSurvey will mark participants who complete the survey only with a 'Y' instead of date/time to ensure the anonymity of your participants.
nn_NO: Merk: Viss du skrur på anonyme svar i denne undersøkinga vil LimeSurvey merke deltakarar som fullfører undersøkinga med ein 'Y' i staden for dato/tid for å oppretthalde anonymiteten til deltakarane.

en: Note: Standard token fields cannot be automatically mapped
nn_NO: Merk: Standard nøkkelfelt kan ikkje bli kopla automatisk

en: Note: This is a standard theme.
nn_NO: Merk: Dette er ein standardmal.

en: Note: XSS filtering is always disabled for the superadministrator.
nn_NO: Merk: XSS-filtrering er alltid slått av for superadministratoren.

en: Note: You can only give limited permissions to other users because your own permissions are limited, too.
nn_NO: Merk: Du er berre gitt avgrensa rettar til andre brukarar fordi dine eigne rettar og er avgrensa.

en: Note: You can't edit the relevance equation because there are currently conditions set for this question.
nn_NO: Merk at du ikkje kan redigere relevanselikninga fordi det er knytt vilkår til dette spørsmålet.

en: Nothing to translate on this page
nn_NO: Ingen ting å oversetje på denne sida

en: Nothing to update
nn_NO: Ingen ting å oppdatere

en: Notification %s not found
nn_NO: Varsling %s ikkje funnet

en: Notification & data management
nn_NO: Varsel & databehandling

en: Notifications
nn_NO: Varslingar

en: Nov
nn_NO: nov

en: November
nn_NO: november

en: Null values are ignored in calculations
nn_NO: Null-verdiar blir hoppa over i kalkuleringar

en: Number greater than
nn_NO: Nummer større enn

en: Number less than
nn_NO: Nummer mindre enn

en: Number of attribute fields to add:
nn_NO: Tal på attributtfelt som skal leggjast til:

en: Number of cases
nn_NO: Tal på tilfelle

en: Number of characters:
nn_NO: Tal på teikn:

en: Number of columns:
nn_NO: Tal på kolonnar:

en: Number of files greater than
nn_NO: Tal på filer større enn

en: Number of files less than
nn_NO: Tal på filer mindre enn

en: Number of participants:
nn_NO: Tal på deltakarar:

en: Number of questions/groups:
nn_NO: Tal på spørsmål/grupper:

en: Number of records in this query:
nn_NO: Tal på postar i denne spørjinga:

en: Numbers
nn_NO: Tal

en: Numbers only
nn_NO: Berre tal

en: Numbers only for 'Other'
nn_NO: Berre tal i 'Anna'

en: Numerical Input
nn_NO: Tal

en: OR
nn_NO: ELLER

en: Occitan
nn_NO: Oksitansk

en: Oct
nn_NO: okt

en: October
nn_NO: oktober

en: Off
nn_NO: Av

en: Off (Forced by the system administrator)
nn_NO: Av (Tvunge av systemadministratoren)

en: Offset:
nn_NO: Offsett:

en: Old VV version
nn_NO: Gamal VV-versjon

en: On
nn_NO: På

en: On (Forced by the system administrator)
nn_NO: På (Tvunge av systemadministratoren)

en: On errors
nn_NO: Ved feil

en: On requesting the update information from limesurvey.org there has been an error:
nn_NO: Ved forsøk på å få oppdateringsinformasjon frå limesurvey.org oppsto det ein feil:

en: Once a survey is activated you can no longer:
nn_NO: Når ei undersøking er aktiv kan du ikkje lenger:

en: One
nn_NO: Ein

en: One or more file have either exceeded the filesize/are not in the right format or the minimum number of required files have not been uploaded. You cannot proceed until these have been completed
nn_NO: Ei eller fleire filer har anten gått over lovleg filstorleik, er ikkje i rett format eller minimum tal på filer har ikkje blitt lasta opp. Du kan ikkje halde fram før dette er korrigert

en: One or more mandatory questions have not been answered. You cannot proceed until these have been completed.
nn_NO: Eitt eller fleire naudsynte spørsmål er ikkje blitt svara på. Du kan ikkje fortsetje før desse spørsmåla er svara på.

en: One or more questions have not been answered in a valid manner. You cannot proceed until these answers are valid.
nn_NO: Eitt eller fleire spørsmål er ikkje svara på ein gyldig måte. Du kan ikkje fortsetje før desse svara er gyldige.

en: One or more uploaded files are not in proper format/size. You cannot proceed until these files are valid.
nn_NO: Ei eller fleire opplasta filer er ikkje i rett format/storleik. Du kan ikkje fortsetje før desse filene er gyldige.

en: Online Manual
nn_NO: Online manual

en: Only %s new dummy participants were added after %s trials.
nn_NO: Berre %s nye testdeltakarar blei lagt til etter %s forsøk.

en: Only CSV files are allowed.
nn_NO: Berre CSV-filer er lovlege.

en: Only Superadmin
nn_NO: Berre Superadmin

en: Only admin
nn_NO: Berre admin

en: Only an integer value may be entered in this field.
nn_NO: Dette feltet kan berre innehalde heiltalsverdiar.

en: Only answer the following question if:
nn_NO: Berre svar på følgjande spørsmål viss:

en: Only answer this if the following conditions are met:
nn_NO: Svar berre på dette viss følgjande vilkår er innfridd:

en: Only answer this question for the items you did not select in question %s ('%s')
nn_NO: Svar berre på dette spørsmålet for dei vala du ikkje kryssa av for i spørsmål %s ('%s')

en: Only answer this question for the items you selected in question %s ('%s')
nn_NO: Svar berre på dette spørsmålet for dei vala du kryssa for i spørsmål %s ('%s')

en: Only answer this question if the following conditions are met:
nn_NO: Svar berre på dette spørsmålet viss følgjande betingingar er oppfylte:

en: Only export entries which contain this string in the email address.
nn_NO: Eksporter berre oppføringar som inneheld denne strengen i e-postadressene.

en: Only integer values may be entered in these fields.
nn_NO: Desse felta kan berre innehalde heiltalsverdiar.

en: Only numbers may be entered in '%s' accompanying text field.
nn_NO: Berre tal kan tastast inn i '%s' tilhøyrande tekstfelt.

en: Only numbers may be entered in these fields.
nn_NO: Berre tal kan tastast i desse felta.

en: Only numbers may be entered in this field.
nn_NO: Berre tal kan skrivast i dette feltet.

en: Only one CSV attribute is mapped with central attribute.
nn_NO: Berre eit CSV-attributt er kopla med sentral attributt.

en: Only one central attribute is mapped with token attribute
nn_NO: Berre eit sentralt attributt er kopla med nøkkelattributtet

en: Only previous pages answers are available
nn_NO: Berre svar frå føregåande sider er tilgjengelege

en: Only show question
nn_NO: Vis berre spørsmål

en: Only variables can be assigned values
nn_NO: Berre variablar kan tilordnast verdiar

en: Only {n} token has been created.|Only {n} tokens have been created.
nn_NO: Berre {n} nøkkel blei oppretta.|Berre {n} nøklar blei oppretta.

en: Oops, There was an error deleting the file
nn_NO: Beklagar, det var ein feil å slette fila

en: Open the syntax file in SPSS in Unicode mode.
nn_NO: Opne syntaksfila i SPSS i Unicode-modus.

en: Open-access mode:
nn_NO: Open tilgangsmodus

en: Operating system
nn_NO: Operativsystem

en: Option 'Other':
nn_NO: Valet 'anna':

en: Optional
nn_NO: Valfritt

en: Optional Question
nn_NO: Valfritt spørsmål

en: Optional fields:
nn_NO: Valfrie felt:

en: Optional modules
nn_NO: Valfrie modular

en: Order - like 3)
nn_NO: Sortert - som 3)

en: Organize question groups/questions
nn_NO: Organiser spørsmålsgrupper/spørsmål

en: Orientation
nn_NO: Orientering

en: Other
nn_NO: Anna

en: Other comment
nn_NO: Annan kommentar

en: Other files:
nn_NO: Andre filer:

en: Other users may edit this participant
nn_NO: Andre brukarar kan redigere denne deltakaren

en: Other:
nn_NO: Anna:

en: Outdated
nn_NO: Utdatert

en: Output format
nn_NO: Format på utdata

en: Output options
nn_NO: Presentasjonsval

en: Overall assessment score
nn_NO: Tal på poeng

en: Overview
nn_NO: Oversikt

en: Overwrite existing attribute values if a participant already exists?
nn_NO: Skriv over eksisterande attributtverdiar viss ein deltakar finnast frå før?

en: Overwrite existing auto mapped attribute values if a participant already exists?
nn_NO: Skriv over eksisterande automatisk kopla attributtverdiar viss ein deltakar allereie eksisterar?

en: Overwrite existing standard field values if a participant already exists?
nn_NO: Overskriv eksisterande standard feltverdiar viss ein deltakar allereie eksisterar?

en: Overwrite existing token attribute values if a duplicate participant is found?
nn_NO: Overskriv eksisterande nøkkelattributtverdiar viss ein duplikat deltakar blir funne?

en: Overwrite existing token attribute values if a participant already exists?
nn_NO: Skriv over eksisterande nøkkelattributtverdiar viss ein deltakar eksisterer frå før?

en: Owner
nn_NO: Eigar

en: Owner ID
nn_NO: Eigar-ID

en: Owner UID
nn_NO: Eigar-UID

en: Owner:
nn_NO: Eigar:

en: PDF export
nn_NO: PDF-eksport

en: PDF header string (if empty, survey name will be used):
nn_NO: Tekst i sidetoppen i PDF (viss feltet er tomt visast namnet på undersøkinga):

en: PDF header title (if empty, site name will be used):
nn_NO: Tittel i sidetoppen i PDF (viss feltet er tomt visast nettstadnamnet):

en: PDF questions in bold:
nn_NO: Feit skrift på spørsmål i PDF:

en: PHP GD library
nn_NO: PHP GD-bibliotek

en: PHP LDAP library
nn_NO: PHP LDAP-bibliotek

en: PHP PDO driver library
nn_NO: PHP PDO drivar-bibliotek

en: PHP imap library
nn_NO: PHP imap-bibliotek

en: PHP mbstring library
nn_NO: PHP mbstring-bibliotek

en: PHP version
nn_NO: PHP-versjon

en: PHP version is only %s
nn_NO: PHP versjon er berre %s

en: PHP version required:
nn_NO: Naudsynt PHP-versjon:

en: PHP zip library
nn_NO: PHP zip-bibliotek

en: PHP zlib library
nn_NO: PHP zlib-bibliotek

en: PHP/PECL JSON library
nn_NO: PHP/PECL JSON-bibliotek

en: PHP_CURL library not loaded
nn_NO: Biblioteket PHP_CURL er ikkje lasta

en: Pad a string to a certain length with another string
nn_NO: Lim ein tekststreng til ei bestemt lengd med ein annan tekststreng

en: Page format:
nn_NO: Sideformat:

en: Page orientation:
nn_NO: Sideorientering:

en: Panel integration
nn_NO: Panelintegrering

en: Parameter name:
nn_NO: Parameternamn:

en: Partial
nn_NO: Delvis

en: Partial (saved) responses
nn_NO: Delvis (lagra) svar

en: Participant
nn_NO: Deltakar

en: Participant ID
nn_NO: Deltakar-ID

en: Participant attributes to create
nn_NO: Deltakarattributtar som må opprettast

en: Participant deleted
nn_NO: Deltakar sletta

en: Participant may save and resume later:
nn_NO: Deltakar kan lagre og fortsetje seinare:

en: Participant removed from sharing
nn_NO: Deltakar fjerna frå deling

en: Participant share deleted
nn_NO: Deltakardeling sletta

en: Participant shared.
nn_NO: Deltakar delt.

en: Participant successfully added
nn_NO: Deltakar lagt til

en: Participant successfully updated
nn_NO: Deltakar oppdatert

en: Participants can save partially finished surveys
nn_NO: Deltakarar kan lagre delvis fullførte undersøkingar

en: Participants may print answers:
nn_NO: Deltakar kan skrive ut svar:

en: Participants owned by you
nn_NO: Deltakarar eigd av deg

en: Participants shared with you
nn_NO: Deltakarar delt med deg

en: Participants you have shared
nn_NO: Deltakarar du har delt

en: Password
nn_NO: Passord

en: Password:
nn_NO: Passord:

en: Passwords do not match!
nn_NO: Passorda stemmer ikkje overeins!

en: Percentage
nn_NO: Prosent

en: Percentage of total:
nn_NO: Prosent av total:

en: Permission
nn_NO: Rett

en: Permission to activate/deactivate a survey
nn_NO: Rett til å aktivere/deaktivere ei undersøking

en: Permission to create participants in the central participants database (for which all permissions are automatically given) and view, update and delete participants from other users
nn_NO: Rettar til å opprette deltakarar i den sentrale deltakardatabasen (der alle rettar automatisk blir gitt), og vise, oppdatere og slette deltakarar frå andre brukarar

en: Permission to create surveys (for which all permissions are automatically given) and view, update and delete surveys from other users
nn_NO: Rettar til å opprette undersøkingar (som automatisk får alle rettar) og vise, oppdatere og slette undersøkingar frå andre brukarar

en: Permission to create(data entry)/view/update/delete/import/export responses
nn_NO: Rettar til å lage/vise/oppdatere/slette/importere/eksportere svar

en: Permission to create, view, update and delete user groups
nn_NO: Rettar til å opprette, vise, oppdatere og slette brukargrupper

en: Permission to create, view, update and delete users
nn_NO: Rettar til å opprette, vise, oppdatere og slette brukarar

en: Permission to create, view, update, delete, export and import label sets/labels
nn_NO: Rettar til å opprette, vise, oppdatere, slette, eksportere og importere etikettar/etikettsamlingar

en: Permission to create, view, update, delete, export and import templates
nn_NO: Rettar til å opprette, vise, oppdatere, slette, eksportere og importere malar

en: Permission to create/update/delete/import/export token entries
nn_NO: Rett til å opprette/oppdatere/slette/importere/eksportere nøkkeloppføringar

en: Permission to create/view/update/delete assessments rules for a survey
nn_NO: Rett til å opprette/vise/oppdatere/slette vurderingsreglar for ei undersøking

en: Permission to create/view/update/delete quota rules for a survey
nn_NO: Rett til å opprette/vise/oppdatere/slette kvotereglar for ei undersøking

en: Permission to create/view/update/delete/import/export the questions, groups, answers & conditions of a survey
nn_NO: Rett til å opprette/vise/oppdatere/slette/importere/eksportere spørsmåla, gruppene, svara og vilkåra i ei undersøking

en: Permission to delete a survey
nn_NO: Rett til å slette ei undersøking

en: Permission to modify survey security settings
nn_NO: Rett til å endre sikkerheitsinnstillingane i undersøkinga

en: Permission to view & update the translations using the quick-translation feature
nn_NO: Rett til å vise og oppdatere oversetjingar ved hjelp av hurtig oversetjing

en: Permission to view and update global settings & plugins and to delete and import plugins
nn_NO: Rettar til å oppdatere globale innstillingar og tillegg og til å slette og importere tillegg

en: Permission to view statistics
nn_NO: Rett til å vise statistikk

en: Permissions were successfully updated.
nn_NO: Rettane blei oppdaterte.

en: Persian
nn_NO: Persisk

en: Pie chart
nn_NO: Kakediagram

en: Place questions into a specified randomization group, all questions included in the specified group will appear in a random order
nn_NO: Spørsmål som finnast i ei tilfeldig-gruppe vil bli vist i tilfeldig rekkjefølgje

en: Placeholder fields
nn_NO: Referansefelt

en: Please %s check your settings %s.
nn_NO: Kontroller %s innstillingar %s.

en: Please <a href="%s">log in</a>.
nn_NO: Ver venleg å <a href="%s">logge inn</a>.

en: Please be patient and try again in about 5 minutes.
nn_NO: Ver tålmodig og prøv om att om 5 minuttar.

en: Please be patient until you are forwarded to the final URL.
nn_NO: Vent til du blir vidaresendt til siste side.

en: Please be very careful.
nn_NO: Ver varsam.

en: Please buy a new one!
nn_NO: Ver venleg og kjøp ein ny!

en: Please check any problems above and then proceed to the final step.
nn_NO: Sjekk eventuelle problem over og fortset til siste steg.

en: Please check at least one item.
nn_NO: Kryss av minst eitt alternativ.

en: Please check the directory permissions.
nn_NO: Sjå gjennom tilgangsløyva på mappa.

en: Please check the format of your answer.
nn_NO: Sjekk formatet på svaret ditt.

en: Please check the matching combinations.
nn_NO: Kontroller at kombinasjonane stemmer.

en: Please check these settings now:
nn_NO: Kontroller desse innstillingane:

en: Please choose
nn_NO: Vel

en: Please choose *all* that apply:
nn_NO: Vel *alle* som passar:

en: Please choose *only one* of the following:
nn_NO: Vel *berre ein* av følgjande:

en: Please choose all that apply and provide a comment:
nn_NO: Vel alt som passar og gje ein kommentar:

en: Please choose at least %s items.
nn_NO: Vel minst %s element.

en: Please choose no more than %s items.
nn_NO: Ikkje vel meir enn %s alternativ.

en: Please choose one option.
nn_NO: Gjer eitt val.

en: Please choose the appropriate response for each item:
nn_NO: Vel eit passande svar for kvart alternativ:

en: Please choose the label sets you want to export:
nn_NO: Vel etikettsamlingane du vil eksportere:

en: Please choose...
nn_NO: Ver venleg å velje...

en: Please click and drag the slider handles to enter your answer.
nn_NO: Klikk og dra i skyvekontroll-handtaka for å angi svar.

en: Please complete all parts of the date.
nn_NO: Fullfør alle delar av datoen.

en: Please confirm
nn_NO: Ver venleg å stadfeste

en: Please confirm that you want to opt out of this survey by clicking the button below.
nn_NO: Ver vennleg å stadfest at du vil fjerne undersøkinga ved å klikke på knappen nedanføre.

en: Please confirm the token by answering the security question below and click continue.
nn_NO: Stadfest nøkkelen ved å svare på sikkerheitsspørsmålet under. Klikk så på fortset.

en: Please contact %s ( %s ) for further assistance.
nn_NO: Ta kontakt med %s (%s) for hjelp.

en: Please contact the LimeSurvey team.
nn_NO: Ta kontakt med utviklarane av LimeSurvey.

en: Please contact your LimeSurvey administrator for your password.
nn_NO: Ta kontakt med systemadministratoren til LimeSurvey for å få passord.

en: Please continue with populating the database.
nn_NO: Fortset med å fylle ut databasen.

en: Please enter a date:
nn_NO: Oppgje ein dato:

en: Please enter only numbers.
nn_NO: Tast kun inn tal.

en: Please enter the database settings you want to use for LimeSurvey:
nn_NO: Angi innstillingar for databasen du vil bruke med LimeSurvey:

en: Please enter your comment here
nn_NO: Skriv dine kommentarar her

en: Please explain something in detail:
nn_NO: Forklar noko i detalj:

en: Please fax your completed survey to:
nn_NO: Send den ferdig utfylte undersøkinga som faks til:

en: Please fill in %s answers
nn_NO: Ver venleg å fylle inn %s svar

en: Please fill in at least %s answers
nn_NO: Ver venleg å fylle inn minst %s svar

en: Please fill in at least one answer
nn_NO: Ver venleg å fylle inn minst eitt svar

en: Please fill in at most %s answers
nn_NO: Ver venleg å fylle inn opptil %s svar

en: Please fill in at most one answer
nn_NO: Ver venleg å fylle inn opptil eitt svar

en: Please fill in from %s to %s answers.
nn_NO: Fyll inn frå %s til %s svar.

en: Please fix this error in your database and try again
nn_NO: Reparer denne feilen i databasen og prøv ein gong til

en: Please have patience and retry in 30 minutes. Thank you for your understanding.
nn_NO: Ver tolmodig og prøv om att om ein halv time.

en: Please log in first.
nn_NO: Du må først logge inn.

en: Please note that once responses have collected with this survey and you want to add or remove groups/questions or change one of the settings above, you will need to deactivate this survey, which will move all data that has already been entered into a separate archived table.
nn_NO: Legg merke til at når svara er samla i denne undersøkinga og du vil leggje til eller fjerne grupper/spørsmål eller endre ein av innstillingane ovanføre, må undersøkinga først deaktiverast. Dette fører til at alle data som blei fylt inn medan undersøkinga var aktiv vil bli lagt inn i ein separat, arkivert tabell.

en: Please number each box in order of preference from 1 to
nn_NO: Nummerer kvar boks i prioritert rekkjefølgje frå 1 til

en: Please select %s answers
nn_NO: Vel %s svar

en: Please select a file to import!
nn_NO: Vel ei fil som skal importerast!

en: Please select a language:
nn_NO: Vel språk:

en: Please select a user first
nn_NO: Vel først ein brukar

en: Please select a user group first
nn_NO: Vel først ei brukargruppe

en: Please select an answer for each combination.
nn_NO: Vel eit svar for kvar kombinasjon.

en: Please select at least %s answers
nn_NO: Vel minst %s svar

en: Please select at least one answer
nn_NO: Vel minst eit svar

en: Please select at least one file for deletion
nn_NO: Vel minst ei fil som skal slettast

en: Please select at least one file for download
nn_NO: Vel minst ei fil for nedlasting

en: Please select at least one item
nn_NO: Vel minst eit element

en: Please select at most %s answers
nn_NO: Vel maksimalt %s svar

en: Please select at most one answer
nn_NO: Vel maksimalt eitt svar

en: Please select filters and click on the "View statistics" button to generate the statistics.
nn_NO: Vel filter og klikk på knappen "Vis statistikk" for å generere statistikk.

en: Please select from %s to %s answers.
nn_NO: Vel frå %s til %s svar.

en: Please select one answer
nn_NO: Vel eitt svar

en: Please select your preferred language:
nn_NO: Vel det føretrekte språket:

en: Please solve the following equation:
nn_NO: Løys likninga:

en: Please submit by %s
nn_NO: Svar innan %s

en: Please upload %s files
nn_NO: Last opp %s filer

en: Please upload %s more file(s).
nn_NO: Last opp minst %s fil(er).

en: Please upload at least %s files
nn_NO: Last opp minst %s filer

en: Please upload at least one file
nn_NO: Last opp minst ei fil

en: Please upload at most %s files
nn_NO: Last opp maksimum %s filer

en: Please upload at most one file
nn_NO: Last opp maksimum ei fil

en: Please upload between %s and %s files
nn_NO: Last opp mellom %s og %s filer

en: Please upload one file
nn_NO: Last opp ei fil

en: Please verify the following information before continuing with the database upgrade:
nn_NO: Verifiser følgjande informasjon før du held fram med oppgradering av databasen:

en: Please wait, loading data...
nn_NO: Vent, lastar data...

en: Please write your answer here:
nn_NO: Skriv svaret ditt her:

en: Please write your answer(s) here:
nn_NO: Skriv svar(a dine) her:

en: Plugin
nn_NO: Tillegg

en: Plugin %s didn't exist, settings not imported
nn_NO: Tillegg %s finnast ikkje og innstillingar kunne ikkje importerast

en: Plugin '%s' was missing and is removed from the database.
nn_NO: Tillegg '%s' mangla og er fjerna frå databasen.

en: Plugin is not active
nn_NO: Tillegg er ikkje aktivt

en: Plugin manager
nn_NO: Tilleggshandtering

en: Plugin not found
nn_NO: Tillegget blei ikkje funne

en: Plugin settings:
nn_NO: Innstillingar for tillegg:

en: Plugin was activated.
nn_NO: Tillegget er aktivert.

en: Plugin was deactivated.
nn_NO: Tillegg blei deaktivert

en: Plugins
nn_NO: Tillegg

en: Polar chart
nn_NO: Polar

en: PolarArea
nn_NO: Plottområde

en: Polish
nn_NO: Polsk

en: Polish (Informal)
nn_NO: Polsk

en: Poorly terminated expression - expected a constant or variable
nn_NO: Dårleg utført uttrykk - forventa ein konstant eller ein variabel

en: Populate database
nn_NO: Fyll inn database

en: Popup
nn_NO: Sprettopp

en: Popup HTML editor
nn_NO: HTML-redigering i eige vindu

en: Portrait
nn_NO: Portrett

en: Portuguese
nn_NO: Portugisisk

en: Portuguese (Brazilian)
nn_NO: Portugisisk (Brasil)

en: Position
nn_NO: Posisjon

en: Position:
nn_NO: Posisjon:

en: Pre-installation check
nn_NO: Før-installasjonskontroll

en: Pre-installation check for LimeSurvey
nn_NO: Før-installasjonskontroll for LimeSurvey

en: Pre-mapped attributes
nn_NO: Førehandskopla attributtar

en: Predefined
nn_NO: Førehandsdefinert

en: Prefix for list items
nn_NO: Prefiks for listeelement

en: Prefix|Suffix for dropdown lists
nn_NO: Prefiks|suffiks i rullegardinlister

en: Present answer options in reverse order
nn_NO: Vis svaralternativa i motsett rekkjefølgje

en: Present as text input boxes instead of dropdown lists
nn_NO: Presenter som tekstboksar i staden for rullegardinlister

en: Present dropdown control(s) instead of list of radio buttons
nn_NO: Bruk rullegardinboksar i staden for ei liste med radioknappar

en: Present subquestions/answer options in random order
nn_NO: Vis underspørsmål/svaralternativ i tilfeldig rekkjefølgje

en: Presentation
nn_NO: Presentasjon

en: Presentation & navigation
nn_NO: Presentasjon & navigering

en: Preview
nn_NO: Førehandsvis

en: Preview conversion of conditions to relevance
nn_NO: Førehandsvis konvertering av vilkår til relevanse

en: Preview question
nn_NO: Førehandsvis spørsmål

en: Preview question group
nn_NO: Førehandsvis spørsmålsgruppe

en: Preview survey
nn_NO: Førehandsvis undersøking

en: Preview:
nn_NO: Førehandsvising:

en: Previous
nn_NO: Førre

en: Previous answer fields
nn_NO: Føregåande svarfelt

en: Previous century
nn_NO: Førre århundre

en: Previous decade
nn_NO: Førre tiår

en: Previous month
nn_NO: Førre månad

en: Previous questions
nn_NO: Førre spørsmål

en: Previous session is set to be finished.
nn_NO: Førre sesjon er sett til å vere ferdig.

en: Previous year
nn_NO: Førre år

en: Print answers
nn_NO: Skriv ut svar

en: Print your answers.
nn_NO: Skriv ut svara dine.

en: Printable survey
nn_NO: Utskriftsvenleg undersøking

en: Printable survey (*.html)
nn_NO: Utskriftsvenleg undersøking (*.html)

en: Prior to 16
nn_NO: Mindre enn 16

en: Pro tip: The subquestion may even contain HTML code.
nn_NO: Pro-tips: Underspørsmålet kan og innehalde HTML-kode.

en: Processing...
nn_NO: Arbeider...

en: Progress
nn_NO: Framgang

en: Public statistics:
nn_NO: Offentleg statistikk:

en: Publication & access control
nn_NO: Publisering & tilgangskontroll

en: Publish API on /admin/remotecontrol:
nn_NO: Publiser API på /admin/remotecontrol:

en: Q1 and Q3 calculated using %s
nn_NO: Q1 og Q2 kalkulert med %s

en: Question
nn_NO: Spørsmål

en: Question ID
nn_NO: Spørsmåls-ID

en: Question Type:
nn_NO: Spørsmålstype:

en: Question attribute
nn_NO: Spørsmålsattributt

en: Question attributes
nn_NO: Spørsmålsattributtar

en: Question attributes:
nn_NO: Spørsmålsattributtar:

en: Question by Question
nn_NO: Spørsmål etter spørsmål

en: Question by question
nn_NO: Spørsmål for spørsmål

en: Question by question mode not yet supported.
nn_NO: Spørsmål for spørsmål er førebels ikkje støtta.

en: Question code
nn_NO: Spørsmålskode

en: Question code %s was updated to %s.
nn_NO: Spørsmålskode %s blei oppdatert til %s.

en: Question code / ID
nn_NO: Spørsmålskode/ID

en: Question code may not be empty.
nn_NO: Spørsmålskode kan ikkje vere tom.

en: Question code:
nn_NO: Spørsmålskode:

en: Question codes must be unique.
nn_NO: Spørsmålskodar må vere unike.

en: Question codes must start with a letter and may only contain alphanumeric characters.
nn_NO: Spørsmålskodar må starte med ein bokstav og kan berre innehalde alfanumeriske teikn.

en: Question codes were successfully regenerated.
nn_NO: Spørsmålskodar blei regenererte.

en: Question could not be created with error on %s: %s
nn_NO: Spørsmål kunne ikkje opprettast med feil %s: %s

en: Question could not be created.
nn_NO: Kunne ikkje opprette spørsmål.

en: Question could not be deleted. There are conditions for other questions that rely on this question. You cannot delete this question until those conditions are removed.
nn_NO: Spørsmålet kan ikkje slettast. Andre spørsmål er avhengig av dette spørsmålet. Slett desse avhengigheitene før du slettar dette spørsmålet.

en: Question could not be updated
nn_NO: Spørsmål kunne ikkje oppdaterast

en: Question could not be updated with error on %s: %s
nn_NO: Spørsmål kunne ikkje oppdaterast med feil i %s: %s

en: Question could not be updated.
nn_NO: Spørsmål kunne ikkje oppdaterast.

en: Question could not be updated. There are conditions for other questions that rely on the answers to this question and changing the type will cause problems. You must delete these conditions  before you can change the type of this question.
nn_NO: Spørsmål kunne ikkje oppdaterast. Det er vilkår i andre spørsmål som avheng av svar frå dette spørsmålet. Å endre type vil føre til problem. Du må slette desse vilkåra før du kan endre dette spørsmålet sin type.

en: Question could not be updated. There are conditions for other questions that rely on the answers to this question and changing the type will cause problems. You must delete these conditions before you can change the type of this question.
nn_NO: Spørsmålet kunne ikkje slettast. Det finnast vilkår i andre spørsmål som er knytt til svar frå dette spørsmålet. Du må slette desse vilkåra før du kan endre spørsmåltypen til dette spørsmålet.

en: Question explorer
nn_NO: Spørsmålsutforskar

en: Question group
nn_NO: Spørsmålsgruppe

en: Question group import is complete.
nn_NO: Importen av spørsmålsgruppe er ferdig.

en: Question group import summary
nn_NO: Oppsummering av gruppeimport

en: Question group name
nn_NO: Namn på spørsmålsgruppe

en: Question group successfully saved.
nn_NO: Spørsmålsgruppe blei lagra.

en: Question group was not saved.
nn_NO: Spørsmålsgruppe blei ikkje lagra.

en: Question group:
nn_NO: Spørsmålsgruppe:

en: Question groups
nn_NO: Spørsmålsgrupper

en: Question groups in this survey
nn_NO: Spørsmålsgrupper i denne undersøkinga

en: Question help
nn_NO: Spørsmålshjelp

en: Question import is complete.
nn_NO: Spørsmålsimporteringa er ferdig.

en: Question import summary
nn_NO: Oppsummering av spørsmålsimporten

en: Question in language %s could not be created with error on %s: %s
nn_NO: Spørsmål på språk %s kunne ikkje opprettast med feil i %s: %s

en: Question in language %s could not be created.
nn_NO: Kunne ikkje opprette spørsmål på språk %s.

en: Question index
nn_NO: Spørsmålsoversikt

en: Question is added to target (result is set to database default value).
nn_NO: Spørsmål er lagt til mål (resultat er sett til standard databaseverdi).

en: Question is moved to another group (result is imported correctly).
nn_NO: Spørsmål er flytta til ei anna gruppe (resultat er korrekt importert).

en: Question is removed from target (result is ignored).
nn_NO: Spørsmål er fjerna frå mål (resultat er ignorert).

en: Question not found
nn_NO: Spørsmål ikkje funne

en: Question preview
nn_NO: Førehandsvis spørsmål

en: Question quick actions
nn_NO: Hurtigval for spørsmål

en: Question selection
nn_NO: Spørsmålsutval

en: Question summary
nn_NO: Oppsummering av spørsmål

en: Question text
nn_NO: Spørsmålstekst

en: Question themes:
nn_NO: Spørsmålstemaer:

en: Question time
nn_NO: Spørsmålstid

en: Question title
nn_NO: Spørsmålstittel

en: Question type
nn_NO: Spørsmålstype

en: Question type selector:
nn_NO: Spørsmålstypeveljar:

en: Question type:
nn_NO: Spørsmålstype:

en: Question validation equation
nn_NO: Spørsmål valideringslikning

en: Question validation tip
nn_NO: Hint for spørsmålsvalidering

en: Question was successfully added.
nn_NO: Spørsmål blei lagt til.

en: Question was successfully deleted.
nn_NO: Spørsmålet blei sletta.

en: Question was successfully saved.
nn_NO: Spørsmålet blei lagra.

en: Question:
nn_NO: Spørsmål:

en: Question:
nn_NO: Spørsmål:

en: Questions
nn_NO: Spørsmål

en: Questions in group:
nn_NO: Spørsmål i gruppe:

en: Questions in this survey
nn_NO: Spørsmål i denne undersøkinga

en: Questions with conditions to this group
nn_NO: Spørsmål med vilkår til denne gruppa

en: Quick CSV report
nn_NO: Hurtig CSV-rapport

en: Quick add...
nn_NO: Legg hurtig til...

en: Quick statistics
nn_NO: Hurtig statistikk

en: Quick translation
nn_NO: Hurtig oversetjing

en: Quick-add answers
nn_NO: Hurtig registrering av svar

en: Quick-add conditions
nn_NO: Legg hurtig til vilkår

en: Quick-add subquestion or answer items
nn_NO: Legg hurtig til underspørsmål eller svar

en: Quick-translation
nn_NO: Hurtig oversetjing

en: Quota action
nn_NO: Kvotehandling

en: Quota could not be added!
nn_NO: Kunne ikkje leggje til kvote.

en: Quota language settings:
nn_NO: Innstillingar for kvotespråk:

en: Quota members
nn_NO: Kvotemedlemmar

en: Quota members:
nn_NO: Kvotemedlemmar:

en: Quota message (%s)
nn_NO: Kvotebeskriving (%s)

en: Quota message:
nn_NO: Kvotemelding:

en: Quota name
nn_NO: Kvotenamn

en: Quota name (%s)
nn_NO: Kvotenamn (%s)

en: Quota saved
nn_NO: Kvote lagra

en: Quota with ID %s was deleted
nn_NO: Kvote med ID %s blei sletta

en: Quotas
nn_NO: Kvoter

en: Quote meta characters
nn_NO: Set metateikn i hermeteikn

en: R (data file)
nn_NO: R (datafil)

en: R (syntax file)
nn_NO: R (syntaksfil)

en: RANK
nn_NO: RANGERING

en: RPC interface enabled:
nn_NO: RPC-brukargrensesnitt er slått på:

en: Radar chart
nn_NO: Radar

en: Radio list
nn_NO: Radioliste

en: Random order
nn_NO: Tilfeldig rekkjefølgje

en: Random order:
nn_NO: Tilfeldig rekkjefølgje:

en: Randomization group name
nn_NO: Namn på tilfeldig-gruppe

en: Randomization group:
nn_NO: Tilfeldig-gruppe:

en: Randomize on each page load
nn_NO: Gjer tilfeldig kvar gong sida blir lasta

en: Range
nn_NO: Område:

en: Rank %s
nn_NO: Rangering %s

en: Rank header
nn_NO: Rangeringstittel

en: Ranking
nn_NO: Rangering

en: Reason:
nn_NO: Årsak:

en: Recommended
nn_NO: Anbefalt

en: Record Deleted
nn_NO: Post sletta

en: Records displayed:
nn_NO: Viste postar:

en: Records imported
nn_NO: Importerte postar

en: Recover your password
nn_NO: Gjenopprett passordet

en: Referrer URL
nn_NO: Avsandar si URL

en: Referrer URL will be saved.
nn_NO: Avsendar si URL vil bli lagra.

en: Regenerate question codes
nn_NO: Generer spørsmålskodar på nytt

en: Registration
nn_NO: Registrering

en: Registration attachments:
nn_NO: Vedlegg til registrering:

en: Registration email
nn_NO: E-post for registrering

en: Registration email body
nn_NO: E-postmelding i registrering

en: Registration email body:
nn_NO: Brødtekst for e-postregistrering:

en: Registration email subject
nn_NO: Emnefelt i e-postregistrering

en: Registration email subject:
nn_NO: Emnefelt i e-post om registrering:

en: Regular expression
nn_NO: Regulært uttrykk

en: Regular update
nn_NO: Vanleg oppdatering

en: Relative width of the labels
nn_NO: Relativ breidd på etikettane

en: Relevance
nn_NO: Relevans

en: Relevance [Validation] (Default value)
nn_NO: Relevanse [Validering] (Standardverdi)

en: Relevance equation
nn_NO: Relevanselikning

en: Relevance equation:
nn_NO: Relevanselikning:

en: Relevance help for printable survey
nn_NO: Relevansehjelp for utskriftsvenleg undersøking

en: Relevance:
nn_NO: Relevanse:

en: Reload URL
nn_NO: Last URL på nytt

en: Reload image
nn_NO: Last biletet på nytt

en: Reload your survey by clicking on the following link (or pasting it into your browser):
nn_NO: Last undersøkinga på nytt ved å klikke på lenka under (eller lim lenka inn i nettlesaren):

en: Reloading screen. Please wait.
nn_NO: Oppdaterer skjermen. Ver venleg og vent.

en: Remaining
nn_NO: Gjenverande

en: Remaining updates:
nn_NO: Gjenståande oppdateringar:

en: Reminder
nn_NO: Påminning

en: Reminder Email:
nn_NO: E-postpåminning:

en: Reminder attachments:
nn_NO: Vedlegg til påminnning:

en: Reminder count
nn_NO: Tal på påminningar

en: Reminder count:
nn_NO: Tal på påminningar:

en: Reminder email
nn_NO: E-post om påminning

en: Reminder email body
nn_NO: E-postmelding i påminning

en: Reminder email body:
nn_NO: Brødtekst i e-postpåminning:

en: Reminder email subject
nn_NO: Emnefelt i e-postpåminning

en: Reminder email subject:
nn_NO: Emnefelt i e-postpåminning:

en: Reminder sent to:
nn_NO: Påminning sendt til:

en: Reminder sent?
nn_NO: Påminning sendt?

en: Reminder status:
nn_NO: Status for påminning:

en: Reminder to participate in a survey
nn_NO: Påminning om å delta i ei undersøking

en: Reminder(s) sent
nn_NO: Sende påminning(ar)

en: RemoteControl is available using %s for transport and exposes the following functionality:
nn_NO: RemoteControl kan brukast ved %s for transport og for følgjande funksjonalitet:

en: Remove
nn_NO: Fjern

en: Remove attachment
nn_NO: Fjern vedlegg

en: Remove filters
nn_NO: Fjern filter

en: Remove from blacklist?
nn_NO: Fjern frå svarteliste?

en: Remove text or uncheck checkbox automatically
nn_NO: Fjern tekst eller fjern automatisk kryss i veljeboks

en: Rename
nn_NO: Endre namn

en: Renumber the new record.
nn_NO: Gje den nye oppføringa ny ID.

en: Reorder questions/question groups
nn_NO: Endre rekkjefølgje på spørsmål/grupper

en: Repeat a string
nn_NO: Repeter ein streng

en: Repeat password:
nn_NO: Skriv passordet ein gong til:

en: Repeating headings in array questions every X subquestions:
nn_NO: Repeterar overskrift i matrisespørsmål kvart X underspørsmål:

en: Replace
nn_NO: Erstatt

en: Replace all occurrences of the search string with the replacement string
nn_NO: Erstatt kvar førekomst av søkestrengen med erstatningsstrengen

en: Replace answers in file in the existing record.
nn_NO: Erstatt svar i fila i eksisterande post.

en: Replace choice header (default: "%s")
nn_NO: Erstatt valtittel (standard: "%s")

en: Replace rank header (default: "%s")
nn_NO: Erstatt rangeringstittel (standard: "%s")

en: Replace the existing record.
nn_NO: Erstatt den eksisterande oppføringa.

en: Replaces the label of the 'Other:' answer option with a custom text
nn_NO: Byttar ut teksten til feltet 'Anna:' med ein annan tekst

en: Report and skip the new record.
nn_NO: Rapporter og hopp over den nye posten.

en: Required
nn_NO: Naudsynt

en: Required PHP modules:
nn_NO: Naudsynte PHP-modular:

en: Reset
nn_NO: Nullstill

en: Reset all your tokens to the 'not used' state
nn_NO: Set alle nøklar til status 'ikkje brukte'

en: Reset answers and token completed state
nn_NO: Nullstill svar og nøkkelen sin fullføringsstuatus

en: Reset conditions
nn_NO: Nullstill betingingar

en: Reset conditions/relevance?
nn_NO: Nullstill vilkår/relevanse?

en: Reset response start ID?
nn_NO: Nullstill start-ID på svar

en: Reset start/end date/time?
nn_NO: Nullstill start-/slutt- dato/tid?

en: Reset the completed answers to the incomplete state
nn_NO: Nullstill fullstendige svar til status ufullstendig

en: Reset this template
nn_NO: Nullstill denne malen

en: Reset to default boxes
nn_NO: Nullstill til standardboksar

en: Resources
nn_NO: Ressursar

en: Resources Import Summary
nn_NO: Oppsummering av ressursimport

en: Resources import summary
nn_NO: Oppsummering av import av ressursar

en: Response
nn_NO: Svar

en: Response ID
nn_NO: Svar-ID

en: Response data file (*.csv,*.vv,*.txt) (maximum size: %d MB):
nn_NO: Svardatafil (*.csv,*.vv,*.txt) (maks storleik: %d MB):

en: Response filters
nn_NO: Svarfilter

en: Response import summary
nn_NO: Oppsummering av svarimport

en: Response submission for survey {SURVEYNAME}
nn_NO: Innsendt svar for undersøking {SURVEYNAME}

en: Response submission for survey {SURVEYNAME} with results
nn_NO: Svar for undersøking {SURVEYNAME} med resultat

en: Response summary
nn_NO: Oppsummering av svar

en: Response(s) deleted.
nn_NO: Svar sletta.

en: Responses
nn_NO: Svar

en: Responses & statistics
nn_NO: Svar & statistikk

en: Responses containing
nn_NO: Svar som inneheld

en: Responses to this survey are NOT anonymized.
nn_NO: Svara i denne undersøkinga er IKKJE anonyme.

en: Responses to this survey are anonymized.
nn_NO: Svara i denne undersøkinga er anonyme.

en: Responses will be date stamped.
nn_NO: Svara vil få datostempling

en: Responses will have the IP address logged
nn_NO: Svar vil bli logga med IP-adresse

en: Responses will have their referring URL logged.
nn_NO: Svara vil bli loggført med avsendaren si URL.

en: Responses will not be date stamped.
nn_NO: Svar blir ikkje datostempla.

en: Responses will not have the IP address logged.
nn_NO: Svar vil bli logga med avsendar si IP-adresse.

en: Responses will not have their referring URL logged.
nn_NO: Svar vil bli logga med avsendar si URL.

en: Restore
nn_NO: Gjennopprett

en: Restore options
nn_NO: Val for gjennoppretting

en: Restrict input to integer values
nn_NO: Avgrens inndata til heiltalverdiar

en: Result
nn_NO: Resultat

en: Results
nn_NO: Resulat

en: Results from LDAP Query.
nn_NO: Resultat frå LDAP-spørjing.

en: Resume later
nn_NO: Fortset seinare

en: Return a formatted string
nn_NO: Returner ein formattert tekststreng

en: Return comma-separated list of values
nn_NO: Returner kommaseparert liste med verdiar

en: Return current UNIX timestamp
nn_NO: Returner gjeldande UNIX tidsstempel

en: Return part of a string
nn_NO: Returner del av ein streng

en: Return to admin home
nn_NO: Attende til adminpanelet

en: Return to label set administration
nn_NO: Attende til administrasjon av etikettsamling

en: Return to question list
nn_NO: Attende til liste over spørsmål

en: Return to survey
nn_NO: Attende til undersøking

en: Return to survey administration
nn_NO: Attende til administrasjon av undersøking

en: Return to survey list
nn_NO: Attende til  undersøkingar

en: Returns true if all non-empty responses are unique
nn_NO: Returnerer "sant" viss alle ikkje-tomme svar er unike

en: Returns true(1) if it is a valid date in gregorian calendar
nn_NO: Returnerer sant(1) viss det er ein gyldig verdi i den gregorianske kalenderen

en: Reverse a string
nn_NO: Reverser ein tekststreng

en: Reverse answer order
nn_NO: Motsett svarrekkjefølgje

en: Romanian
nn_NO: Rumensk

en: Root URL:
nn_NO: Rot-URL:

en: Round fractions down
nn_NO: Rund av brøkar ned

en: Round fractions up
nn_NO: Avrund brøkar opp

en: Rounds a number to an optional precision
nn_NO: Avrundar tal til valfri presisjon

en: Rows
nn_NO: Rader

en: Rows & columns
nn_NO: Rader og kolonnar

en: Russian
nn_NO: Russisk

en: SMTP debug mode:
nn_NO: SMTP-feilsøkingsmodus:

en: SMTP debug output:
nn_NO: Utdata for SMTP-feilsøking:

en: SMTP encryption:
nn_NO: SMTP-kryptering:

en: SMTP host:
nn_NO: SMTP-nettstad:

en: SMTP password:
nn_NO: SMTP-passord:

en: SMTP username:
nn_NO: SMTP-brukarnamn:

en: SPSS export scale type
nn_NO: SPSS eksport skalatype

en: SPSS version:
nn_NO: SPSS-versjon:

en: SQL CODE THAT FAILED
nn_NO: SQL-KODE SOM FEILA

en: SQL command failed: %s
nn_NO: Feil med SQL-kommando: %s

en: Same
nn_NO: Uendra

en: Same height for all answer options
nn_NO: Same høgd for alle svarvala

en: Same height for lists
nn_NO: Same høgd for lister

en: Same origin
nn_NO: Same opphav

en: Save
nn_NO: Lagre

en: Save & activate survey
nn_NO: Lagre / aktiver undersøking

en: Save IP address:
nn_NO: Lagre IP-adresse:

en: Save IP address?
nn_NO: Lagre IP-adresse?

en: Save Now
nn_NO: Lagre

en: Save and close
nn_NO: Lagre og lukk

en: Save as label set
nn_NO: Lagre som etikettsamling

en: Save both of them on the R working directory (use getwd() and setwd() on the R command window to get and set it)
nn_NO: Lagre begge i R sin arbeidskatalog (bruk getcwd() og setwd() i R-kommandovinduet for å hente og setje denne)

en: Save boxes settings
nn_NO: Lagre innstillingar for boksar

en: Save changes
nn_NO: Lagre endringar

en: Save city
nn_NO: Lagre by

en: Save country
nn_NO: Lagre land

en: Save for further completion by survey user
nn_NO: Lagre for vidare fullføring av undersøkingsbrukar

en: Save postal code
nn_NO: Lagre postnummer

en: Save question group
nn_NO: Lagre spørsmålsgruppe

en: Save referrer URL:
nn_NO: Lagre referent-URL:

en: Save referrer URL?
nn_NO: Lagre avsendar si URL?

en: Save settings
nn_NO: Lagre innstillingar

en: Save state
nn_NO: Lagringsstatus

en: Save this, then create another:
nn_NO: Lagre denne, opprett deretter ein ny:

en: Save timings:
nn_NO: Lagre tidspunkt:

en: Save timings?
nn_NO: Lagre tidsbruk?

en: Save your unfinished survey
nn_NO: Lagre den uferdige undersøkinga

en: Saved
nn_NO: Lagra

en: Saved Survey Details
nn_NO: Detaljar om lagra undersøkingar

en: Saved name:
nn_NO: Namn:

en: Saved responses
nn_NO: Lagra svar

en: Scale
nn_NO: Skala

en: Scale 1
nn_NO: Skala 1

en: Scale 2
nn_NO: Skala 2

en: Scope
nn_NO: Omfang

en: Scope:
nn_NO: Omfang:

en: Screen:
nn_NO: Skjerm:

en: Search
nn_NO: Søk

en: Search by group name:
nn_NO: Søk etter gruppenamn:

en: Search:
nn_NO: Søk:

en: Second choice
nn_NO: Andre val

en: Section
nn_NO: Seksjon

en: Security
nn_NO: Sikkerheit

en: Security question:
nn_NO: Sikkerheitsspørsmål:

en: Security update
nn_NO: Sikkerheitsoppdatering

en: Security update!
nn_NO: Sikkerheitsoppdatering!

en: Select
nn_NO: Vel

en: Select ZIP file:
nn_NO: Vel ZIP-fil:

en: Select additional languages
nn_NO: Vel tilleggsspråk

en: Select all
nn_NO: Vel alle

en: Select answer:
nn_NO: Vel svar

en: Select columns
nn_NO: Vel kolonnar

en: Select columns:
nn_NO: Vel kolonnar:

en: Select decade
nn_NO: Vel tiår

en: Select file
nn_NO: Vel fil

en: Select icon
nn_NO: Vel ikon

en: Select label set file (*.lsl):
nn_NO: Vel etikettsamlingsfil (.*lsl):

en: Select language to add
nn_NO: Vel eit språk som skal leggjast til

en: Select languages
nn_NO: Vel språk

en: Select month
nn_NO: Vel månad

en: Select question
nn_NO: Vel spørsmål

en: Select question file (*.lsq):
nn_NO: Vel spørsmålsfil (*lsq):

en: Select question group file (*.lsg):
nn_NO: Vel spørsmålsgruppefil (*.lsg):

en: Select survey structure file (*.lss, *.txt) or survey archive (*.lsa) (maximum file size: %01.2f MB)
nn_NO: Vel undersøkingsstrukturfil (*.lss, *.txt) eller undersøkingsarkiv (*.lsa) (maksimal filstorleik: %01.2 MB)

en: Select survey to copy:
nn_NO: Vel undersøking å kopiere:

en: Select template ZIP file:
nn_NO: Vel mal ZIP-fil:

en: Select the LDAP query you want to run:
nn_NO: Vel LDAP_spørjinga du vil køyre:

en: Select the type of chart to be displayed
nn_NO: Vel diagramtype som skal visast

en: Select time
nn_NO: Vel tid

en: Select which fields to import as attributes with your {n} participant.|Select which fields to import as attributes with your {n} participants.
nn_NO: Vel kva felt som skal importerast som attributtar til {n} deltakar.|Vel kva felt som skal importerast som attributtar til {n} deltakarar.

en: Select year
nn_NO: Vel år

en: Select...
nn_NO: Vel...

en: Selectable
nn_NO: Valbar

en: Selectable by survey admin
nn_NO: Valbar av undersøkingsadmin

en: Selected answers
nn_NO: Valte svar

en: Selected attribute(s)...
nn_NO: Valt(e) attrubutt(ar)...

en: Selected participant share(s)...
nn_NO: Valte deltakar deling(ar)...

en: Selected participant(s)...
nn_NO: Valte deltakar(ar)...

en: Selected question(s)...
nn_NO: Vel spørsmål...

en: Selected quota(s)...
nn_NO: Valte kvotar...

en: Selected response(s)...
nn_NO: Vel svar...

en: Selected survey(s)...
nn_NO: Valte undersøkingar...

en: Selected!
nn_NO: Valt!

en: Selection
nn_NO: Utval

en: Semicolon
nn_NO: Semikolon

en: Send Invitations
nn_NO: Send invitasjonar

en: Send Reminders
nn_NO: Send påminningar

en: Send basic admin notification email to:
nn_NO: Send enkelt adminvarsel pr. e-post til:

en: Send confirmation emails:
nn_NO: Send e-postar om stadfesting:

en: Send detailed admin notification email to:
nn_NO: Send detaljert adminvarsel pr. e-post til:

en: Send email invitation
nn_NO: Send e-postinvitasjon

en: Send email invitations
nn_NO: Send e-postinvitasjonar

en: Send email reminder
nn_NO: Send e-postpåminning

en: Send invitation email to token ID(s):
nn_NO: Send invitasjon pr. e-post til følgjande nøkkel-ID(ar):

en: Send invitations
nn_NO: Send invitasjonar

en: Send me a copy:
nn_NO: Send meg ein kopi:

en: Send reminder to token ID(s):
nn_NO: Send påminning til nøkkel-ID(ar):

en: Send reminders
nn_NO: Send påminningar

en: Sending invitations...
nn_NO: Sender invitasjonar...

en: Sending reminders...
nn_NO: Sender påminning...

en: Sep
nn_NO: sep

en: Separator used:
nn_NO: Skiljeteikn:

en: September
nn_NO: september

en: Serbian (Cyrillic)
nn_NO: Serbisk (kyrillisk)

en: Serbian (Latin)
nn_NO: Serbisk (latinsk)

en: Server error!
nn_NO: Feil med tenaren!

en: Server name & port:
nn_NO: Tenarnamn & port:

en: Server time:
nn_NO: Tenartid:

en: Server type:
nn_NO: Tenartype:

en: Session lifetime for surveys (seconds):
nn_NO: Levetida til sesjonen til ei undersøking (sekundar):

en: Session writable
nn_NO: Skrivbar sesjon

en: Set "Mandatory" state
nn_NO: Angi som "naudsynt"

en: Set "Other" state
nn_NO: Angi status "anna"

en: Set CSS class
nn_NO: Angi CSS-klasse

en: Set Survey Rights
nn_NO: Set rettar til undersøking

en: Set a specific SPSS export scale type for this question
nn_NO: Set ein spesifikk SPSS-eksport skalatype til dette spørsmålet

en: Set below if your questions are shown one at a time, group by group or all on one page.
nn_NO: Under kan du velje om spørsmåla skal visast eit om gongen, gruppevis eller alt på ei side.

en: Set conditions
nn_NO: Set vilkår

en: Set cookie to prevent repeated participation:
nn_NO: Bruk informasjonskapslar for å unngå gjentakande delaking?

en: Set expiry date
nn_NO: Angi uløpsdato

en: Set global permissions for this user
nn_NO: Gi globale rettar til denne brukaren

en: Set name:
nn_NO: Namn på etikettsamling:

en: Set question group
nn_NO: Angi spørsmålsgruppe

en: Set question group and position
nn_NO: Angi spørsmålsgruppe og posisjon

en: Set question group for those question
nn_NO: Angi spørsmålsgruppe for desse spørsmåla

en: Set statistics options
nn_NO: Angi val for statistikk

en: Set survey permissions
nn_NO: Set rettar for undersøking

en: Set template permissions for this user
nn_NO: Set malrettar for denne brukaren

en: Set the handle shape. 'Custom' is defined in CSS using the Font Awesome font.
nn_NO: Angi fasong på handtak. Eigendefinert er definert i CSS ved bruk av fonten Font Awesome.

en: Set the orientation.
nn_NO: Set orientering.

en: Set the percentage width of the (sub-)question column (1-100)
nn_NO: Set prosentbreidda til kolonna med (under-)spørsmål (1-100)

en: Set this to the IP/net location of your database server. In most cases "localhost" will work. You can force Unix socket with complete socket path.
nn_NO: Set denne til databasetenaren si ip-adresse eller namn. I dei fleste høve vil det vere greit med "localhost". Du kan tvinge Unix socket med å gi fullstendig sti til socket.

en: Set token length to:
nn_NO: Set nøkkellengd til:

en: Set user permissions
nn_NO: Angi brukarrettar

en: Settings
nn_NO: Innstillingar

en: Settings & Plugins
nn_NO: Innstillingar & tillegg

en: Settings for plugin %s
nn_NO: Innstillingar for tillegg %s

en: Settings for plugin: %s
nn_NO: Innstillingar for tillegg: %s

en: Settings saved
nn_NO: Innstillingar blei lagra

en: Share
nn_NO: Dele

en: Share panel
nn_NO: Delingspanel

en: Share participant(s)
nn_NO: Del deltakar(ar)

en: Share this participant
nn_NO: Del denne deltakaren

en: Share with all users
nn_NO: Del med alle brukarar

en: Shared by
nn_NO: Delt av

en: Shift-JIS Japanese
nn_NO: Shift-JIS Japansk

en: Short Free Text
nn_NO: Kort tekst

en: Short names
nn_NO: Korte namn

en: Should this attribute be visible on the panel?
nn_NO: Skal dette attributtet vere synleg i panelet?

en: Should we proceed with the delete?
nn_NO: Skal vi halde fram med slettinga?

en: Show
nn_NO: Vis

en: Show "No answer":
nn_NO: Vis "Ingen svar"

en: Show "There are X questions in this survey":
nn_NO: Vis "Det er x spørsmål i denne undersøkinga":

en: Show 'no answer' option for non-mandatory questions:
nn_NO: Vis alternativet 'ikkje noko svar' for spørsmål som ikkje er naudsynte:

en: Show PHPInfo
nn_NO: Vis PHPInfo

en: Show a map in the statistics?
nn_NO: Vis kart i statistikk?

en: Show advanced settings
nn_NO: Vis avanserte innstillingar

en: Show an alert if answers exceeds the number of max answers
nn_NO: Vis eit varsel viss svar overstig grensa for maksimum tal på svar

en: Show both
nn_NO: Vis begge

en: Show both (Forced by the system administrator)
nn_NO: Vis begge (tvungen av systemadministrator)

en: Show comment
nn_NO: Vis kommentar

en: Show conditions for this question
nn_NO: Vis vilkåra til dette spørsmålet

en: Show during registration?
nn_NO: Vis i løpet av registreringa?

en: Show grand total
nn_NO: Vis totalsum

en: Show grand total for either columns or rows
nn_NO: Vis totalsummar for anten kolonnar eller rader

en: Show graphs in public statistics:
nn_NO: Vis diagram i offentleg statistikk:

en: Show graphs:
nn_NO: Vis diagram:

en: Show group description only
nn_NO: Vis berre gruppebeskriving

en: Show group description only (Forced by the system administrator)
nn_NO: Vis berre gruppebeskriving (tvungen av systemadministrator)

en: Show group name and/or group description:
nn_NO: Vis gruppenamn og/eller gruppebeskriving

en: Show group name only
nn_NO: Vis berre gruppenamn

en: Show group name only (Forced by the system administrator)
nn_NO: Vis berre gruppenamn (tvungen av systemadministrator)

en: Show header in answers export PDFs:
nn_NO: Vis overskrift i eksport av svar til PDF:

en: Show in public statistics
nn_NO: Vis i offentleg statistikk

en: Show in public statistics:
nn_NO: Vis i offentleg statistikk:

en: Show javascript alert
nn_NO: Vis javascript-åtvaring

en: Show last visited survey and question:
nn_NO: Vis sist vitja undersøking og spørsmål:

en: Show last..
nn_NO: Vis siste..

en: Show next..
nn_NO: Vis neste..

en: Show next...
nn_NO: Vis neste...

en: Show on-screen keyboard:
nn_NO: Vis tastatur på skjerm:

en: Show previous..
nn_NO: Vis førre..

en: Show previous...
nn_NO: Vis førre...

en: Show progress bar:
nn_NO: Vis framdrift:

en: Show question code only
nn_NO: Vis berre spørsmålskode

en: Show question code only (Forced by the system administrator)
nn_NO: Vis berre spørsmålskode (tvunge av systemadministrator)

en: Show question group title and/or description:
nn_NO: Vis namn på spørsmålsgruppe og/eller beskriving:

en: Show question index / allow jumping:
nn_NO: Vis spørsmålsindeks / tillat hopping:

en: Show question number and/or code:
nn_NO: Vis spørsmålsnummer og/eller kode

en: Show question number and/or question code:
nn_NO: Vis spørsmålsnummer og/eller spørsmålskode

en: Show question number only
nn_NO: Vis berre spørsmålsnummer

en: Show question number only (Forced by the system administrator)
nn_NO: Vis berre spørsmålsnummer (tvungen av systemadministrator)

en: Show search box on survey list:
nn_NO: Vis søkeboks i liste over undersøkingar:

en: Show start...
nn_NO: Vis byrjing...

en: Show statistics of this question in the public statistics page
nn_NO: Vis statistikk frå dette spørsmålet på den offentlege statistikksida

en: Show survey list:
nn_NO: Vis liste med undersøkingar:

en: Show survey logic file
nn_NO: Vis logikkfila

en: Show text responses inline:
nn_NO: Vis tekstsvar innebygd:

en: Show title
nn_NO: Vis tittel

en: Show totals for
nn_NO: Vis totalar for

en: Show totals for either rows, columns or both rows and columns
nn_NO: Vis summar for enten rader, kolonnar eller både rader og kolonnar

en: Show welcome screen:
nn_NO: Vis velkomstskjerm:

en: Showing filtered results
nn_NO: Viser filtrerte resultat

en: Side-menu behaviour:
nn_NO: Oppførsel til sidemeny:

en: Simple
nn_NO: Enkel

en: Simple bind LDAP configuration doesn't allow LDAP user creation
nn_NO: Enkel LDAP-konfigurasjon tillet ikkje oppretting av LDAP-brukar

en: Simple mode
nn_NO: Enkelt modus

en: Simple selector
nn_NO: Enkel veljar

en: Simple template editor
nn_NO: Enkel malredigering

en: Sine
nn_NO: Sinus

en: Single checkbox
nn_NO: Ein avkryssingsboks

en: Single choice questions
nn_NO: Einvalspørsmål

en: Single response: ID %s
nn_NO: Enkeltsvar: ID %s

en: Site name
nn_NO: Namn på nettstad

en: Site name:
nn_NO: Nettstadnamn:

en: Size
nn_NO: Storleik

en: Skipped files:
nn_NO: Filer som er utelate:

en: Skipped tokens entry:
nn_NO: Hoppa over nøkkeloppføring:

en: Slider
nn_NO: Skyvekontroll

en: Slider accuracy
nn_NO: Skyvekontrollen si nøyaktigheit

en: Slider initial value
nn_NO: Skyvekontrollen sin startverdi

en: Slider left/right text separator
nn_NO: Skyvekontroll venstre/høgre skiljeteikn

en: Slider maximum value
nn_NO: Maks verdi for skyvekontroll

en: Slider minimum value
nn_NO: Skyvekontrollen sin minimumsverdi

en: Slider starts at the middle position
nn_NO: Skyvekontrollen startar i midtposisjon

en: Slider with emoticon
nn_NO: Skyvekontroll med emoticon

en: Slovak
nn_NO: Slovakisk

en: Slovenian
nn_NO: Slovensk

en: Some URL description
nn_NO: Ei beskriving av URL

en: Some automatic fixes were already applied.
nn_NO: Nokre automatiske fiksar er allereie retta.

en: Some description text
nn_NO: Ei beskrivande tekst

en: Some emails were not sent because the server did not accept the email(s) or some other error occured.
nn_NO: Nokre e-postar blei ikkje sende fordi tenaren ikkje aksepterte e-postane eller fordi det oppsto ein annan feil.

en: Some entries had a validity date set which was not yet valid or not valid anymore.
nn_NO: Nokre oppføringar hadde ein gyldig dato som ikkje var gyldig enno eller som lenger var gyldig.

en: Some piece-of-cake steps to create your very own first survey:
nn_NO: Nokre enkle steg for å lage den første undersøkinga di:

en: Some questions have been disabled
nn_NO: Nokre spørsmål er slått av

en: Some text in this answer
nn_NO: Noko tekst i dette svaret

en: Sorry there are no supported question types in this survey.
nn_NO: Det finnast ingen støtta spørsmålstypar i denne undersøkinga.

en: Sorry your responses have exceeded a quota on this survey.
nn_NO: Beklagar, men dine svar har overstege ei kvote til denne undersøkinga.

en: Sorry, but the LDAP module is missing in your PHP configuration.
nn_NO: Beklagar, LDAP-modulen manglar i PHP-konfigurasjonen.

en: Sorry, but this question has no responses yet so a graph cannot be shown.
nn_NO: Beklagar, men dette spørsmålet har førebels ikkje noko svar, og ein graf kan derfor ikkje visast.

en: Sorry, but this question has too many answer options to be shown properly in a graph.
nn_NO: Dette spørsmålet har for mange svaralternativ til å visast rett i eit diagram.

en: Sorry, no more files can be uploaded!
nn_NO: Beklagar, fleire filer kan ikkje lastast opp!

en: Sorry, only %s extensions are allowed!
nn_NO: Beklagar, berre %s endingar er tillatne!

en: Sorry, only %s files can be uploaded for this question!
nn_NO: Beklagar, berre %s filer kan bli lasta opp i dette spørsmålet!

en: Sorry, the name you entered for the label set is already in the database. Please select a different name.
nn_NO: Namnet du gav etikettsamlinga finnast frå før i databasen. Vel eit anna namn.

en: Sorry, the request failed!
nn_NO: Beklagar, førespurnaden var ikkje vellukka!

en: Sorry, the uploaded file (%s) is larger than the allowed filesize of %s KB.
nn_NO: Beklagar, den opplasta fila (%s) er større enn tillate filstørrelse på %s KB.

en: Sorry, there are no files for this response.
nn_NO: Det finnast ikkje filer i dette svaret.

en: Sorry, this file extension (%s) is not allowed!
nn_NO: Beklagar, denne filendinga (%s) er ikkje tillaten!

en: Sorry, this file is too large. Only files up to %01.2f MB are allowed.
nn_NO: Fila er for stor. Kun filer opp til %01.2f MB er lovleg.

en: Sorry, this file is too large. Only files upto %s KB are allowed.
nn_NO: Beklagar, denne fila er for stor. Berre filer opptil %s KB er tillate.

en: Sorry, this file was not found.
nn_NO: Denne fila blei ikkje funnen.

en: Sorry, this response was not found.
nn_NO: Dette svaret blei ikkje funne.

en: Sort answers alphabetically
nn_NO: Sorter svar alfabetisk

en: Sort the answer options alphabetically
nn_NO: Sorter svaralternativa i alfabetisk rekkjefølgje

en: Source table
nn_NO: Kjeldetabell

en: Spanish
nn_NO: Spansk

en: Spanish (Argentina)
nn_NO: Spansk (Argentina)

en: Spanish (Argentina) (Informal)
nn_NO: Spansk (Argentina, uformell)

en: Spanish (Chile)
nn_NO: Spansk (Chile)

en: Spanish (Mexico)
nn_NO: Spansk (Mexico)

en: Specify a custom date/time format (the <i>d/dd m/mm yy/yyyy H/HH M/MM</i> formats and "-./: " characters are allowed for day/month/year/hour/minutes without or with leading zero respectively. Defaults to survey's date format
nn_NO: Spesifiser eit tilpassa format for dato og tid (teikna <i>d/dd m/mm yy/yyyy H/HH M/MM</i> og -./: kan brukast for dag, månad, år, time og minutt – med eller utan null føre. Standard er undersøkinga sitt datoformat.

en: Square
nn_NO: Kvadrat

en: Square root
nn_NO: Kvadratrot

en: Standard deviation
nn_NO: Standardavvik

en: Standard fields
nn_NO: Standardfelt

en: Standard token fields
nn_NO: Standard nøkkelfelt

en: Stars
nn_NO: Stjerner

en: Start HTML editor in a popup window
nn_NO: Start HTML-redigering i eit eige vindu

en: Start bounce processing
nn_NO: Start returprosessering

en: Start date/time:
nn_NO: Startdato/tid:

en: Start installation
nn_NO: Start installasjon

en: Start language
nn_NO: Standardspråk

en: Start language:
nn_NO: Startspråk:

en: Started but not yet completed
nn_NO: Starta men førebels ikkje ferdig

en: Starting from:
nn_NO: Start frå:

en: Starting in 2.05, variable names should only contain letters and numbers; and may not start with a number. This variable name is deprecated.
nn_NO: Frå og med versjon 2.05 kan variabelnamn berre innehalde bokstavar og tal, men ikkje tal først. Dette variabelnamnet er godteke.

en: Statistics
nn_NO: Statistikk

en: Statistics URL
nn_NO: Statistikk-URL

en: Statistics report language:
nn_NO: Språk for statistikkrapport

en: Statistics survey %s
nn_NO: Statistikk for undersøking %s

en: Stay safe and up to date
nn_NO: Ver sikker og oppdatert

en: Step 1:
nn_NO: Steg 1:

en: Step 2:
nn_NO: Steg 2:

en: Step value
nn_NO: Stegverdi

en: Stop this survey
nn_NO: Stopp denne undersøkinga

en: Storage
nn_NO: Lagerplass

en: Store the city?
nn_NO: Lagre by?

en: Store the country?
nn_NO: Lagre landet?

en: Store the postal code?
nn_NO: Ta vare på postkoden?

en: Store the state?
nn_NO: Lagre fylket?

en: Straight
nn_NO: Rett fram

en: Strip HTML and PHP tags from a string
nn_NO: Fjern HTML- og PHP-tags frå ein tekststreng

en: Strip whitespace (or other characters) from the beginning and end of a string
nn_NO: Ta vekk mellomrom (eller andre teikn) frå starten og slutten av ein tekststreng

en: Strip whitespace (or other characters) from the beginning of a string
nn_NO: Ta vekk mellomrom (eller andre teikn) frå starten av ein tekststreng

en: Strip whitespace (or other characters) from the end of a string
nn_NO: Ta vekk mellomrom (eller andre teikn) frå slutten av ein tekststreng

en: Style:
nn_NO: Stil:

en: Subject:
nn_NO: Emne:

en: Submission date
nn_NO: Innsendingsdato

en: Submit
nn_NO: Lever svar

en: Submit Your Survey.
nn_NO: Send inn undersøkinga.

en: Submit your answers
nn_NO: Send inn svara dine

en: Submit your survey.
nn_NO: Send inn undersøkinga.

en: Submitted
nn_NO: Sendt

en: Subquestion codes may only contain alphanumeric characters.
nn_NO: Underspørsmålskodar kan berre innehalde alfanumeriske teikn.

en: Subquestion codes must be unique.
nn_NO: Underspørsmålskodar må vere unike.

en: Subquestions
nn_NO: Underspørsmål

en: Subquestions %s could not be updated.
nn_NO: Underspørsmål %s kunne ikkje oppdaterast.

en: Subquestions were successfully saved.
nn_NO: Underspørsmål blei lagra.

en: Subscribe to ComfortUpdate!
nn_NO: Abonner på ComfortUpdate!

en: Subtotals based on displayed questions:
nn_NO: Summar er baserte på viste spørsmål:

en: Success
nn_NO: Vellukka

en: Success!
nn_NO: Suksess!

en: Successful login
nn_NO: Vellukka innlogging

en: Successfully created CPDB entries
nn_NO: Laga CPDB-oppføringar

en: Successfully created token entries
nn_NO: Oppretta nøkkeloppføringar

en: Sum the values of answered questions in the list which pass the critiera (arg op value)
nn_NO: Summer verdiane i svarte spørsmål i lista som stemmer med kriteriane (arg op verdi)

en: Summary
nn_NO: Oppsummering

en: Support this project - Donate to
nn_NO: Støtt dette prosjektet - doner til

en: Support this project - Donate to %s!
nn_NO: Støtt prosjektet - doner til %s!

en: Survey
nn_NO: Undersøking

en: Survey %s
nn_NO: Undersøking %s

en: Survey Has Been Deactivated
nn_NO: Undersøkinga har blitt deaktivert

en: Survey ID
nn_NO: ID

en: Survey ID %d saved at %s containing %d record(s)
nn_NO: Undersøking med ID %d lagra %s med %d post(ar)

en: Survey ID %d saved at %s containing %d record(s) (%s)
nn_NO: Undersøking ID %d lagra %s inneheld %d post(ar) (%s)

en: Survey ID:
nn_NO: ID:

en: Survey URL:|Survey URLs:
nn_NO: Undersøkings-URL:|Undersøkings-URLar:

en: Survey activation
nn_NO: Aktivering av undersøking

en: Survey administrator %s (%s)
nn_NO: Administrator for undersøkinga %s (%s)

en: Survey archive (*.lsa)
nn_NO: Undersøkingsarkiv (*.lsa)

en: Survey archive (.lsa)
nn_NO: Undersøkingsarkiv (.lsa)

en: Survey bounce email address:
nn_NO: Undersøkinga si returadresse:

en: Survey cannot be activated yet.
nn_NO: Undersøkinga kan ikkje aktiverast no.

en: Survey cannot be activated. Either you have no permission or there are no questions.
nn_NO: Undersøkinga kan ikkje aktiverast. Enten har du ikkje rettar eller det finnast ingen spørsmål.

en: Survey content
nn_NO: Undersøkingsinnhald

en: Survey copy summary
nn_NO: Oppsummering av kopiering av undersøking

en: Survey could not be created because it did not have a title
nn_NO: Undersøkinga kunne ikkje opprettast sidan ho ikkje inneheldt tittel

en: Survey could not be updated
nn_NO: Undersøkinga kunne ikkje oppdaterast

en: Survey deleted.
nn_NO: Undersøkinga sletta.

en: Survey deletion
nn_NO: Sletting av undersøking

en: Survey description
nn_NO: Beskriving

en: Survey display mode is set to %s:
nn_NO: Visningsmodus er sett til %s:

en: Survey does not pass consistency check
nn_NO: Undersøkinga besto ikkje konsistenskontrollen

en: Survey expiration date
nn_NO: Utlaupsdato

en: Survey files deleted.
nn_NO: Undersøkingsfiler sletta.

en: Survey has been activated. Results table has been successfully created.
nn_NO: Undersøkinga er no aktivert. Svartabell er oppretta.

en: Survey import summary
nn_NO: Oppsummering av undersøkingsimport

en: Survey language could not be created.
nn_NO: Språket i undersøkinga kunne ikkje opprettast.

en: Survey list
nn_NO: Liste over undersøkingar

en: Survey logic file
nn_NO: Logikkfil

en: Survey name
nn_NO: Namn på undersøking

en: Survey name (ID)
nn_NO: Namn på undersøking (ID)

en: Survey name (ID):
nn_NO: Namn på undersøking (ID):

en: Survey not found
nn_NO: Undersøking ikkje funne

en: Survey owner:
nn_NO: Eigar:

en: Survey participant attributes
nn_NO: Deltakarattributtar

en: Survey participant export options
nn_NO: Val for deltakareksport

en: Survey participant summary
nn_NO: Oppsummering av deltakarar

en: Survey participants
nn_NO: Deltakarar i undersøkinga

en: Survey participants have not been initialised for this survey.
nn_NO: Deltakarar er ikke oppretta i denne undersøkinga.

en: Survey permissions
nn_NO: Undersøkingsrettar

en: Survey permissions for all users in this group were successfully updated.
nn_NO: Undersøkingsrettane for alle brukarar i denne gruppa blei oppdaterte.

en: Survey permissions were successfully updated.
nn_NO: Undersøkingsrettane blei oppdatere.

en: Survey preview only for administration users:
nn_NO: Førehandsvisning av undersøking berre for administrator-brukarar

en: Survey quick actions
nn_NO: Hurtigval for undersøking

en: Survey quota
nn_NO: Undersøkingskvote

en: Survey quotas
nn_NO: Undersøkingskvotar

en: Survey registration confirmation
nn_NO: Stadfesting på registrering

en: Survey response
nn_NO: Undersøkingssvar

en: Survey response %d
nn_NO: Undersøkingssvar %d

en: Survey responses
nn_NO: Undersøkingssvar

en: Survey security
nn_NO: Sikkerheit for undersøking

en: Survey settings
nn_NO: Undersøkelsesinnstillingar

en: Survey settings were successfully saved.
nn_NO: Innstillingane for undersøkinga blei lagra.

en: Survey settings:
nn_NO: Innstillingar for undersøking:

en: Survey status:
nn_NO: Status:

en: Survey storage
nn_NO: Lagerplass for undersøkingar

en: Survey structure (*.lss)
nn_NO: Undersøkingsstruktur (*.lss)

en: Survey structure (.lss)
nn_NO: Undersøkingsstruktur (.lss)

en: Survey structure import summary
nn_NO: Oppsummering av import av undersøkingsstruktur

en: Survey summary
nn_NO: Oppsummering av undersøking

en: Survey text elements
nn_NO: Tekstelement i undersøking

en: Survey title
nn_NO: Undersøkingstittel

en: Survey title and description
nn_NO: Tittel og beskriving på undersøking

en: Survey title:
nn_NO: Tittel på undersøking:

en: Survey-SID/Group
nn_NO: Undersøking-SID/gruppe

en: Surveys
nn_NO: Undersøkingar

en: Swedish
nn_NO: Svensk

en: Switch to closed-access mode
nn_NO: Bytt til lukka tilgangsmodus.

en: System information
nn_NO: Systeminformasjon

en: System overview
nn_NO: Systemoversikt

en: TIS620 Thai
nn_NO: TIS620 Thailandsk

en: Tab-separated-values format (*.txt)
nn_NO: Tab-separert format (*.txt)

en: Table column usage
nn_NO: Tabellkolonneforbruk

en: Table prefix
nn_NO: Tabellprefiks

en: Table prefix:
nn_NO: Tabellprefiks:

en: Table size usage
nn_NO: Tabellstorleik

en: Take ownership
nn_NO: Overta eigarskap

en: Tamil
nn_NO: Tamilsk

en: Target (sub-)question:
nn_NO: Mål-(under)spørsmål:

en: Target database version:
nn_NO: Måldatabaseversjon:

en: Target question
nn_NO: Spørsmål

en: Template
nn_NO: Mal

en: Template '%s' does already exist.
nn_NO: Malen '%s' eksisterar allereie.

en: Template '%s' was successfully deleted.
nn_NO: Malen '%s' blei sletta.

en: Template Sample
nn_NO: Døme på mal

en: Template could not be renamed to '%s'.
nn_NO: Mal kunne ikkje endre namn til `%s`.

en: Template editor mode:
nn_NO: Malredigarar-modus

en: Template editor:
nn_NO: Malredigering:

en: Template permissions were updated successfully.
nn_NO: Malrettane blei oppdaterte.

en: Template:
nn_NO: Mal:

en: Templates
nn_NO: Malar

en: Terminate survey
nn_NO: Avslutt undersøking

en: Test if your server has SSL enabled by clicking on this link.
nn_NO: Test om tenaren har slått på SSL ved å klikke på denne lenka.

en: Test navigation
nn_NO: Test navigering

en: Text [Help] (Tip)
nn_NO: Tekst [hjelp] (tips)

en: Text abbreviated:
nn_NO: Tekst forkorta

en: Text box
nn_NO: Tekstboks

en: Text display
nn_NO: Tekstvisning

en: Text inputs
nn_NO: Tekstboksar

en: Text needs to be lowercase.
nn_NO: Tekst må skrivast med små bokstavar.

en: Text needs to be uppercase.
nn_NO: Tekst må skrivast med store bokstavar.

en: Text questions
nn_NO: Tekstspørsmål

en: Text shown on each subquestion row between both scales in dropdown mode
nn_NO: Teksten som visast på kvar underspørsmålsline mellom begge skalaene i rullegardinmodus

en: Thank you for completing this survey.
nn_NO: Takk for at du gjennomførte undersøkinga.

en: Thank you for registering to participate in this survey.
nn_NO: Takk for at du registrerte deg for å ta del i denne undersøkinga.

en: Thank you for saving your survey in progress.  The following details can be used to return to this survey and continue where you left off.  Please keep this e-mail for your reference - we cannot retrieve the password for you.
nn_NO: Takk for at du lagrar ei undersøking før ho er ferdig. Følgjande detaljar kan bli brukt for å kome attende til undersøkinga og fortsetje der du slapp. Pass på denne e-posten, det er ingen andre enn deg som har tilgang til passordet.

en: Thank you!
nn_NO: Tusen takk!

en: The 'time limit warning' will stay visible for this many seconds (will not turn off if this setting is left blank)
nn_NO: Varsel om tidsutløp vil vere synleg i angitt tal på sekundar (vil ikkje forsvinne viss ikkje noko blir angitt her)

en: The 2nd 'time limit warning' will stay visible for this many seconds (will not turn off if this setting is left blank)
nn_NO: Andre gongs åtvaring ved tidsutløp vil vere synleg i oppgitt tal sekundar (vil ikkje forsvinne viss ikkje noko er angitt her)

en: The 2nd message to display as a 'time limit warning' (a default warning will display if this is left blank)
nn_NO: Andregongs åtvaringstekst som visast ved tidsutløp (ei standardmelding visast viss det ikkje er angitt noko her)

en: The ComfortUpdate service is currently undergoing maintenance.
nn_NO: ComfortUpdate-tenesta er for tida nede grunna vedlikehald.

en: The LimeSurvey ComfortUpdate is a great feature to easily update to the latest version of LimeSurvey. To use it you will need an update key.
nn_NO: LimeSurvey ComfortUpdate er ein nyttig funksjon for på ein enkel måte å oppdatere til siste versjon av LimeSurvey. Du treng ein oppdateringsnøkkel for å nytte han.

en: The LimeSurvey ComfortUpdate is an easy procedure to quickly update to the latest version of LimeSurvey.
nn_NO: LimeSurvey ComfortUpdate er ein enkel og hurtig måte å oppdatere til siste versjon av LimeSurvey.

en: The ZIP library is not activated in your PHP configuration thus importing ZIP files is currently disabled.
nn_NO: ZIP-biblioteket er ikkje aktivert i PHP-konfigurasjonsfila, og derfor kan ikkje ZIP-filer importerast enno.

en: The address you have entered is already registered. An email has been sent to this address with a link that gives you access to the survey.
nn_NO: Adresse du har gitt finnast frå før. Ein e-post med lenkje til undersøkinga er sendt på e-post til denne adressa.

en: The answer options will be distributed across the number of columns set here
nn_NO: Svaralternativa vil bli spreidd utover talet på kolonnar angitt her

en: The answer to the security question is incorrect.
nn_NO: Svaret på sikkerheitsspørsmålet er galt.

en: The answer(s) must meet these array_filter criteria:
nn_NO: Svara må innfri desse array_filter-kriteria:

en: The answer(s) must meet these validation criteria:
nn_NO: Svar(a) må innfri desse valideringskriteria:

en: The database does not meet the minimum MySQL/MariaDB server version requirement for LimeSurvey (%s). Found version: %s
nn_NO: LimeSurvey krev at MySQL/MariaDB minimum er versjon %s. Tilgjengeleg versjon er %s

en: The database exists and contains LimeSurvey tables.
nn_NO: Databasen eksisterar og inneheld LimeSurvey-tabellar.

en: The database has been updated from version %s to version %s.
nn_NO: Databasen er oppdatert frå versjon %s til versjon %s.

en: The database you specified does already exist.
nn_NO: Databasen du oppgav finnast allereie.

en: The database you specified does not exist:
nn_NO: Databasen du oppgav finst ikkje:

en: The email address is not valid.
nn_NO: E-postadressa er ikkje gyldig.

en: The email address you have entered is already registered and the survey has been completed.
nn_NO: E-postadressa du har oppgitt er allereie brukt og undersøkinga er fullført.

en: The email you used is not valid. Please try again.
nn_NO: E-postadressa du gav er ikkje gyldig. Prøv om att.

en: The entry was assigned the following record id:
nn_NO: Oppføringa blei tilordna følgjande id:

en: The existing label set has assessment values assigned.
nn_NO: Den eksisterande etikettsamlinga har vurderingsverdiar knytt til seg.

en: The existing label set has different/more languages.
nn_NO: Eksisterande etikettsamling has andre/flere språk.

en: The file %s was deleted.
nn_NO: Fila %s blei sletta.

en: The file has been successfully uploaded.
nn_NO: Fila er lasta opp.

en: The folder %s doesn't exist and can't be created.
nn_NO: Katalogen %s eksisterar ikkje og kan ikke opprettast.

en: The following LimeSurvey updates are available:
nn_NO: Følgjande oppdateringar er tilgjengelege for LimeSurvey:

en: The following additional fields were found in your CSV file.
nn_NO: Følgjande ekstrafelt blei funne i CSV-fila.

en: The following answers should be deleted:
nn_NO: Følgjande svar bør slettast:

en: The following assessments should be deleted:
nn_NO: Følgjande vurderingar kan slettast:

en: The following conditions should be deleted:
nn_NO: Følgjande betingingar bør slettast:

en: The following files will be modified or deleted but were already modified by someone else.
nn_NO: Følgjande filer vil bli endra eller sletta men var allereie endra av nokon annan.

en: The following files would be added by the update but already exist. This is unusual and may result from an earlier update attempt.
nn_NO: Følgjande filer blir lagt til av oppdateringa med finnast frå før. Dette er ikkje vanleg og kan vere noko som heng att frå ei tidlegare oppdatering.

en: The following groups should be deleted:
nn_NO: Følgjande grupper bør slettast:

en: The following old survey response tables exist and may be deleted if no longer required:
nn_NO: Følgjande gamle svartabellar  finnast og kan slettast viss dei ikkje lenger er i bruk:

en: The following old survey tables should be deleted because they contain no records or their parent survey no longer exists:
nn_NO: Følgjande gamle undersøkingstabellar bør slettast fordi dei ikkje inneheld postar eller fordi deira foreldreundersøking ikkje lenger finnast.

en: The following old token list tables exist and may be deleted if no longer required:
nn_NO: Følgjande gamle nøkkeltabellar finnast og kan slettast viss dei ikkje lenger er i bruk:

en: The following problems have been found:
nn_NO: Følgjande problem blei funne:

en: The following questions should be deleted:
nn_NO: Følgjande spørsmål kan slettast:

en: The following steps will be done by this update:
nn_NO: Følgjande vil bli gjort av denne oppdateringa:

en: The following survey language settings should be deleted:
nn_NO: Følgjande språkinnstillingar kan slettast:

en: The following surveys are available:
nn_NO: Du kan delta i ei av følgjande undersøkingar:

en: The following surveys should be deleted:
nn_NO: Følgjande undersøkingar kan slettast:

en: The fonts file %s was not found in <limesurvey root folder>/fonts directory. Please, see the txt file for your language in fonts directory to generate the charts.
nn_NO: Font-fila %s vart ikkje funne i <limesurvey root folder>/fonts. Les txt-fila for ditt språk i fonts-katalogen for å finne ut korleis du kan generere grafane.

en: The handle is displayed at the middle of the slider except if Slider initial value is set (this will not set the initial value).
nn_NO: Handtaket er vist på midten av skyvekontrollen, med mindre det er sett ein startverdi i skyvekontrollen (dettte vil ikkje setje startverdien).

en: The imap PHP library is not installed or not activated. Please contact your system administrator.
nn_NO: PHP-biblioteket for imap er ikkje installert eller aktivert. Ta kontakt med systemadministratoren.

en: The languages of the imported group file must at least include the base language of this survey.
nn_NO: Språket i den importerte gruppefila må minst innehalde standardspråket til denne undersøkinga.

en: The languages of the imported question file must at least include the base language of this survey.
nn_NO: Språket i det importerte spørsmålet må minst innehalde standardspråket til undersøkinga.

en: The last column shows the total for the row.
nn_NO: Siste kolonna viser totalen for rada.

en: The last row shows the total for the column and the last column shows the total for the row.
nn_NO: Siste rada viser totalen for kolonna og siste kolonna visar totalen for rada.

en: The last row shows the total for the column.
nn_NO: Siste rada viser totalen for kolonna.

en: The logarithm of number to base, if given, or the natural logarithm.
nn_NO: Logaritmen til nummeret som skal brukast som base, viss oppgitt, elles den naturlege logaritmen.

en: The maximum number of files has been uploaded. You may return back to survey.
nn_NO: Maks tal på filer er lasta opp. Du kan gå attende til undersøking.

en: The message to display as a 'time limit warning' (a default warning will display if this is left blank)
nn_NO: Melding som blir vist ved tidsutløp (ei standardmelding visast viss det ikkje blir angitt noko her)

en: The message to display when the time limit has expired (a default message will display if this setting is left blank)
nn_NO: Melding som blir vist når tida har løpt ut (ei standardmelding vil bli vist viss denne innstillinga er tom)

en: The minimum number of files has not been uploaded.
nn_NO: Minimum tal på filer har ikkje blitt lasta opp.

en: The new question group/question order was successfully saved.
nn_NO: Den nye spørsmålsgruppa/rekkjefølgjen blei lagra.

en: The password can't be empty.
nn_NO: Passordet kan ikkje vere tomt.

en: The password will be generated and sent by email.
nn_NO: Passordet vil bli generert og sent pr. e-post.

en: The password you have chosen at the optional settings step.
nn_NO: Passordet du har valt i det valfrie steget.

en: The permissions of this superadmin cannot be updated!
nn_NO: Rettane til denne superadminen kan ikkje oppdaterast!

en: The plugin settings were saved.
nn_NO: Innstillingane for tillegget blei lagra.

en: The plugin was not found.
nn_NO: Tillegget blei ikkje funne.

en: The question could not be added. You must enter at least a question code.
nn_NO: Kunne ikkje leggje til spørsmålet. Du må angi minst ein spørsmålskode.

en: The question could not be added. You must enter at least enter a question code.
nn_NO: Spørsmålet kunne ikkje leggjast til. Du må angi ein spørsmålskode.

en: The question could not be imported for the following reasons:
nn_NO: Spørsmålet kunne ikkje importerast av følgjande årsakar:

en: The question group was deleted.
nn_NO: Denne spørsmålsgruppa blei sletta.

en: The record of your survey responses does not contain any identifying information about you, unless a specific survey question explicitly asked for it.
nn_NO: Svara du gir i undersøkinga inneheld ikkje noko informasjon som kan idenfifisere deg, med mindre det finnast konkrete spørsmål i undersøkinga som kan vere med og idendifisere deg.

en: The records have been saved successfully!
nn_NO: Postane er blitt lagra!

en: The redundancy check looks for tables leftover after deactivating a survey. You can delete these if you no longer require them.
nn_NO: Redundanskontrollen ser etter tabellar som ligg att etter deaktiverte undersøkingar. Du kan slette desse viss du ikkje treng dei lenger.

en: The related survey is missing.
nn_NO: Den relaterte undersøkinga manglar.

en: The requested files do not exist on the server.
nn_NO: Den etterspurte fila finnast ikkje på tenaren.

en: The required directory for saving the uploaded files couldn't be created. Please check file premissions on the /upload/surveys directory.
nn_NO: Den naudsynte katalogen for å lagre opplasta filer kunne ikkje opprettast. Sjekk rettane til katalogen /upload/surveys.

en: The response record %s was updated.
nn_NO: Svar %s blei oppdatert.

en: The response timings table has been renamed to:
nn_NO: Tabellen med tidsbruk har endra namn til:

en: The responses table has been renamed to:
nn_NO: Svartabellen har endra namn til:

en: The responses to this survey are no longer available using LimeSurvey.
nn_NO: Svara i denne undersøkinga er ikkje lenger tilgjengelege i LimeSurvey.

en: The selected attribute was invalid.
nn_NO: Det valde attributtet var ikkje gyldig.

en: The server tried to call an unknown view!
nn_NO: Tenaren prøvde å kalle opp ei ugyldig visning!

en: The sum must be at least %s
nn_NO: Summen må minst vere %s

en: The sum must be at most %s
nn_NO: Summen må maksimalt vere %s

en: The sum must be between %s and %s
nn_NO: Summen må vere mellom %s og %s

en: The sum must equal %s
nn_NO: Summen må vere lik %s

en: The sum must equal %s.
nn_NO: Summen må vere lik %s.

en: The sum of the multiple numeric inputs must be greater than this value
nn_NO: Summen av fleire numeriske inndatafelt må vere større enn denne verdien

en: The survey cannot be activated until these problems have been resolved.
nn_NO: Undersøkinga kan ikkje aktiverast før desse problema er løyste.

en: The survey participant was successfully updated.
nn_NO: Deltakaren blei oppdatert.

en: The survey response table could not be created.
nn_NO: Tabellen med svar kunne ikkje opprettast.

en: The survey was successfully expired by setting an expiration date in the survey settings.
nn_NO: Denne undersøkinga blei sett til å utløpe ved å setje ein utløpsdato i undersøkinga sine innstilingar.

en: The survey you selected does not exist
nn_NO: Undersøkinga du valde eksisterar ikkje

en: The template upload directory doesn't exist or is not writable.
nn_NO: Katalogen for opplasting av malar finnast ikkje eller kan ikkje skrivast til.

en: The text message that displays in the countdown timer during the countdown
nn_NO: Meldinga som blir vist under nedteljing for utlaup av tid

en: The token you have provided is either not valid, or has already been used.
nn_NO: Nøkkelen du skreiv inn er anten ugyldig, eller har allereie blitt brukt.

en: The token you have provided is not valid or has already been used.
nn_NO: Nøkkelen du skreiv inn er anten ugyldig, eller har allereie blitt brukt.

en: The token you provided doesn't match the one in your session.
nn_NO: Nøkkelen du gav stemmer ikkje overeins med den som finnast i sesjonen.

en: The tokens table associated with this survey has been renamed to:
nn_NO: Nøkkeltabellen kopla til denne undersøkinga har endra namn til:

en: The tokens table has now been removed and tokens are no longer required to access this survey.
nn_NO: Nøkkeltabellen er no fjerna og det er ikkje lenger naudsynt med nøklar for å få tilgang til denne undersøkinga.

en: The type of your database management system
nn_NO: Type databasesystem

en: The update is now complete!
nn_NO: Oppdateringa er no ferdig!

en: The update server is currently busy. This usually happens when the update files for a new version are being prepared.
nn_NO: Oppdateringstenaren er for tida oppteken. Dette er vanleg når ein ny versjon av programvaren er under ferdiggjering.

en: The user name cannot be changed.
nn_NO: Brukarnamnet kan ikkje endrast.

en: The username already exists.
nn_NO: Brukarnamnet finnast frå før.

en: The value of this variable can not be changed
nn_NO: Verdien på denne variabelen kan ikkje endrast

en: There are %s orphaned default value entries which can be deleted.
nn_NO: Det er %s foreldrelause oppføringar av førehandsverdiar som kan slettast.

en: There are %s orphaned question attributes.
nn_NO: Det er %s foreldrelause spørsmålsattributtar.

en: There are %s orphaned quota entries which can be deleted.
nn_NO: Det finnast %s foreldrelause kvoteoppføringar som kan slettast.

en: There are %s orphaned quota language settings which can be deleted.
nn_NO: Det finnast %s foreldrelause kvotespråkinnstillingar som kan slettast.

en: There are %s orphaned quota members which can be deleted.
nn_NO: Det finnast %s foreldrelause kvotemedlemmar som kan slettast.

en: There are empty question groups in this survey - please create at least one question within a question group.
nn_NO: Det finnast tomme spørsmålsgrupper i denne undersøkinga. Opprett minst eit spørsmål i ei spørsmålsgruppe.

en: There are no existing conditions in this survey.
nn_NO: Det finnast ikkje nokon vilkår i denne undersøkinga.

en: There are no groups available.
nn_NO: Det finnast ingen grupper.

en: There are no label sets which match the survey default language
nn_NO: Det finnast ikkje etikettsamlingar som samsvarar med standardspråket i undersøkinga

en: There are no more questions. Please press the <Submit> button to finish this survey.
nn_NO: Det finnast ikkje fleire spørsmål. Trykk knappen <Submit> for å gjere ferdig undersøkinga.

en: There are no participants to be exported.
nn_NO: Det finnast ikkje nokon deltakarar å eksportere.

en: There are no questions in this group.
nn_NO: Det finnast ikkje spørsmål i denne gruppa.

en: There are no questions in this survey
nn_NO: Denne undersøkinga har ingen spørsmål

en: There are no questions in this survey.
nn_NO: Det finnast ikkje spørsmål i denne undersøkinga.

en: There are no unmapped attributes
nn_NO: Det finnast ingen fråkopla attributtar

en: There are two ways to stop a survey. Please read carefully about the two options below and choose the right one for you.
nn_NO: Det er to måtar å avbryte ei undersøking på. Les nøye under kva som skil dei to alternativa og vel det som passar best for deg.

en: There are {EMAILCOUNT} emails still to be sent.
nn_NO: Det er {EMAILCOUNT} e-postar igjen som skal sendas.

en: There are {NUMBEROFQUESTIONS} questions in this survey.
nn_NO: Det er {NUMBEROFQUESTIONS} spørsmål i denne undersøkinga.

en: There has to be at least one language.
nn_NO: Det må vere minst eitt språk.

en: There is 1 question in this survey
nn_NO: Denne undersøkinga har eitt spørsmål.

en: There is already a recorded answer for this token
nn_NO: Det er allereie lagra eit svar med denne nøkkelen

en: There is already an entry with that exact token in the table. The same token cannot be used in multiple entries.
nn_NO: Det finnast allereie ei oppføring i tabellen med den nøkkelen. Same nøkkel kan ikkje brukast i fleire oppføringar.

en: There is no matching survey.
nn_NO: Det er ingen samsvarande undersøking.

en: There was a problem deleting the template '%s'. Please check your directory/file permissions.
nn_NO: Det var eit problem med å slette malen '%s'. Sjekk rettane til katalogen/fila.

en: There was a problem downloading the update file. Please try to restart the update process.
nn_NO: Det var eit problem med å laste ned oppdateringsfila. Prøv å køyre oppdateringsprosessen ein gong til.

en: There was a problem updating the user permissions.
nn_NO: Det var eit problem ved oppdatering av brukarrettigheiter.

en: There was an error using the Google API.
nn_NO: Det var ein feil ved bruk av Google API-en.

en: There was an error when saving your personal settings.
nn_NO: Det oppsto ein feil under lagring av dine personlege innstillingar.

en: There were no eligible emails to send. This will be because none satisfied the criteria of:
nn_NO: Det finnast ikkje nokon kvalifiserte e-postar å sende. Dette kan skyldast at ingen oppfyller kriteria:

en: These files will be backed up and then replaced by the update procedure.
nn_NO: Desse filene vil bli sikkerheitskopierte og deretter bli erstatta i oppdateringa.

en: They were found to be duplicate using a combination of firstname, lastname and email fields
nn_NO: Dei blei vurderte til å vere duplikatar ved å bruke ein kombinasjon av førenamn, etternamn og e-postadresse

en: They were found to be duplicate using the participant id field
nn_NO: Dei blei vurderte til å vere duplikatar ved å bruke feltet for deltakar-id

en: Third choice
nn_NO: Tredje val

en: This ZIP archive contains no valid Resources files. Import failed.
nn_NO: Denne ZIP-fila inneheld ingen gyldige ressursfiler. Ingenting blei importert.

en: This ZIP archive contains no valid template files. Import failed.
nn_NO: Denne ZIP-fila inneheldt ingen gyldige malfiler. Importen blei stoppa.

en: This action need confirmation.
nn_NO: Denne handlinga treng ei stadfesting.

en: This archive contains a PDF file of the survey, the queXML file of the survey and a queXF banding XML file which can be used with queXF: http://quexf.sourceforge.net/ for processing scanned surveys.
nn_NO: Dette arkivet inneheld ei PDF-fil av undersøkinga, ei queXML-fil og ei queFX-fil med XML som kan brukast med queXF: http://quexf.sourceforge.net/ for prosessering av innskanna undersøkingar.

en: This attribute is automatically mapped
nn_NO: Dette attributtet er kopla automatisk

en: This email address cannot be used because it was opted out of this survey.
nn_NO: Denne e-postadressa kan ikkje brukast fordi ho er valt bort frå denne undersøkinga.

en: This email address is already registered but the email adress was bounced.
nn_NO: Denne e-postadressa er allereie registrert, men e-posten kom i retur.

en: This file is not a valid ZIP file archive. Import failed.
nn_NO: Denne fila er ikkje ei skikkeleg ZIP-fil. Importering kunne ikkje gjennomførast.

en: This file is not a valid ZIP file archive. Import failed.
nn_NO: Det oppsto ein feil. Dette er ikkje ei gyldig ZIP-fil.

en: This file type is not allowed to be uploaded.
nn_NO: Denne filtypen er det ikkje tillate å laste opp.

en: This filename is not allowed to be uploaded.
nn_NO: Dette filnamnet er ikkje tillate å laste opp.

en: This group contains no questions.  You must add questions to this group before you can preview it
nn_NO: Denne gruppa inneheld ikkje spørsmål. Du må leggje spørsmål til gruppa før du kan førehandsvise ho

en: This group description is fairly vacuous, but quite important.
nn_NO: Denne gruppebeskrivinga er ganske laust formulert, men likevel ganske viktig.

en: This group does not contain any question(s).
nn_NO: Denne gruppa inneheld ikkje spørsmål.

en: This group has an error
nn_NO: Denne gruppa har ein feil

en: This group is unanswered
nn_NO: Denne gruppa er ubesvara

en: This group, by itself, does not contain any syntax errors.
nn_NO: Denne gruppe, isolert sett, inneheld ikkje syntaksfeil.

en: This invitation has already been used.
nn_NO: Denne invitasjonen er ellereie brukt.

en: This invitation has no uses left.
nn_NO: Denne invitasjonen har ingen gjenståande.

en: This invitation is not valid anymore.
nn_NO: Denne invitasjonen er ikke lenger gyldig.

en: This invitation is not valid yet.
nn_NO: Denne invitasjonen er ikkje gyldig enno.

en: This is a closed-access survey, so you must supply a valid token.  Please contact the administrator for assistance.
nn_NO: Beklagar, dette er ei tilgangsavgrensa undersøking. Du treng ein nøkkel for å delta. Ta kontakt med administrator for hjelp.

en: This is a controlled survey. You need a valid token to participate.
nn_NO: Beklagar, dette er ei tilgangsavgrensa undersøking. Du treng ein nøkkel for å delta.

en: This is a hint text that will be shown to the participant describing the question validation equation.
nn_NO: Dette er eit tips som vil visast til deltakaren om spørsmålet si valideringslikning.

en: This is a question help text.
nn_NO: Dette er ein hjelpetekst til spørsmål.

en: This is a sample question text. The user was asked to enter a date.
nn_NO: Dette er døme på ein spørsmålstekst. Brukar skal svare med dato.

en: This is a sample question text. The user was asked to pick an entry.
nn_NO: Dette er døme på eit spørsmål. Brukaren skal gjere eit val.

en: This is a sample survey description. It could be quite long.
nn_NO: Dette er eit døme på ei undersøkingsbeskriving. Teksten kan vere ganske lang.

en: This is an update to an unstable version
nn_NO: Dette er ein oppdatering til ein ustabil versjon

en: This is another sample question text - asking for number.
nn_NO: Dette er eit anna døme på eit spørsmål, der brukar skal svare med eit tal.

en: This is not a .csv file.
nn_NO: Dette er ikkje ei .csv-fil.

en: This is not a valid LimeSurvey survey structure XML file.
nn_NO: Dette er ikkje ei gyldig LimeSurvey-struktur XML-fil.

en: This is not a valid response data XML file.
nn_NO: Dette er ikkje ei gyldig svardata XML-fil.

en: This is not a valid timings data XML file.
nn_NO: Dette er ikkje ei gyldig XML-fil med tidsbruk.

en: This is not a valid token data XML file.
nn_NO: Dette er ikkje ei gyldig nøkkeldata XML-fil.

en: This is one last sample question text - asking for some free text.
nn_NO: Dette er eit siste døme på ein spørsmålstekst, der brukar skal skrive ein lengre tekst.

en: This is some help text for this question.
nn_NO: Dette er noko hjelpetekst til spørsmålet.

en: This is some helpful text.
nn_NO: Dette er ein hjelpetekst.

en: This is the LimeSurvey admin interface. Start to build your survey from here.
nn_NO: Dette er LimeSurvey adminsida. Her startar du å lage ei undersøking.

en: This is the default email address of the site administrator and used for system messages, contact options and default bounce email.
nn_NO: Dette er standard e-postadresse til administrator for nettstaden og blir brukt for systemmeldingar, kontaktval og e-postretur.

en: This is the default name of the site administrator and used for system messages and contact options.
nn_NO: Dette er standardnamn på nettstadadministrator og blir brukt til systemmeldingar og kontaktinfo.

en: This is the survey end message.
nn_NO: Dette er undersøkinga si avslutningsmelding.

en: This name has already been used for this survey. You must use a unique save name.
nn_NO: Dette namnet er allereie brukt i denne undersøkinga. Bruk unike namn.

en: This name is reserved for standard template.
nn_NO: Dette namnet er reservert til standardmalen.

en: This name will appear in the survey list overview and in the administration header.
nn_NO: Dette namnet vil vere synleg i lista over undersøkingar og på administrasjonssida.

en: This option can't be used if the -Anonymized responses- option is active.
nn_NO: Dette valet kan ikkje gjerast når valet anonyme svar er slått på.

en: This participant is not active in any survey
nn_NO: Denne deltakaren er ikkje aktiv i noko undersøking

en: This plugin has no settings.
nn_NO: Dette tillegget har ikkje innstillingar.

en: This process will delete this survey, and all related groups, questions answers and conditions.
nn_NO: Denne prosessen vil slette undersøkinga, alle relaterte grupper, spørsmål, svar og vilkår.

en: This question does not have a question 'type' set.
nn_NO: Dette spørsmålet har ikkje spørsmålstype.

en: This question has a condition set, however the condition is based on a question that appears after it.
nn_NO: Dette spørsmålet har eit vilkår som avheng av eit spørsmål som først kjem seinere.

en: This question has at least {n} error.|This question has at least {n} errors.
nn_NO: Dette spørsmålet har {n} feil.|Dette spørsmålet har {n} feil.

en: This question has missing answer options.
nn_NO: Dette spørsmålet manglar svaralternativ.

en: This question has missing subquestions.
nn_NO: Dette spørsmålet manglar underspørsmål.

en: This question is always shown.
nn_NO: Dette spørsmålet er allereie vist.

en: This question is mandatory
nn_NO: Dette spørsmålet er naudsynt

en: This question requires a second answer set but none is set.
nn_NO: Dette spørsmålet treng eit sekundært svar, men ingen er angitt.

en: This question requires answers, but none are set.
nn_NO: Dette spørsmålet treng svar, men det er ikkje gitt noko.

en: This question type can't be selected.
nn_NO: Denne spørsmålstypen kan ikkje velgast.

en: This question's SGQA code
nn_NO: Dette spørsmålet sin SGQA-kode

en: This question's group ID number
nn_NO: Dette spørsmålet sin gruppe-ID

en: This question's question ID number
nn_NO: Dette spørsmålet sitt ID-nummer

en: This question's survey ID number
nn_NO: Denne undersøkinga sitt ID-nummer

en: This question, by itself, does not contain any syntax errors.
nn_NO: Dette spørsmålet, åleine, inneheld ingen syntaksfeil.

en: This response ID is invalid.
nn_NO: Dette svar-ID er ikkje gyldig

en: This setting cannot be changed because demo mode is active.
nn_NO: Innstillinga kan ikkje endrast fordi demo-modus er aktivert.

en: This survey cannot be tested or completed for the following reason(s):
nn_NO: Denne undersøkinga kan ikkje bli testa eller fullført av følgjande årsak(ar):

en: This survey has an associated tokens table. If you delete this survey this tokens table will be deleted. We recommend that you export or backup these tokens before deleting this survey.
nn_NO: Denne undersøkinga har ein nøkkeltabell kopla til seg. Viss du slettar denne undersøkinga vil nøkkeltabellen gå tapt. Du bør eksportere eller ta sikkerheitskopi av desse nøklane før du slettar undersøkinga.

en: This survey has not been activated. There are no results to browse.
nn_NO: Denne undersøkinga er ikkje aktivert. Det finnast ikkje svar å sjå gjennom.

en: This survey is active and a responses table exists. If you delete this survey, these responses (and files) will be deleted. We recommend that you export the responses before deleting this survey.
nn_NO: Denne undersøkinga er aktiv og ein tabell med svar finnast. Viss du slettar undersøkinga vil desse svara (og filene) bli sletta. Du bør eksportere svara før du slettar undersøkinga.

en: This survey is active but expired.
nn_NO: Denne undersøkinga er aktiv, men har gått ut.

en: This survey is active but has a start date.
nn_NO: Denne undersøkinga er aktiv men har ein startdato.

en: This survey is already active.
nn_NO: Denne undersøkinga er allereie aktiv.

en: This survey is anonymous.
nn_NO: Denne undersøkinga er anonym.

en: This survey is currently active.
nn_NO: Denne undersøkinga er aktiv.

en: This survey is currently not active. You will not be able to save your responses.
nn_NO: Denne undersøkinga er ikkje aktiv og du kan ikkje lagre svara dine.

en: This survey is not active - no responses are available.
nn_NO: Denne undersøkinga er ikkje aktiv - ingen svar er tilgjengelege.

en: This survey is not active. You must activate the survey before attempting to import a VVexport file.
nn_NO: Undersøkinga er ikkje aktiv. Aktiver undersøkinga før du forsøkjer å importere ei VVexport-fil.

en: This survey is not yet activated and so your participants won't be able to fill out the survey.
nn_NO: Denne undersøkinga er førebels ikkje aktivert og deltakarane kan derfor ikkje svare på ho.

en: This survey is not yet active. Your response cannot be saved
nn_NO: Denne undersøkinga er ikkje aktiv, svara dine kan såleis ikkje lagrast.

en: This survey is not yet started.
nn_NO: Denne undersøkinga er førebels ikkje starta.

en: This survey is now active, and responses can be recorded.
nn_NO: Undersøkinga er no aktiv og svar kan registrerast.

en: This survey setting has not been imported: %s => %s
nn_NO: Denne innstillinga for undersøkinga er ikkje importert: %s => %s

en: This surveys uses anonymized responses, so you can't update your response.
nn_NO: Denne undersøkinga har anonyme svar, så du kan ikkje gjere endringar i svara.

en: This update will not change the database. No database backup is required.
nn_NO: Oppdateringa vil ikkje endre databasen. Det er ikkje naudsynt med sikkerheiskopiering.

en: This variable name has already been used.
nn_NO: Dette variabelnamnet er allereie brukt.

en: This will be the password of admin user.
nn_NO: Dette vil vere passordet til administator.

en: This will be the userid by which admin of board will login.
nn_NO: Dette vil vere brukar-id-en som superadmin vil bruke for å logge inn.

en: This will be your default language.
nn_NO: Dette vil bli ditt standardspråk.

en: This will delete all current boxes to restore the default ones. Are you sure you want to continue?
nn_NO: Dette vil slette alle gjeldande boksar og nullstille til standardboksar. Vil du fortsetje?

en: This will export a printable version of your survey.
nn_NO: Dette vil eksportere ei utskriftsvenleg utgåve av undersøkinga.

en: This will export the survey archive (.lsa) for all selected active surveys. They will be provided in a single ZIP archive.
nn_NO: Dette vil eksportere undersøkingsarkiv (.lss) for alle valte, aktive undersøkingar, i ei enkelt zip-fil.

en: This will export the survey structure (.lss) for all selected active surveys. They will be provided in a single ZIP archive.
nn_NO: Dette vil eksportere undersøkingsstrukturen (.lss) for alle valte, aktive undersøkingar, i ei enkelt zip-fil.

en: This will replace the existing text. Continue?
nn_NO: Dette vil erstatte eksisterande tekst. Halde fram?

en: Those files/directories are not writable:
nn_NO: Desse filene/katalogane kan ikkje skrivas til:

en: Three
nn_NO: Tre

en: Time difference (in hours):
nn_NO: Tidsforskjell (i timar):

en: Time limit
nn_NO: Tidsgrense

en: Time limit action
nn_NO: Hending ved utlaup av tid

en: Time limit countdown message
nn_NO: Melding om nedteljing mot tidsutløp

en: Time limit disable next
nn_NO: Slå av neste-knappen ved utlaup av tid

en: Time limit disable prev
nn_NO: Tidsavgrensing slår av knappen 'førre'

en: Time limit expiry message
nn_NO: Melding når tida har løpt ut

en: Time limit expiry message display time
nn_NO: Visningstid for melding om tidsutløp

en: Time limit message CSS style
nn_NO: CSS-stil for utløpsmeldinga

en: Time limit timer CSS style
nn_NO: CSS-stil for utløps-nedtellaren

en: Time remaining
nn_NO: Gjenverande tid

en: Time statistics
nn_NO: Tidsstatistikk

en: Timer
nn_NO: Tid

en: Timing statistics
nn_NO: Tidsstatistikk

en: Timings table could not be created.
nn_NO: Tidstabell kunne ikkje opprettast.

en: Timings will be saved.
nn_NO: Tidsbruk blir lagra.

en: Timings will not be saved.
nn_NO: Tidsbruk blir ikkje lagra.

en: Tip:
nn_NO: Tips:

en: Title
nn_NO: Tittel

en: Title of subquestion %s was updated to %s.
nn_NO: Tittel på underspørsmål %s blei oppdatert til %s.

en: Title:
nn_NO: Tittel:

en: To be able to upload images or other content you have to save your survey once first.
nn_NO: For å kunne laste opp bilete eller anna innhald må du først lagre undersøkinga.

en: To participate in this restricted survey, you need a valid token.
nn_NO: For å delta i denne avgrensa undersøkinga må du ha ein gyldig nøkkel.

en: To receive a new password by email you have to enter your user name and original email address.
nn_NO: For å få tilsendt eit nytt passord per e-post, må du oppgi brukarnamnet og e-postadressa du brukte når du registrerte deg.

en: To remain anonymous please use a pseudonym as your username, also an email address is not required.
nn_NO: For å vere anonym, bruk eit pseudonym som brukarnamn. Då treng du heller ikkej oppgi e-postadresse.

en: To reorder questions/questiongroups just drag the question/group with your mouse to the desired position.
nn_NO: For å endre rekkjefølgje på spørsmål/spørsmålsgrupper, dra og slepp spørsmål/gruppe med musa til ønska posisjon.

en: Token
nn_NO: Nøkkel

en: Token ID
nn_NO: Nøkkel

en: Token attribute descriptions were successfully updated.
nn_NO: Beskrivinga til nøkkelattributtet blei oppdatert.

en: Token attribute: %s
nn_NO: Nøkkelattributt: %s

en: Token code for this participant
nn_NO: Nøkkelkode for denne deltakaren

en: Token control
nn_NO: Nøkkelkontroll

en: Token fields
nn_NO: Nøkkelfelt

en: Token length
nn_NO: Nøkkellengd

en: Token mismatch
nn_NO: Nøkkel passar ikkje

en: Token:
nn_NO: Nøkkel:

en: Tokens
nn_NO: Nøklar

en: Tokens already exist for this survey.
nn_NO: Nøklar eksisterar allereie for denne undersøkinga.

en: Too low
nn_NO: For låg

en: Too many labels, can't generate chart
nn_NO: For mange etikettar. Kan ikkje generere diagram

en: Tools
nn_NO: Verktøy

en: Total
nn_NO: Totalt

en: Total Errors
nn_NO: Tal på feil

en: Total Imported files
nn_NO: Tal på importerte filer

en: Total attributes in the central table
nn_NO: Attributtar i den sentrale tabellen

en: Total errors
nn_NO: Tal på feil

en: Total imported files
nn_NO: Tal på importerte filer

en: Total invitations sent
nn_NO: Tal på sende invitasjonar

en: Total number of files
nn_NO: Tal på filer

en: Total numbers of sent reminders
nn_NO: Tal på sende påminningar

en: Total opted out
nn_NO: Tal på bortval

en: Total participants in central table
nn_NO: Deltakarar i sentral tabell

en: Total records
nn_NO: Tal på postar

en: Total records in survey
nn_NO: Tal på postar i undersøking

en: Total records in survey:
nn_NO: Tal på postar i undersøkinga:

en: Total responses
nn_NO: Tal på svar

en: Total screened out
nn_NO: Tal på bortfiltrerte

en: Total size of files
nn_NO: Total størrelse på filene

en: Total storage
nn_NO: Lagerplass totalt

en: Total surveys completed
nn_NO: Tal på fullførte undersøkingar

en: Total time
nn_NO: Totaltid

en: Total with no unique token
nn_NO: Tal utan unik nøkkel

en: Transfer the surveys of this user to:
nn_NO: Overfør denne brukaren sine undersøkingar til:

en: Translate survey
nn_NO: Omsetje undersøking

en: Translate to
nn_NO: Setje om til

en: Triangle
nn_NO: Triangel

en: Tried to pop value off of empty stack
nn_NO: Forsøkte å hente verdi frå ei tom samling

en: Try again
nn_NO: Prøv om att

en: Try again! Connection with database failed.
nn_NO: Prøv om att! Feil ved koplinga til databasen.

en: Try again! Connection with database failed. Reason:
nn_NO: Prøv igjen! Koplinga til databasen verka ikkje. Årsak:

en: Try again! Creation of database failed.
nn_NO: Prøv ein gong til! Feil ved oppretting av database.

en: Try to import even if question codes don't match
nn_NO: Prøv å importere sjølv om spørsmålskodar ikke samsvarar

en: Try to submit again
nn_NO: Prøv å sende ein gong til

en: Try with a bigger token length.
nn_NO: Prøv med ein lengre nøkkel.

en: Turkish
nn_NO: Tyrkisk

en: Two
nn_NO: To

en: Type in the 'name' you used to save the survey, and the password.
nn_NO: Skriv inn 'namnet' du lagra undersøkinga med, og passordet.

en: UJIS for Windows Japanese
nn_NO: UJIS for Windows Japansk

en: URL Description:
nn_NO: URL-beskriving:

en: URL description (%s)
nn_NO: URL-beskriving (%s)

en: URL description:
nn_NO: URL-beskriving:

en: URL for a respondent to opt-in to this survey
nn_NO: URL som kan brukast av ein deltakar til å hoppe inn i denne undersøkinga

en: URL for a respondent to opt-out of this survey
nn_NO: URL som kan brukast av ein deltakar til å hoppe ut av denne undersøkinga

en: URL must be set if autoload URL is turned on!
nn_NO: URL må oppgjevast viss autolast URL er slått på!

en: URL of the survey
nn_NO: URL til undersøkinga

en: Ukrainian
nn_NO: Ukrainsk

en: Un-quotes a quoted string
nn_NO: Tek vekk hermeteikn frå ein tekststreng

en: Unable to backup your database for unknown reason.
nn_NO: Av ukjende årsakar kunne ikkje databasen bli sikkerheitskopiert.

en: Unable to create directory `%s`.
nn_NO: Kunne ikkje oppretta mappa `%s`.

en: Unable to evaluate binary operator - fewer than 2 entries on stack
nn_NO: Kunne ikkje evaluere binær operator – mindre enn to oppføringar i samlinga

en: Unable to evaluate unary operator - no entries on stack
nn_NO: Kunne ikkje evaluere unær operator – ingen oppføringar i samlinga

en: Unable to import survey.
nn_NO: Kunne ikkje importere undersøking.

en: Unable to insert record into survey table
nn_NO: Kunne ikkje setje posten inn i undersøkingstabell

en: Unbalanced equation - values left on stack
nn_NO: Ubalansert likning – verdiar er enno i samlinga

en: Uncertain
nn_NO: Usikker

en: Unchanged
nn_NO: Uforandra

en: Undefined function
nn_NO: Udefinert funksjon

en: Undefined variable
nn_NO: Variabel er ikkje definert

en: Unit test dynamic relevance processing
nn_NO: Einingstest av dynamisk relevanseprosessering

en: Unit tests of expressions within strings
nn_NO: Einingstestar av uttrykk innanføre strengar

en: Unknown box ID!
nn_NO: Ukjend boks-ID!

en: Unknown destination build!
nn_NO: Ukjent byggnummer på målet!

en: Unknown error
nn_NO: Ukjend feil

en: Unknown error while reading the file, no survey created.
nn_NO: Ukjend feil ved lesing av fil. Inga undersøking blei oppretta.

en: Unknown error!
nn_NO: Ukjend feil!

en: Unknown error.
nn_NO: Ukjend feil.

en: Unknown file extension
nn_NO: Ukjend filtype

en: Unknown session
nn_NO: Ukjend sesjon

en: Unknown update key!
nn_NO: Ukjend oppdateringsnøkkel!

en: Unknown view!
nn_NO: Ukjend visning!

en: Unlimited
nn_NO: Ubegrensa

en: Unlimited administration permissions
nn_NO: Uavgrensa aministrasjonsrettar

en: Unmapped participant attributes
nn_NO: Fråkopla deltakarattributtar

en: Unsupported number of arguments: %s
nn_NO: Ikkje støtta tal på argument: %s

en: Unsupported syntax
nn_NO: Ustøtta syntaks

en: Until:
nn_NO: Til:

en: Unwritable
nn_NO: Ikkje skrivbar

en: Unzip error!
nn_NO: Feil med unzip!

en: Up to date!
nn_NO: Oppdatert!

en: Update
nn_NO: Oppdater

en: Update complete!
nn_NO: Oppdateringa er ferdig!

en: Update condition
nn_NO: Oppdater betingingar

en: Update scenario
nn_NO: Oppdater scenario:

en: Update server busy
nn_NO: Oppdateringstenaren er oppteken

en: Update token entry
nn_NO: Oppdater nøkkeloppføring

en: Update type
nn_NO: Oppdateringtype

en: Update user group
nn_NO: Oppdater brukargruppe

en: Updated
nn_NO: Oppdatert

en: Upload
nn_NO: Last opp

en: Upload a file (maximum size: %d MB):
nn_NO: Last opp ei fil (maksimal filstorleik: %d MB):

en: Upload file not found. Check your permissions and path (%s) for the upload directory
nn_NO: Opplasta fil blei ikkje funnen. Sjekk rettighetene og stien (%s) for opplastingskatalogen

en: Upload files
nn_NO: Last opp filer

en: Upload file|Upload files
nn_NO: Last opp fil|Last opp filer

en: Upload summary
nn_NO: Oppsummering av opplasting

en: Upload template file
nn_NO: Opplasta malfil

en: Upload your files
nn_NO: Last opp dine filer

en: Uploaded CSV file successfully
nn_NO: Lasta opp CSV-fil

en: Uploaded label set file needs to have an .lsl extension.
nn_NO: Opplasta etikettsamlingsfil må ha endinga .lsl.

en: Uploaded resources management
nn_NO: Behandling av opplasta ressursar

en: Uploading
nn_NO: Lastar opp

en: Uploading LDAP Query
nn_NO: Lastar opp LDAP-spørjing

en: Uppercase the first character of each word in a string
nn_NO: Gjer første bokstav stor i kvart ord i ein tekststreng

en: Use CAPTCHA for registration:
nn_NO: Bruk CAPTCHA for registrering:

en: Use CAPTCHA for save and load:
nn_NO: Bruk CAPTCHA for å lagre og laste inn:

en: Use CAPTCHA for survey access:
nn_NO: Bruk CAPTCHA for tilgang til undersøking:

en: Use ComfortUpdate
nn_NO: Bruk ComfortUpdate

en: Use Expression Manager code:
nn_NO: Bruk uttrykksbehandlar-kode

en: Use HTML format for token emails:
nn_NO: Bruk HTML-format på e-postar om nøklar:

en: Use LDAP authentication
nn_NO: Bruk LDAP-autentisering

en: Use accessible dropdown boxes instead of calendar popup
nn_NO: Bruk rullegardinlister i staden for kalenderpopup

en: Use button group or radio list
nn_NO: Bruk knapp gruppe eller radioliste

en: Use checkbox layout
nn_NO: Bruk avkryssingsoppsett

en: Use dropdown presentation
nn_NO: Bruk rullegardinpresentasjon

en: Use global settings
nn_NO: Bruk globale innstillingar

en: Use internal database authentication
nn_NO: Bruk intern database-itentisering

en: Use javascript function to remove text and uncheck checkbox (or use Expression Manager only).
nn_NO: Bruk javascript-funksjon til å fjerne tekst og fjerne kryss i avkryssingsboks (eller berre bruk Uttrykksbehandlaren).

en: Use mapping service
nn_NO: Bruk karttenetse

en: Use same default value across languages:
nn_NO: Bruk same førehandsverdi på tvers av språk:

en: Use settings below
nn_NO: Bruk innstillingane under

en: Use slider layout
nn_NO: Bruk skyvekontroll

en: Use web server authentication
nn_NO: Bruk vevtenaren som autentisering

en: Used bounce settings:
nn_NO: Returinnstillingar:

en: Used/free space for file uploads
nn_NO: Brukt/ledig plass for opplasting av filer

en: User
nn_NO: Brukar

en: User '%s' was successfully deleted.
nn_NO: Brukar '%s' blei sletta.

en: User ID
nn_NO: Brukar-ID

en: User added.
nn_NO: Brukar lagt til.

en: User administration
nn_NO: Brukaradministrasjon

en: User already exists in the group.
nn_NO: Brukar finnast allereie i gruppa.

en: User control
nn_NO: Brukarkontroll

en: User data
nn_NO: Brukardata

en: User does not exist in the group.
nn_NO: Brukar finnast ikkje i denne gruppa.

en: User group
nn_NO: Brukargruppe

en: User group ID
nn_NO: Brukargruppe-ID

en: User group added.
nn_NO: Brukargruppe blei lagt til.

en: User group successfully added!
nn_NO: Brukargruppe blei lagt til!

en: User group successfully saved!
nn_NO: Brukargruppe blei lagra!

en: User groups
nn_NO: Brukargrupper

en: User name
nn_NO: Brukarnamn

en: User name:
nn_NO: Brukarnamn:

en: User not found.
nn_NO: Brakar blei ikkje funnen.

en: User registration at '%s'
nn_NO: Brukarregistrering i '%s'

en: User removed.
nn_NO: Brukar blei fjerna.

en: User with whom the participants are to be shared:
nn_NO: Brukar som deltakar(ane) skal delast med:

en: Username
nn_NO: Brukarnamn

en: Username already exists.
nn_NO: Brukarnamnet finnast frå før.

en: Username not found in LDAP server
nn_NO: Brukarnamn ikkje funne på LDAP-tenar

en: Username:
nn_NO: Brukarnamn:

en: Username: %s
nn_NO: Brukarnamn: %s

en: Users
nn_NO: Brukarar

en: Uses left
nn_NO: Attståande

en: Uses left:
nn_NO: Attståande bruk:

en: Using the chart type selector you can force the graph type for all selected questions.
nn_NO: Ved å bruk diagramveljaren kan du tvinge ein diagramtype for alle valte spørsmål.

en: Using type coercion may break your data; use with care or not at all if possible.
nn_NO: Bruk av typeoversetjing kan øydeleggje dataene. Dette må brukast med varsemd eller aller helst ikkje i det heile.

en: Usually this is caused by having too many (sub-)questions in your survey. Please try removing questions from your survey.
nn_NO: Normalt skuldast dette at det er for mange under(spørsmål) i undersøkinga. Slett nokre spørsmål og prøv ein gong til.

en: VV export version:
nn_NO: VV eksportversjon:

en: Valid from
nn_NO: Gjeldande frå

en: Valid until
nn_NO: Gjeldande fram til

en: Valid until:
nn_NO: Gyldig til:

en: Valid username but not authorized by group restriction
nn_NO: Gyldig brukarnamn, men ikkje godteke av gruppa sine restriksjonar

en: Validate expression in email : %s
nn_NO: Valider uttrykk e-post: %s

en: Validate expressions
nn_NO: Valider uttrykk

en: Validate quota
nn_NO: Valider kvote

en: Validation of quota %s
nn_NO: Validering av kvote %s

en: Validation:
nn_NO: Validering:

en: Value
nn_NO: Verdi

en: Value range allows missing
nn_NO: Verdiintervall tillet manglar

en: Values:
nn_NO: Verdiar:

en: Verify username and try again
nn_NO: Verifiser brukarnamn og prøv ein gong til

en: Version
nn_NO: Versjon

en: Vertical
nn_NO: Vertikal

en: Vietnamese
nn_NO: Vietnamesisk

en: View Saved but not submitted Responses
nn_NO: Vis lagra men ikkje leverte svar

en: View in CPDB
nn_NO: Vis i CPDB

en: View labels
nn_NO: Vis etikettar

en: View policy
nn_NO: Vis retningsliner

en: View response
nn_NO: Vis svar

en: View response ID %d
nn_NO: Vis svar IS %d

en: View response URL
nn_NO: Vis svar-URL

en: View response details
nn_NO: Vis svardetaljar

en: View response details as queXML PDF
nn_NO: Vis svardetaljar som queXML PDF

en: View statistics
nn_NO: Vis statistikk

en: View summary of all available fields:
nn_NO: Vis oppsummering av alle tilgjengelege felt:

en: View the statistics for this survey.
nn_NO: Vis statistikken for denne undersøkinga.

en: View this record
nn_NO: Vis denne posten

en: View users
nn_NO: Vis brukarar

en: View without the filter.
nn_NO: Vis utan filter.

en: View/read
nn_NO: Vis/les

en: Viewing response (ID %s)
nn_NO: Viser svar (ID %s)

en: Visible
nn_NO: Synleg

en: Visible:
nn_NO: Synleg:

en: Visit our website!
nn_NO: Kom innom heimesida vår!

en: Warn and move on
nn_NO: Åtvar og hald fram

en: Warning
nn_NO: Åtvaring

en: Warning!
nn_NO: Åtvaring!

en: Warning! Admin bounce email was not saved because it was not valid.
nn_NO: Åtvaring! Admin retur e-post blei ikkje lagra fordi ho var ugyldig.

en: Warning! Bounce email was not updated because it was not valid.
nn_NO: Åtvaring! Retur e-post blei ikkje oppdatert fordi ho var ugyldig.

en: Warning! Notification email was not updated because it was not valid.
nn_NO: Åtvaring! E-post-varsling blei ikkje oppdatert fordi ho var ugyldig.

en: Warning: Before turning on HTTPS,%s check if this link works.%s
nn_NO: Åtvaring: Før du skrur på HTTPS, %s sjekk at denne lenkja fungerar.%s

en: Warning: Deleted participants entries cannot be recovered.
nn_NO: Åtvaring: Sletta deltakaroppføringar kan ikkje reddast.

en: Warning: Please read this carefully before proceeding!
nn_NO: Åtvaring: Les dette nøye for du held fram!

en: Warning: The following files/directories need to be updated but their permissions are set to read-only.
nn_NO: Åtvaring: Følgjande filer/katalogar må oppdaterast men rettane deira er sett til berre lesing.

en: Warning: You are still using the default password ('password'). Please change your password and re-login again.
nn_NO: Åtvaring: Du bruker framleis standardpassordet («passord»). Byt passord og logg inn att.

en: Warnings
nn_NO: Åtvaringar

en: We are sorry but the survey is expired and no longer available.
nn_NO: Undersøkinga har utlaupt og er ikkje lenger tilgjengeleg.

en: We are sorry but there was a system error and your file was not saved. An email has been dispatched to notify the survey administrator.
nn_NO: Baklager, men det oppsto ein systemfeil og fila di blei ikkje lagra. Ein e-post er sendt for å varsle administrator for undersøkinga.

en: We are sorry but this information is only available to superadministrators.
nn_NO: Beklagar, men denne informasjonen er kun tilgjengeleg for superadministratorar.

en: We are sorry but you are not allowed to enter this survey.
nn_NO: Beklagar, men du har ikkje rett til å delta i denne undersøkinga.

en: We are sorry but you don't have permissions to do this.
nn_NO: Beklagar, men du har ikkje rett til å gjere dette.

en: We are sorry but your session has expired.
nn_NO: Økta di har diverre gått ut

en: We could not zip your database!
nn_NO: Kunne ikkje gjere databasen til zip!

en: We couldn't reach the server or the server didn't provide any answer. Please try again in few minutes.
nn_NO: Kunne ikkje få kontakt med tenaren, eller tenaren svara ikkje. Prøv ein gong til om nokre minuttar.

en: We recommend that before you delete this survey you export the entire survey from the main administration screen.
nn_NO: Du bør eksportere heile undersøkinga før du slettar ho. Dette gjer du frå administrasjonsskjermen.

en: We recommend that before you proceed, you export the entire survey from the main administration screen.
nn_NO: Vi anbefalar at du eksporterar heile undersøkinga fra administrasjonsskjermen før du held fram.

en: Web server authentication method is not allowed for this user
nn_NO: Vevtenar-autentiseringa er ikkje lov for denne brukaren

en: Web server info
nn_NO: Nett-tenarinfo

en: Web server name
nn_NO: Navn på nett-tener

en: Web server software
nn_NO: Nett-tenar programvare

en: Welcome
nn_NO: Velkomen

en: Welcome %s!
nn_NO: Velkomen %s!

en: Welcome and end text
nn_NO: Velkomst- og avslutningstekst

en: Welcome message:
nn_NO: Velkomstmelding:

en: Welcome to %s!
nn_NO: Velkomen til %s!

en: Welcome to the LimeSurvey ComfortUpdate!
nn_NO: Velkomen til LimeSurvey ComfortUpdate!

en: Welcome to the LimeSurvey installation wizard. This wizard will guide you through the installation, database setup and initial configuration of LimeSurvey.
nn_NO: Velkomen til installasjonsrettleiaren til LimeSurvey. Denne rettleiaren tek deg gjennom installasjonen, oppsett av databasen og konfigurering av LimeSurvey.

en: Welcome to this sample survey
nn_NO: Velkomen til dette dømet på ei undersøking

en: Welcome:
nn_NO: Velkomen:

en: Welsh
nn_NO: Walisisk

en: When an imported record matches an existing record ID:
nn_NO: Når ei importert oppføring svarar til ein eksisterande oppførings-ID:

en: While the survey is activated, you can't add or remove a group or question.
nn_NO: Når undersøkinga er aktiv kan du ikkje leggje til eller slette ei gruppe eller eit spørsmål.

en: Width of PDF header logo:
nn_NO: Breidd på logo i sidetoppen i PDF

en: Windows Arabic (Windows-1256)
nn_NO: Windows arabisk (Windows-1256)

en: Windows Baltic (Windows-1257)
nn_NO: Windows baltisk /Windows-1257)

en: Windows Central European (Windows-1250)
nn_NO: Windows sentraleuropeisk (Windows-1250)

en: Windows Cyrillic (Windows-1251)
nn_NO: Windows kyrillisk (Windows-1251)

en: Windows-31J - SJIS for Windows Japanese (cp932)
nn_NO: Windows-31J - SJIS for Windows japansk (cp932)

en: With real vv file : questions code are in second line
nn_NO: Med ekte vv-fil : spørsmålskode er i andre line

en: Writable
nn_NO: Skrivbar

en: Write error!
nn_NO: Skrivefeil!

en: Year
nn_NO: År

en: Yes
nn_NO: Ja

en: Yes (Forced by the system administrator)
nn_NO: Ja (tvungen av systemadministrator)

en: Yes - Delete Them!
nn_NO: Ja - Slett dei!

en: Yes/No
nn_NO: Ja/Nei

en: You are about to delete all conditions on this survey's questions
nn_NO: Du held på å slette alle vilkåra til spørsmåla i undersøkinga

en: You are about to delete this survey
nn_NO: Du skal til å slette denne undersøkinga

en: You are about to replace an existing label set with the current answer options.
nn_NO: Du held på å erstatte ei eksisterande etikettsamling med gjeldande svaralternativ.

en: You are already a part of this survey.
nn_NO: Du er allereie deltakar i denne undersøkinga.

en: You are editing the main menu!
nn_NO: Du redigerer hovedmenyen!

en: You are not a participant in this survey.
nn_NO: Du er ikkje ein deltakar i denne undersøkinga.

en: You are not allowed to edit your own user permissions.
nn_NO: Du har ikkje lov å redigere dine eigne brukarrettigheiter.

en: You are not allowed to print answers.
nn_NO: Du har ikkje lov til å skrive ut svara.

en: You are not authorized to delete label sets.
nn_NO: Du har ikke rettar til å slette etikettsamlingar.

en: You are not authorized to delete questions.
nn_NO: Du har ikkje rett til å slette spørsmål.

en: You are registered but an error happened when trying to send the email - please contact the survey administrator.
nn_NO: Du er registrert, men det oppsto ein feil i forsøket på å sende e-posten. Ta kontakt med administratoren for undersøkinga.

en: You can get a free trial update key from %syour account on the limesurvey.org website%s.
nn_NO: Du kan få ein gratis oppdateringsnøkkel frå %skontoen din på nettstaden til limesurvey.org%s.

en: You can import all old responses that are compatible with your current survey. Compatibility is determined by comparing column types and names, the ID field is always ignored.
nn_NO: Du kan importere alle gamle svar som er kompatible med gjeldande undersøking. Kompetibiliteten er avgjort ved å samanlikne kolonnetypar og namn. ID-feltet er alltid ignorert.

en: You can leave these settings blank and change them later
nn_NO: Du kan la desse innstillingane vere blanke og heller endre dei seinare

en: You can leave this blank, and automatically generate tokens using 'Generate Tokens'
nn_NO: Du kan la denne vere tom, og automatisk generere nøklar frå 'Generer nøklar'

en: You can load a survey that you have previously saved from this screen.
nn_NO: Her kan du hente inn eit tidligare lagra svar til denne undersøkinga.

en: You can not add a group if survey is active.
nn_NO: Du kan ikkje leggje til ei gruppe viss undersøkinga er aktiv.

en: You can not add or remove the group owner from the group.
nn_NO: Du kan ikkje leggje til eller slette gruppeeigar frå gruppa.

en: You can now %sadd a question%s in this group.
nn_NO: Du kan no %sleggje til spørsmål%s i denne gruppa.

en: You can now close this modal box.
nn_NO: Modalboksen kan no lukkast att.

en: You can now continue updating your LimeSurvey Installation.
nn_NO: Du kan no halde fram med å oppdatere LimeSurvey-installasjonen.

en: You can upload %s under %s KB each.
nn_NO: Du kan laste opp %s under %s KB kvar.

en: You can use Expression manager, but this must be a number before showing the page else set to 0. If minimum value is not set, this value is used.
nn_NO: Du kan bruke uttrykksbehandlar, men dette nå vere eit tal før sida blir vist, elles sett til 0. Viss minimum verdi ikkje er sett, blir denne verdien nytta.

en: You can use Expression manager, but this must be a number before showing the page else set to 1.
nn_NO: Du kan bruke uttrykksbehandlar, men dette må vere eit tal før sida blir vist, elles set verdien til 1.

en: You can use Expression manager, but this must be a number before showing the page else set to 100. If maximum value is not set, this value is used.
nn_NO: Du kan bruke uttrykksbehandlar, men denne verdien må vere eit tal før sida blir vist, elles sett til 100. Viss maks verdi ikkje er sett, blir denne verdien brukt.

en: You can use now the following credentials to log into the site:
nn_NO: Du kan no bruke følgjande opplysningar for å logge inn på nettsida:

en: You can use operators in the search filters (eg: >, <, >=, <=, = )
nn_NO: Det er mogleg å bruke operatorar i søkefilter (til dømes >, <, >=, <=, = )

en: You can't add questions while the survey is active.
nn_NO: Kan ikkje leggje til spørsmål når undersøkinga er aktiv.

en: You can't change password if demo mode is active.
nn_NO: Ein kan ikkje endre passord når demomodus er aktivert.

en: You can't copy a question if the survey is active.
nn_NO: Du kan ikkje kopiere eit spørsmål viss undersøkinga er aktiv.

en: You can't delete a question if the survey is active.
nn_NO: Eit spørsmål kan ikkje slettast når undersøkinga er aktiv.

en: You can't delete this question group because the survey is currently active.
nn_NO: Du kan ikkje slette spørsmålet sidan undersøkinga er aktiv.

en: You can't insert a new question when the survey is active.
nn_NO: Du kan ikkje setje inn eit nytt spørsmål når undersøkinga er aktiv.

en: You can't remove the default language.
nn_NO: Standardspråket kan ikkje fjernast.

en: You can't update question code for an active survey.
nn_NO: Du kan ikkje oppdatere spørsmålskode i ei aktiv undersøking.

en: You can't use Anonymized responses when Token-based answers persistence is enabled.
nn_NO: Du kan ikkje bruke anonyme svar når nøkkelbaserte svar er aktiverte.

en: You cannot delete the last answer option.
nn_NO: Du kan ikkje slette det siste svaralternativet.

en: You cannot proceed until you enter some text for one or more questions.
nn_NO: Du kan ikkje halde fram før du har svara på eitt eller fleire spørsmål.

en: You cannot uninstall the default template.
nn_NO: Standardmal kan ikkje avinstallerast

en: You did not answer to the security question.
nn_NO: Du svara ikkje på sikkerheitsspørsmålet.

en: You did not provide a name.
nn_NO: Du oppgav ikkje eit namn.

en: You did not provide a password.
nn_NO: Du oppgav ikkje eit passord.

en: You didn't save your changes!
nn_NO: Du lagra ikkje endringane!

en: You disabled ComfortUpdate in your configuration file.
nn_NO: ComfortUpdate er slått av i konfigurasjonsfila.

en: You do not have permission to access this page.
nn_NO: Du har ikkje naudsynte rettar til å vitje denne sida.

en: You do not have the Freetype Library installed. Showing charts requires the Freetype library to function properly.
nn_NO: Det er ikkje installert Freetype-bibliotek på tenaren. Visning av diagram treng Freetype-biblioteket for å verke.

en: You do not have the GD Library installed. Showing charts requires the GD library to function properly.
nn_NO: GD-biblioteket er ikkje installert. Visning av diagram føreset at GD-biblioteket er installert.

en: You do not have the required ZIP library installed in PHP.
nn_NO: Naudsynt ZIP-bibliotek er ikkje installert i PHP.

en: You don't have the permission to activate tokens.
nn_NO: Du har ikkje rettar til å aktivere nøklar.

en: You don't need an update key.
nn_NO: Du treng ikkje ein oppdateringsnøkkel.

en: You have already been removed from the central participants list for this site
nn_NO: Du har allereie blitt fjerna frå den sentrale deltakarlista på denne nettstaden

en: You have already completed this survey.
nn_NO: Du har allereie svart på denne undersøkinga.

en: You have an error inside your local installation of LimeSurvey. See:
nn_NO: Det er ein feil i den lokale installasjonen av LimeSurvey. Sjå:

en: You have been already removed from this survey.
nn_NO: Du har allereie blitt fjerna frå denne undersøkinga.

en: You have been removed from the central participants list for this site
nn_NO: Du har blitt fjerna frå sentral deltakardatabase på denne nettstaden

en: You have been successfully added back to this survey.
nn_NO: Du er lagt inn att i denne undersøkinga.

en: You have been successfully removed from this survey.
nn_NO: Du har no blitt fjerna frå denne undersøkinga.

en: You have exceeded the number of maximum login attempts. Please wait %d minutes before trying again.
nn_NO: Du har overstege tal på innloggingsforsøk. Vent i %d minuttar før du prøver igjen.

en: You have not selected a question
nn_NO: Du har ikkje vald eit spørsmål

en: You have not selected a survey
nn_NO: Du har ikkje valt noko undersøking

en: You have to pair this field with an existing attribute.
nn_NO: Du må kople dette feltet til ein eksisterande attributt.

en: You have to select a file.
nn_NO: Du må velje ei fil.

en: You have to select at least one label set.
nn_NO: Du må velje minst ei etikettsamling.

en: You may not use slashes or ampersands in your name or password.
nn_NO: Du kan ikkje bruke spesialteikn i brukarnamn eller passord.

en: You may play around with more settings, but let's save and start adding questions to your survey now. Just click on 'Save'.
nn_NO: Du kan prøve ut fleire innstillingar, eller starte å leggje spørsmål til undersøkinga di no. Det er berre å klikke på lagre.

en: You may register for this survey but you have to wait for the %s before starting the survey.
nn_NO: Du kan registrere deg for deltaking i denne undersøkinga, men du må vente til %s før du kan starte å svare.

en: You may register for this survey if you wish to take part.
nn_NO: Du kan registrere deg viss du vil delta i denne undersøkinga.

en: You must be registered to complete this survey
nn_NO: Du må vere registrert for å fullføre denne undersøkinga

en: You must enter a valid email. Please try again.
nn_NO: Du må gi ei gyldig e-postadresse. Prøv ein gong til.

en: You must first create a question group.
nn_NO: Du må først lage ei spørsmålsgruppe.

en: You must set according write permissions on these filese before you can proceed. If you are unsure what to do please contact your system administrator for advice.
nn_NO: Du må gi desse filene skriverettar før du kan halde fram. Viss du er usikker på korleis du gjer dette, ta kontakt med systemadministrator.

en: You must supply a name for this saved session.
nn_NO: Du må angi eit namn for denne lagra sesjonen.

en: You must supply a password for this saved session.
nn_NO: Du må gi eit passord for denne lagra sesjonen.

en: You need to add answer options to this question
nn_NO: Du må leggje til svaralternativ til dette spørsmålet

en: You need to add question groups
nn_NO: Du må leggje til spørsmålsgrupper

en: You need to add questions
nn_NO: Du må leggje til spørsmål

en: You need to add subquestions to this question
nn_NO: Du må lage underspørsmål til dette spørsmålet.

en: You need to upload %s more files for this question.
    Are you sure you want to exit?
nn_NO: Du må laste opp ytterlegare %s filer i dette spørsmålet.
    Er det sikkert at du vil avbryte?

en: You should export your responses before deactivating.
nn_NO: Du bør eksportere svara i undersøkinga før deaktivering.

en: You should have a great time doing this
nn_NO: Du bør ha det gøy medan du held på med dette

en: You should note the name(s) of the table(s) in case you need to access this information later.
nn_NO: Merk deg namn på tabell(ar) viss du treng tilgang til desse seinare.

en: You should only activate a survey when you are absolutely certain that your survey setup is finished and will not need changing.
nn_NO: Du må berre aktivere ei undersøking når du er helt viss på at undersøkinga er ferdig og ikkje treng å endrast.

en: You will be redirected in about 5 secs. If not, click <a href="%s">here</a>.
nn_NO: Du blir vidarsendt i løpet av 5 sekundar. Viss ikkje, klikk <a href="%s">her</a>.

en: You'll be redirected to the database update or (if your database is already up to date) to the administration login in 5 seconds. If not, please click %shere%s.
nn_NO: Du vil bli vidaresendt i løpet av 5 sekundar til oppdatering av databasen eller (viss databasen allereie er oppdatert) til innlogging for administrator. Viss ikkje, klikk %sher%s.

en: You've been logged out due to inactivity. Please log in again.
nn_NO: Du er logga ut grunna inaktivitet. Ver venleg å logge inn att.

en: Your Choices
nn_NO: Alternativ

en: Your LimeSurvey installation is checked if the update can be run successfully.
nn_NO: LimSurvey-installasjonen vil bli sjekka for å finne ut om oppdateringa kan køyrast.

en: Your Ranking
nn_NO: Rangeringa di

en: Your answer
nn_NO: Ditt svar

en: Your answer must be %s
nn_NO: Svaret ditt må vere %s

en: Your answer must be at least %s
nn_NO: Svaret ditt må minst vere %s

en: Your answer must be at most %s
nn_NO: Svaret ditt må ikkje vere meir enn %s

en: Your answer must be between %s and %s
nn_NO: Svaret ditt må vere mellom %s og %s

en: Your answer to the security question was not correct - please try again.
nn_NO: Svaret på sikkerheitsspørsmålet var ikkje rett - ver venleg å prøve ein gong til.

en: Your assessment
nn_NO: Di vurdering

en: Your browser reports that it was used previously to answer this survey. We are resetting the session so that you can start from the beginning.
nn_NO: Nettlesaren din rapporterer at han blei brukt til å svare på denne undersøkinga for ikkje lenge sidan. No blir sesjonen nullstilt slik at du kan fortsetje frå starten av.

en: Your browser screen size is too small to use the administration properly. The minimum size required is 1280*1024 px.
nn_NO: Nettlesaren si oppløysning er for liten til å kunne administrere undersøkingar fullt ut. Minimum skjermoppløysning på 1280x1024 pixlar vert anbefala.

en: Your choices
nn_NO: Dine val

en: Your data should be imported now, the data.frame is named "data", the variable.labels are attributes of data ("attributes(data)$variable.labels"), like for foreign:read.spss.
nn_NO: Dataene dine bør no vere importerte. data.frame har namnet "data", variable.labels er attributtar til data ("attributes(data)$variable.labels"), slik som foreign:read.spss.

en: Your data should be imported now.
nn_NO: No er data importert.

en: Your database is too big to be saved!
nn_NO: Databasen er for stor til å bli lagra!

en: Your database server password.
nn_NO: Passord for databasetenaren.

en: Your database server user name. In most cases "root" will work.
nn_NO: Brukarnamnet til databasen. I mange tilfelle vil "root" verke.

en: Your database type is not MySQL!
nn_NO: Databasen er ikkje av typen MySQL!

en: Your email address:
nn_NO: E-postadressa di:

en: Your key has been updated and validated! You can now use ComfortUpdate.
nn_NO: Nøkkelen er oppdatert og godkjent! Du kan ny bruke ComfortUpdate.

en: Your key is unknown by the update server.
nn_NO: Oppdateringsnøkkelen er ikkje godteken av oppdateringstenaren.

en: Your new password was not saved because it matches the old password.
nn_NO: Det nye passordet blei ikkje lagra fordi det samsvarar med det gamle passordet.

en: Your new password was not saved because the old password was wrong.
nn_NO: Det nye passordet blei ikkje lagra fordi det gamle passordet var feil.

en: Your new password was not saved because the passwords did not match.
nn_NO: Det nye passordet kunne ikkje lagrast fordi passorda ikkje stemde med kvarandre.

en: Your new survey was created.
nn_NO: Den nye undersøkinga blei oppretta.

en: Your new survey was created. We also created a first question group and an example question for you.
nn_NO: Den nye undersøkinga blei oppretta. Det blei og oppretta ei spørsmålsgruppe med eit spørsmål (døme).

en: Your passwords do not match.
nn_NO: Passorda dine samsvarar ikkje.

en: Your personal settings were successfully saved.
nn_NO: Dei personlege innstillingane dine blei lagra.

en: Your preferred language will be used through out the installation process.
nn_NO: Ditt føretrekte språk vil bli brukt i løpet av installasjonsprosessen.

en: Your ranking
nn_NO: Di rangering

en: Your response table will be renamed to:
nn_NO: Svartabellen vil endre namn til:

en: Your responses have not been lost and have been emailed to the survey administrator and will be entered into our database at a later point.
nn_NO: Svara dine har ikkje forsvunne. Dei har blitt sendt til undersøkingsadministratoren og vil bli lagt inn i databasen seinare.

en: Your responses were successfully saved.
nn_NO: Svara dine er no lagra.

en: Your session with the ComfortUpdate server is not valid or expired. Please restart the process.
nn_NO: Sesjonen med ComfortUpdate-tenaren er ikkje gyldig eller har gått ut. Start prosessen ein gong til.

en: Your survey can export associated token data with each response. Select any additional fields you would like to export.
nn_NO: Undersøkinga kan eksportere tilhøyrande nøklar med kvart svar. Vel ekstrafelt du vil eksportere.

en: Your survey responses have been recorded.
nn_NO: Svara dine har blitt lagra.

en: Your survey responses have been saved successfully.  You will be sent a confirmation e-mail. Please make sure to save your password, since we will not be able to retrieve it for you.
nn_NO: Dine svar i undersøkinga er lagra. Du får ein e-post med stadfesting. Ta vare på passordet sidan det berre er du som kjenner til dette.

en: Your survey was successfully saved.
nn_NO: Undersøkinga blei lagra.

en: Your survey will be saved using that name and password, and can be completed later by logging in with the same name and password.
nn_NO: Det uferdige svaret ditt blir lagra og kan seinare fullførast ved å logge inn med same namn og passord.

en: Your system configuration:
nn_NO: Systemkonfigurasjon:

en: Your time to answer this question has expired
nn_NO: Tida du har på å svare på dette spørsmålet er ute.

en: Your time to answer this question has nearly expired. You have {TIME} remaining.
nn_NO: Tida du har til å svare på dette spørsmålet er i ferd med å gå ut. Du har att {TIME}.

en: Your update key has exceeded the maximum number updates!
nn_NO: Oppdateringsnøkkelen kan ikkje brukast fleire gonger!

en: Your update key has expired!
nn_NO: Oppdateringsnøkkelen har utløpt!

en: Your update key is invalid and was removed.
nn_NO: Din oppdateringsnøkkel var feil og blei fjerna.

en: Your update key:
nn_NO: Oppdateringsnøkkelen er:

en: Your user data for accessing %s
nn_NO: Dine brukardata for å få tilgang til %s

en: Your version is not updatable via ComfortUpdate. Please update manually.
nn_NO: Denne versjonen kan ikkje oppdaterast med ComfortUpdate. Oppdater i staden manuelt.

en: Your version is up to date!
nn_NO: Denne versjonen er oppdatert!

en: Zip error!
nn_NO: Zip-feil!

en: Zip file not found!
nn_NO: Zip-fil ikkje funnen!

en: Zoom level
nn_NO: Forstørring

en: and
nn_NO: og

en: at question
nn_NO: ved spørsmål

en: checked
nn_NO: sjekka

en: completed
nn_NO: fullført

en: d-m-yyyy
nn_NO: d-m-åååå

en: d.m.yyyy
nn_NO: d.m.åååå

en: d/m/yyyy
nn_NO: d/m/åååå

en: dd-mm-yyyy
nn_NO: dd-mm-åååå

en: dd.mm.yyyy
nn_NO: dd.mm.åååå

en: dd/mm/yyyy
nn_NO: dd/mm/åååå

en: deleted
nn_NO: sletta

en: digit:       source("filename", encoding = "UTF-8")        on the R command window, replace filename with the actual filename
nn_NO: verdi:       kjelde("filnamn", avkoding = "UTF-8")        i R-kommandovindu, erstatt filnamn med aktuelt filnamn

en: directory
nn_NO: katalog

en: equals
nn_NO: lik

en: having a token
nn_NO: har ein nøkkel

en: having a valid email address
nn_NO: har ei gyldig e-postadresse

en: hh:mm
nn_NO: tt:mm

en: hours
nn_NO: timar

en: if:
nn_NO: viss:

en: is
nn_NO: er

en: is NOT
nn_NO: er IKKJE

en: is greater than
nn_NO: er større enn

en: is greater than or equal to
nn_NO: er større enn eller lik

en: is less than
nn_NO: er mindre enn

en: is less than or equal to
nn_NO: er mindre enn eller lik

en: is lesser than
nn_NO: er mindre enn

en: is like
nn_NO: er lik

en: is matched (regexp)
nn_NO: passar til (regexp)

en: is not like
nn_NO: er ulik

en: language of token
nn_NO: nøkkelspråk

en: minitab method
nn_NO: minitab-metode

en: mins
nn_NO: minutt

en: mm-dd-yyyy
nn_NO: mm-dd-åååå

en: mm.dd.yyyy
nn_NO: mm.dd.åååå

en: mm/dd/yyyy
nn_NO: mm/dd/åååå

en: not checked
nn_NO: ikkje sjekka

en: not having already completed the survey
nn_NO: som ikkje allereie har fullført undersøkinga

en: not having been sent an invitation already
nn_NO: som ikkje allereie har fått ein invitasjon

en: only apply to certain question types
nn_NO: utfør berre for enkelte spørsmålstypar

en: or
nn_NO: eller

en: page
nn_NO: side

en: queXML PDF export
nn_NO: queXML PDF-eksport

en: queXML format (*.xml)
nn_NO: queXML-format (*.xml)

en: quota language settings
nn_NO: Innstillingar for kvotespråk

en: quota members
nn_NO: kvotemedlemmar

en: responses
nn_NO: svar

en: running
nn_NO: Køyrer

en: seconds
nn_NO: sekund

en: selected
nn_NO: vald

en: stable
nn_NO: stabil

en: table
nn_NO: tabell

en: this is an automated email to notify that a user has been created for you on the site '%s'.
nn_NO: Dette er ein automatisk utsendt e-post for å gjere deg merksam på at ein brukar er opprette for deg på nettstaden '%s'.

en: timings
nn_NO: bruk av tid

en: to:
nn_NO: til:

en: unknown
nn_NO: ukjend

en: unstable
nn_NO: ustabil

en: visit http://us2.php.net/manual/en/ref.image.php for more information
nn_NO: kom innom http://us2.php.net/manual/en/ref.image.php for meir informasjon

en: yyyy-mm-dd
nn_NO: åååå-mm-dd

en: yyyy.mm.dd
nn_NO: åååå.mm.dd

en: yyyy/mm/dd
nn_NO: åååå/mm/dd

en: {n} question contains errors that need to be corrected.|{n} questions contain errors that need to be corrected.
nn_NO: {n} spørsmål inneheld feil som må rettast.|{n} spørsmål inneheld feil som må rettast.

en: {n} token has been created.|{n} tokens have been created.
nn_NO: {n} nøkkel blei oppretta.|{n} nøklar blei oppretta.
